şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her olayda olduğu gibi "taciz" olayında da işin suyunu çıkaran ülkemizin yeni vakası. o zaman çocuğunun yanağını öpen elini tutan babalar da hapse atılsın.

  --- spoiler ---

  mağdure küçük kızda emniyette ve çocuk izleme merkezinde (çim) alınan ifadelerinde, “babamı ödevime yardım etmesi için çağırmıştım. eve geldi, kardeşimi öptü, beni de yanağımı çevirdi dudağımdan öptü. kendimi kötü hissetim, anneme söyledim. daha önce de halamın evinde babamla birlikte yatarken ‘iyi geceler’ deyip yine beni dudağında öpmüştü. uzun süreli değildi öptü bıraktı. hatta ben kızdım. ben kızınca da bana ‘sen benim kızım değil misin’ diye cevap verdi. yatarken bana sarıldı ama annemin sarılması gibiydi. bence beni sevdiği için öptü… dudağımdan öpmesinin kötü bir amacı yoktu” dedi.

  raporda farklı söz
  hazırlanan sosyal inceleme raporu’nda ise “hediye s., eşinin dudaktan öpme eyleminin ‘kızının dudaklarına sadece dokundurma şeklinde gerçekleştiğini, öperken farklı bir amaç gütmediğine inandığını söylediği” aktarıldı
  --- spoiler ---

  http://www.hurriyet.com.tr/…pmekten-15-yil-40900270
 • babasının gerçek niyetinin ne olduğunu tespit etmek gerçekten zor bir şey. fakat bir çocuğun ebeveyni bile çocuklarının özel bölgelerine ( iç çamaşırının kapladığı yerler, memeler ve ağız. )zorunluluk haricinde temas etmemelidir görüşündeyim. çocukların cinsel gelişimini olumsuz etkileyebilir.
 • saçmalık. bir kere de adil ceza verilsin bu ülkede. babanın kızı dudaktan öpmesi olayı eskiden beri genelde aydın kesimde gördüğüm sıradan bir olay. akıllarınca niyet okuyor ortadoğu fareleri.
 • kızın annesinin bence öz kızını kullanarak babasına kurduğu komplodur.
 • çevrenizdeki insanların instagram resimlerini bi açıp bakın, neredeyse kırk milyon anneyi, erkek çocukları ile dudak dudağa resim paylaşırken görürsünüz.
  çocuğudur; öper koklar isterse ayağının altını yalar.
  fakat iş babaya gelince bu biraz değişiyor.
  niyet okumak, anlatılan hikayenin bütününe gitmek için parçaları birleştirmek, bir anlam ifade etmez bazen. hatta çocuk bile yalan söyleyebilir. zira ablamın kızı (ayrılar) şuan eniştem zarar görsün diye küçücük haliyle her türlü şahitliği yapacak kıvamda. çünkü, eniştemin kendilerini sevmediğini düşünüyor. halbuki adamın onu ne kadar sevdiğini çok iyi biliyorum.
  burada da küçük kız ifadesini verirken babasının kendisini sevdiği için öptüğüne inandığını belirtmiş. buna yönelik bir diyalogdan sonra buna inanmış ve beyanı bu yönde olmuş olabilir.
  muhtemelen boşanma aşamasında ki yaşanılan olayların çocuğa aksettirildiği nokta, çocukların bilinç altlarında bazı tahribatlara ve yanlış yönlendirilmelere sebep oluyor. örneğin; çocuğun sahip olamadıkları ve kaçırdığı tüm fırsatlardan; annenin babayı suçlayarak yapacağı açıklamalar, çocukları babaya karşı kullanmakta, yeterince mukavemetli bir hale getirir.
  burada avukat kişinin de anneye; '' kullanabileceğimiz ne var '' sözlerinin üstüne yanlış bir yönlendirmenin içine de girmiş olabilirler. zira kazanma hırsı bazen sadece karşı tarafa zarar vermek üzerine kurulan bir plandır. nihayetinde herkes ifadesini değiştirmiş.

  buradaki olayda da, boşanmış bir anne babanın arasında kalmış bir çocuk figürü olma ihtimali yadsınamayacak derecede var. 11 yaşına gelmiş bir çocuğun yaşadığı ilk olayın anne ve babasının boşanma sonrasına denk gelmesi de normal değil, zira sapık ve ensest ilişki yaşamak isteyen özellikle babaların daha bebek halinden başlayarak öz çocuklarına çeşitli davranışlarda bulunmaya başladığı bir gerçek. yıllardır bu kötü hareketlere maruz kalan bir çocuk, gerçekten babasının onu sevdiği için dudağından öptüğünü düşünmesine rağmen bu harekete bile böyle bir reaksiyon göstermezdi. belki de şuana kadar yaşadıklarının en masumu geldiği için, kendisini o gün şanslı bile sayardı.
  çocuk nihayetinde babasının kendisini sevdiğini kötü amaçlı öpmediğini de belirtmiş olmasına rağmen ceza verilmiş. sanırım mahkemelerde ''işi şansa bırakmayalım'' peşinde.
  aynı hakimi, cemaat yurtlarında tacize tecavüze uğrayan küçücük çocuklarımızın davalarında da görmek ve bu kadar cesur olmaya davet ediyorum.

  işin diğer kısmı, bir de kendinizi babanın yerine koyun ve öz evladınızın suçlamasıyla yaşadıklarınızı bir gözünüzün önünden geçirin. çocuğun saygısını kaybettiğinize mi yanarsınız, içerde 15 sene yattığınıza mı yanarsınız, yoksa gerçekten suçsuz yere 15 sene içeride kalıp tüm sevdiklerinizi de kaybettiğinize mi yanarsınız.

  sonuç olarak; böyle olaylarda hemen tarafını belli edip birilerini linç etme tarafında olmayan kişilere karşı da ön yargılı olmamak lazım. mahkemelerimizin ne kararlar verip sonra nasıl değiştirdiklerini de hep birlikte defalarca gördük.
  eğer idam gelecekse ( ki istemem ) ilk kendi çocuklarına cinsel istismarda bulunan kişilere gelsin isterim. o derece katı olduğum bir konu. ama yeni boşanmış bir aile davalarının da sağlıklı olabilmesi için çift dikiş gitmesi şart. mahkemeler karı koca bir birini fetö'cü ilan eden çiftlerle dolu zira.
 • ağır bir ceza ama babanın yaptığı yanlış. kız rahatsız olmuş ve babasına ayrı annesine ayrı söylemiş. rahatsız oluyorsa babası da olsan öpemezsin. bence rahatsız olmasa da öpmemelisin. tombiş yanaklarını öpmek varken ne dudağı allah aşkına?
 • buna psikolojide false memory deniyor. gorulme sikligi cok ve sucsuz yere hapis yatan pek cok ornek vaka var. davaya bir psikanalizanin dahil olmasi gerekiyordu lakin tabi ki, neyse bi sey demiyorum. davanin icerigini de cok bilmiyor oldugumdan yorum yapmak istemiyorum. belki suphelenilen bir durum daha vardir. ornegin sanigin internet gecmisine falan bakilmistir. en iyi ihtimalle tabi. bakildigini da sanmiyorum. degisik.

  filmi icin,

  (bkz: jagten)
 • çocuğun alnından öpmek yetmiyor mu da ille dudağından öpülüyor? bu kadar saçma bir şey olabilir mi?

  haberin tamamını okudum. 15 yıl ceza abartılıdır belki bilemiyorum. muhtemelen temyizden döner.

  ama bildiğim; böyle insanları en azından bir temiz dövmek lazım. tövbe edene kadar, yorulmadan... oğlunu ağzından öpen anneler de dahildir buna. çocuğu ağzından öpmeyin kardeşim. sizin mikroplarınızı paylaşmak zorunda değil o çocuk.

  ayrıca bizim ülkemizde tanıyan tanımayan herkesin gelip çocuğun yanağına şappadanak bir öpücük koymasına sık rastlanır. (kültürümüzün bazı unsurlarından nefret ediyorum şahsen.) yarın sapığın biri ağzından öpmeye kalkarsa bunu normal kabul etmesin, çığılığı bassın çocuk.
 • çocukların belli bölgelerine dokunulmamalı ve öpülmemeli, anne veya baba olmanın herhangi bir farkı yok.
  unutmayın, çocuklar sizin malınız değiller, sadece bakmakla, korumakla ve kendi idamesini sağlayana kadar devam eden süreçte, bu mükellefiyeti yerine getirmelisiniz.