şükela:  tümü | bugün soru sor
 • elleri dert görmesin dediğim baba tacizcilere, tecavüzcülere, cinsel istismarcılara prim verilemeyeceğinin, hoşgörüyle yaklaşılamayacağının bir başka kanıtı.

  --- spoiler ---

  46 yaşındaki metin c., 14 yaşındaki kızını sokak ortasında döven ve son olarak evden kaçırmak isteyen 18 yaşındaki hazar uyar’ı av tüfeği vurarak öldürdü. dha'nın haberine göre olay, dün gece düzce'nin ağa mahallesi'nde meydana geldi. g.c., iddiaya göre 1 yıldır arkadaşlık ettiği hazar uyar’dan ayrılmak istedi. buna karşı çıkan hazar uyar, geçen 23 eylül’de kızın evini bastı ve ailenin şikayeti üzerine gözaltına alındı. g.c.’nin önce, "bana 3 ay zorla tecavüz etti" diyerek suçladığı, ardından şikayetini geri aldığı hazar uyar, savcılık sorgusu ardından serbest bırakıldı.

  sokak ortasında dövüp evine götürdü

  hakkında ’çocuğun cinsel istismarı’ suçundan soruşturma yürütülen hazar uyar, geçen 13 kasım’da g.c.’yi bu sefer sokak ortasında dövüp kendi evine götürdü. metin c., eve gidip kızını elinden aldığı hazar uyar hakkında yeniden şikayetçi oldu.

  tekrar geldi, babasıyla tartışma çıktı

  hazar uyar, polis tarafından aranırken, dün gece tekrar kızın evine gitti. g.c.’nin evden çıkmasını isteyen hazar uyar ile kızın babası metin c. arasında tartışma çıktı. metin c., evden aldığı av tüfeği ile hazar uyar’a art arda ateş etti.

  vücuduna isabet eden saçmalarla ağır yaralanan hazar uyar, çağrılan ambulansla atatürk devlet hastanesi’ne kaldırıldı. uyar, doktorların müdühalesine rağmen hayatını kaybetti.

  78 suç kaydı var

  hazar uyar’ın, ’adam yaralama, uyuşturucu, hırsızlık’ suçlarından poliste 78 suç kaydının bulunduğu öğrenildi.

  metin c. ise olayın ardından gözaltına alındı. sokaklardan topladığı hurdaları satarak geçimini sağlayan metin c., hazar uyar’ın kızını döverek hastanelik ettiği olayın ardından yerel televizyona yaptığı açıklamada, "kızımla hazar uyar arasında bir şeyler olmuş. ’seviyoruz’ dediler. nasıl aklını çeldi kızımın bilmiyorum. kızım bizi dinlemiyordu. devamlı çocuğun yanına gidiyordu. bendaha önce şikayetçi oldum, ancak kızımı tehdit ettiğini bilmiyorum. en sonyapılanlar ortada. devletimden gerekenin yapılmasını istiyorum. okula bile göndermedim kızımı. olaylar ortada" demişti.

  " 3 ay tecavüz etti"

  ’g.c. ise "beni bıçak zoruyla tehdit etti, ’aileni yakarım’ diye. ’babanı vurdururum’ diyordu. ’kardeşlerini, evini yakarım’ diyordu. bana 3 ay boyunca tehditle tecavüz etti. beni saçımdan sürükledi. yumruk attı, tekmeledi. bıçak sapladı. beni dereden aşağıya atmaya kalktı. beni bu hale getirdi" demişti.

  --- spoiler ---
 • tüm ülkenin sahip çıkıp en az cezayla hayatına geri dönmesi gereken baba gibi babadır.

  ne yapıp edip gündemde tutulmalıdır.
 • adaletin tecelli etmedigi ulkede adaleti tecelli ettiren babadir.
 • biri tecavüzcüsüne kurdele takıp sunarken, bir garip baba da ya canım ya canın, diyerek kızının hayatına kendi hayatını verdi, yüreğinden öpüyorum.
 • halkın değil akpnin polisi kavramına kanıt niteliğinde bir olay. 13 yasinda bir kiz cocugunu tinerci bir orospu cocugundan bile korumaktan acizken anca ogrenci, emekci dovmeyi, oldurmeyi bilirsiniz.
 • adalet dedikleri sadece gariban insanlar için geçerli. kaşınan, bela arayan suç makinesi olmuş zibidinin sokakta dolaşıyor olması ve olaydan sonra tekrar serbest bırakılması lanet ülkenin düzenine aykırı olmazken, şimdi bu babanın mecbur kalıp böyle bir işe karışması adamın suçu değil ki sen bu adamı ne hakla alıp hapse tikacaksin? kokuşmuş düzeninizin, kişiye göre uygulamalarınızin hiç mi suçu yok? ölene değil ama elini zorla kana bulamis baba için üzüldüm. tabi bir de gelecekte yine aynı şeylerden canı yanacak insanlara.
 • çok güzel yapmış baba. çünkü bu pisliklerle insan gibi konuşulmaz. vericen domdomu.. anladıkları dil odur.

  sadece ambülansın benzin parasına üzüldüm..

  şu babaya ceza verecek adalet de şeytanın emrindedir. bu kadar da basit.
 • "hazar uyar’ın, ’adam yaralama, uyuşturucu, hırsızlık’ suçlarından poliste 78 suç kaydının bulunduğu öğrenildi."

  adam toplum mikrobunu öldürmüş resmen.
 • bir akp'li çıkıp diyecek mi adam kızını korumuş diye...

  varsa yoksa sapıkların sikinin keyfine göre kanun çıkarsınlar.