şükela:  tümü | bugün
383 entry daha
  • unutmayacağım ve unutturmayacağım için tekrar etmek istiyorum. o zaman iki polisi alkollü araç kullanarak öldüren ve ceza almayan sinan çetin in oğlu bu ülkenin vatandaşı da suçu sadece kızını korumak olan bu adam bu ülkenin neyi?
  • bu ulke kosullarinda fazladir.
  • bu babaya öldürmek dışında bir seçenek hem musallat olan sapık hem de sistem tarafından verilmemiştir maalesef. hiç sanmıyorum isteyerek yaptığını ailecek yaşadıkları sistematik tacizler psikoloji mi bırakır insanda? benzer tehditlere uzun yıllar muhatap olan tanıdığım bir aile var. hepsi üzerinden yıllar geçmesine onları rahatsız eden eski damatları başkası ile evlenip tacizlerini bitirmesine rağmen psikolojik olarak yıprandılar izleri kaldı. anksiyete bozukluğu, panik atak vs.. ne ararsan var.

bu baba ailesini korumak için kendinden vazgeçmiştir ancak kağıt üzerinde suçlu kılabilirsiniz onu. halkın vicdanında onur ve şeref kelimelerinin karşılığıdır bu adam.
  • babanın serbest kalmasını isterim. benim de kardeşim aynını bana yapsalar ben de öldürürdüm.
  • artık rahat ol, alnın açık. ailen güvende. bir an bile pişman olma, suçluluk duyma. sen doğru olanı yaptın. sen çok büyük bir insansın, muhteşem bir babasın. umarım en kısa zamanda ailecek toparlanır eski günlerinize dönersiniz. olur da buraları okursanız şunu bilin ki maddi olarak savunma masrafları ile ilgili elimden ne gelirse yapmaya hazırım.

tanım: 2020 türkiyesine göre haksızlıktır.
  • bir filmde görmüştüm, adam bi internet sitesinde böyle bir haber okuyordu, sonra aklından geçiriyordu; "ben olsam iz bırakmadan hallederim "diye. sonra reklamlar girdi ve allah kimsenin başına vermesin deyip film bitti.
  • ben normalde böyle başlıklara şüpheyle bakarım.
    baklava çalan çocuk haberinin aslında baklava imalathanesinin kilidini kırıp, birkaç tepsi baklava ve antepfıstığı çuvalı çalan "çocuklar" olduğunu öğrendiğim zamandan beri.
    ama yok arkadaş burda olay kabak gibi ortada.
    olması gereken nefsi müdafaa ,
    savcının istediği kasten yaralama ,
    hakimin verdiği kasten öldürme!!!!
    siz nasıl insanlarsınız beyninizin ve vicdanınızın yerinde uzay boşluğu mu var?
    ne yapsaydı bu adam? her gün , her dk kızının kıtır kıtır doğrandığı anın haberini eli kolu bağlı halde mi bekleseydi?
    size özellikle de hakime edilecek çok küfür var fakat nafile. sizinle evli olan insanlara , sizin çocuğunuza , sizinle iletişim halinde olmak zorunda olan herkese çok üzüldüm.
    o psikopattan daha çok size kızgınım.çünkü bilirim ki ,
    dünya kötüler yüzünden değil kötülere seyirci kalanlar yüzünden berbat bir yer.

2 yakanız (özellikle de hâkimin) bir araya gelmesin.

edit: gece o sinirle yazdım fakat nefsi müdafaa koşulları oluşmadı ise savcı bunu isteyemeyebilir.
    ama hakim için düşüncelerim geçerli. hukuk adaleti sağlamalı amacı budur sadece yazılı kurallar harfiyen uygulanacaksa yapsın yazılım mühendisleri bir uygulama işlere o baksın. onun almadığı insiyatif bir ailenin mahvolmasına yol açacak. o da huzur bulmasın.
  • baba gibi baba. helal olsun.
  • ebeveyn olanlar çocukları kaç yaşına gelirse gelsin kıyamazlar. çünkü o çocuk bir türlü büyümek bilmez. 25 olur, 30 olur hala çocuk muamelesi yapmaya devam ederler. hatta bu sahip çıkma, koruma, kollama duygusu anne baba ölene dek devam eder. kız ve baba kanundan, hukuktan güç almaya çalışmışlar, hatta perişan olmuşlar. bu çok açık.

ben de üzüldüm, bir manada aileni ölümden koruma duygusu ve sorumluluğu var. tabancayla vurduktan sonra, çekiçle vurmaya devam etmesi olayın nefsi müdafaaya girmesine engel oldu sanıyorum. aile için bu kadar yıl çok zor.
  • basit bir şekilde aciklarsak hukuk ve adalete güven kalmamış ise insanlar kedi adaletini sağlar. hiç bir gerekçe birini öldürmek için yeterli değildir ama adalet olmadığı yerde orman kuralları geçerlidir...
    kısacası adalet sistemi babaya değil aslında kendi acizligine ceza vermiştir...
    devlet baba bir aile yi taciz ve tehdit ten kurtaramamis ve bir genci ısla edememiş tir....
47 entry daha