şükela:  tümü | bugün soru sor
 • detaylara hakim olmasak da - eğer kıza zorla tecavüz edip hamile bıraktıysa, yani kızın hayatını kaydırdı bir aileyi tarifsiz bir acıya maruz bıraktıysa babanın yaptığında sağlam hafifletici sebep vardır.

  idam cezasına karşı olmakla birlikte bir baba olarak gayet haklı bulduğum hareketi yapmıştır. kusur bulamıyorum.

  edit: soru geldi "tecavüzün zorla olmayanı var mı" diye

  kız reşit değilse oglan reşitse rıza bile olsa tecavüz sayılıyor (tck 103 - gerçi oglan da burada reşit değilmiş)
  kızın rızası vardıysa ama olay ortaya çıkınca babadan korktuysa tecavüz dediyse,
  ya da yine rıza vardı ama bebeği duyunca oglan yan çizdiyse kız da yola getirmek için tecavüzle suçladıysa... vs gibi başka olasılıklar var. benim yorumum bildiğimiz, rıza vs olmayan, nuri alço modeli 'zor kullanarak cinsel saldırı suçu var' idiysedir. "detaylara hakim olmasak da" kısmının kastı odur.

  edit: anladığımız kadarıyla rıza varmış. zorla tecavüz yok. baba haksız. çocuklar sevişmiş işte. hayat kaydıran kişi babadır.
 • mükemmel olaydır...

  helal olsun diyor, alnından öpüyorum.

  not: sayısız mesaj geldi, öldürülen gencin aslında tecavüzcü olmadığının anlaşılmasından sonra.

  küfür edenler ağırlıktaydı, kendilerini engelledim, umurumda değiller.

  kimileri kibarca, "düzelt entryni" demiş...

  düzeltmeye gerek görmüyorum, benim övgüm yapılan eylemeydi, spesifik olarak bu olayın öznelerine değil.
 • ben öldürmenin çözüm olmadığını savunuyorum. hadım edip veya sakat bırakıp ömür boyu yaptığı hatayı hatırlayarak pişman olmasını sağlamanın daha etkili bir ceza olduğunu düşünüyorum. ancak böyle caydırıcılık olur.

  okuduğunu anlamayanlar için edit: konu tecavüzcülerle alakalıdır. ama bu vakadan bağımsız olarak genelleme yapılmıştır. tecavüzcü iftirasına uğramış genci öldüren adamı savunmamışım, tecavüzcülere yapılması gerekenleri söylemişim. hala da aynı düşüncedeyim. tecavüzcü iftirasına uğrayanlarla ilgili de bir şey söylememişim değil mi? ha o zaman bana mesaj atıp vahşilikten bahseden sevgi kelebekleri tecavüzcüyü mü savunuyorlar yoksa kendileri de tecavüzcü ve başlarına gelebileceklerden mi korkuyorlar? ha öyle bir durum yok ise burayı da iyi okuyun dangoz aleyhisselamlar;

  devlet tecavüzcüyü belirleyebiliyorsa cezasını da kimyasal hadım yöntemiyle verebilir pekala. birinin hayatını karartan insanı da 3-5 sene yatırıp salmaz insanların içine. çünkü içerde de aynı muameleyi gördükten sonra suç makinesine dönüşüyorlar iyice. en iyisi sebebi ortadan kaldırmak. bu işi kökünden çözmektir.

  tabi buradan ahkam kesmek kolay ama kızına güvenen bir baba o ismi duyunca deliye dönüp devletten önce cezasını kendi kesmek isteyebilir. herkes o sinirle mantıklı düşünemeyebilir. allah göstermesin benim başıma gelse böyle bir şey yapanın o kişi olduğundan emin olur öyle harekete geçerdim. ve yine öldürmez, hayalarına sıkardım eğer kimyasal hadım yok ise. çünkü kaç sene içerde kalırsa kalsın adalet yerini bulmayacak bence. ayrıca adalete güvenemiyorum son yıllarda duyduklarımdan dolayı. işte bu saçma kararlar ve yargıyı sulandırmaları da biraz insanları kendi cezalarını vermeye itti. ha bunu da illa vahşilik olarak değil, elimde yaralamadan, kimyasal yolla yapabilecek bir yol var ise onunla yapardım öyle bir imkanım yoksa ve eminsem suçluluğuna adamın penisinin koptuğuna ve tekrar kullanamayacağına emin olacak bir hamle ile yapardım. bir anlık zevk için ömür boyu alacağı zevklerden mahrum kalsın diye. sürekli o anı hatırlayıp pişmanlık duysun diye. aklından böyle bir şey ufacık dahi geçen birileri bunu görüp ibret alsın diye. tecavüz ve saldırı konulu fantezisi olan bir çok kişinin olduğunu düşünüyorum. öyle olmasa porno sitelerde bu konuda bu kadar çok içerik bulunmazdı. ve bu fantezilere sahip kişiler ellerine fırsat geçtiğinde bu emellerini gerçeğe dönüştürebilirler. gözü dönmüş bu sapık kişiler ölümü dahi göze alabilirler ama iktidarsız/hadım bir ömür geçirmeyi göze alamazlar. işte o yüzden bu caydırıcılığın bir an önce sağlanması gerekir. ne oldu hükümetin geçen ay yaptığı "kimyasal hadım gündeme gelebilir" açıklaması? milletin gazını aldıktan sonra icraat yok. bir başka infiale kadar. adalet isteyenlere karşı tecavüzcüler lehine duyar kasacağınıza aynı duyarın yarısını kanun koyuculara caydırıcılık için gösterseniz sorun çözülmüş olur.
 • ecnebilerin overreaction adını verdiği hadiseyi icra etmiştir.

  ha bu overreaction neden veriliyor? bi' insan neden adaleti, kendi hayatına mal olma pahasına, kendi dağıtmaya çalışır? bi' şeylerin eksik olması lazım ülkede değil mi?

  belki de overreactionı verene değil de verdirenlere bakmak lazımdır.
 • tecavüzcülerin hadım edilmesi gerektiğini düşünüyorum. en iğrenç suçlardan biri olan tecavüzün, ölüm gibi kısa acı veren ve ölen kişinini yakınları dışında kimseye ibret ve caydırıcılık sonucu doğurmayan bir müeyyideyle değil; ömür boyu hatırlanacak bir yaptırımla cezalandırılması gerektiğine inanıyorum.

  ama öte yandan bu cezayı da bugünkü hukuk sistemindeki tecavüz suçunun cezasını da mahkemelerin kararıyla devlet vermelidir. bir öğretemedik siz ekşi sözlüğün çok bilmiş ahalisine herkesin kendi adaletini sağladığı dünyada kimsenin güvende olamayacağını.
 • bunu yapan bir babanın içinin ne kadar yandığını tahmin etmemiz mümkün değil bence.

  ayrıca ne kadar acıdır ki işte adalet bu noktada yetersiz kalıyor demek ki, baba gidip adaleti kendi sağlıyor. kendi adaletini sağlamak doğru değil bunu desteklemiyorum ama bir güvensizlik var ki bunu yapıyor insanlar, biliyor ki ceza almayacak, ya da aldığı ceza düşük olacak, ya da mahkeme sürerken kızı aşağılanacak, o saatte neredeymiş, üstünde ne varmış, kız razıymış vb. bir sürü şey söylenecek. bence ona bunu çaresizliği yaptırmış, çünkü kızın hamileliği anlaşılana kadar beklemiş. demek ki daha fazla sabredememiş.

  adamı tanımıyorum olayı da detaylarıyla henüz okumadık ancak böyle bir acı yaşarken bir insanı öldürebilmek ve bir de onun yükünü omuzlarına almak çok zor olmalı.

  emsal bir dava okumuştum, buna benzer bir hikayede kız kardeşine tecavüz eden adamı öldüren abisi ağır tahrik sebebiyle beraat ediyordu. bakalım bu acılı babanın sonu ne olacak?
 • ben olsam direk oldurmezdim. ayarlanmis bir kaza olur. ani bir gida zehirlenmesi olur ne bileyim zorla alkol komasina sokmak olur.

  csi adana bile cozemezdi
 • ulkemizde adalet sisteminin eksikligi bu sekilde sonuclar doguruyor suphesizki benim basima gelse hic dusunmeden ayni seyi yaprdim hatta daha fazlasini bile, bu dogru birseymi degil ama bazen adaletin bir sekilde yerini bulmasida gerekiyor.
 • duyar kasacaklar, humanistler gelmeden söyleyeceklerimi söyleyeyim.

  o adamın götünden kan alır, sikinden tavana asar , ömür boyu işkence yapar, her gün beni öldür yalvarışlarını izlerim. sakın bana hümanizmden, çağ dışılıktan bahsetmeyin.
 • ya kız kendi isteğiyle yattı ve hamile kalınca ailesine tecavüze uğradığı yalanını uydurduysa?

  ha?

  uyarılar üzerine edit: kız 13 yaşındaymış, haberde göremedim, entry üzerine gelen uyarılarla öğrendim. bu nedenle entryimi, bu olay için geri alıyorum. ancak mağdurun 18 yaşını geçtiği benzeri olaylar için entryim gecerlidir.