327 entry daha
  • unutmayacağım ve unutturmayacağım için tekrar etmek istiyorum. o zaman iki polisi alkollü araç kullanarak öldüren ve ceza almayan sinan çetin in oğlu bu ülkenin vatandaşı da suçu sadece kızını korumak olan bu adam bu ülkenin neyi?
  • bu ulke kosullarinda fazladir.
  • bu babaya öldürmek dışında bir seçenek hem musallat olan sapık hem de sistem tarafından verilmemiştir maalesef. hiç sanmıyorum isteyerek yaptığını ailecek yaşadıkları sistematik tacizler psikoloji mi bırakır insanda? benzer tehditlere uzun yıllar muhatap olan tanıdığım bir aile var. hepsi üzerinden yıllar geçmesine onları rahatsız eden eski damatları başkası ile evlenip tacizlerini bitirmesine rağmen psikolojik olarak yıprandılar izleri kaldı. anksiyete bozukluğu, panik atak vs.. ne ararsan var.

bu baba ailesini korumak için kendinden vazgeçmiştir ancak kağıt üzerinde suçlu kılabilirsiniz onu. halkın vicdanında onur ve şeref kelimelerinin karşılığıdır bu adam.
  • artık rahat ol, alnın açık. ailen güvende. bir an bile pişman olma, suçluluk duyma. sen doğru olanı yaptın. sen çok büyük bir insansın, muhteşem bir babasın. umarım en kısa zamanda ailecek toparlanır eski günlerinize dönersiniz. olur da buraları okursanız şunu bilin ki maddi olarak savunma masrafları ile ilgili elimden ne gelirse yapmaya hazırım.

tanım: 2020 türkiyesine göre haksızlıktır.

edit: baba üç sene hapis yattıktan sonra kararı istinaf mahkemesi bozdu ve tutuksuz yargılanması gerektiğine hükmetti. gözünüz aydın, umarım beraat ettiğin günleri de görürüz.
  • ben normalde böyle başlıklara şüpheyle bakarım.
    baklava çalan çocuk haberinin aslında baklava imalathanesinin kilidini kırıp, birkaç tepsi baklava ve antepfıstığı çuvalı çalan "çocuklar" olduğunu öğrendiğim zamandan beri.
    ama yok arkadaş burda olay kabak gibi ortada.
    olması gereken nefsi müdafaa ,
    savcının istediği kasten yaralama ,
    hakimin verdiği kasten öldürme!!!!
    siz nasıl insanlarsınız beyninizin ve vicdanınızın yerinde uzay boşluğu mu var?
    ne yapsaydı bu adam? her gün , her dk kızının kıtır kıtır doğrandığı anın haberini eli kolu bağlı halde mi bekleseydi?
    size özellikle de hakime edilecek çok küfür var fakat nafile. sizinle evli olan insanlara , sizin çocuğunuza , sizinle iletişim halinde olmak zorunda olan herkese çok üzüldüm.
    o psikopattan daha çok size kızgınım.çünkü bilirim ki ,
    dünya kötüler yüzünden değil kötülere seyirci kalanlar yüzünden berbat bir yer.

2 yakanız (özellikle de hâkimin) bir araya gelmesin.

edit: gece o sinirle yazdım fakat nefsi müdafaa koşulları oluşmadı ise savcı bunu isteyemeyebilir.
    ama hakim için düşüncelerim geçerli. hukuk adaleti sağlamalı amacı budur sadece yazılı kurallar harfiyen uygulanacaksa yapsın yazılım mühendisleri bir uygulama işlere o baksın. onun almadığı insiyatif bir ailenin mahvolmasına yol açacak. o da huzur bulmasın.
  • basit bir şekilde aciklarsak hukuk ve adalete güven kalmamış ise insanlar kedi adaletini sağlar. hiç bir gerekçe birini öldürmek için yeterli değildir ama adalet olmadığı yerde orman kuralları geçerlidir...
    kısacası adalet sistemi babaya değil aslında kendi acizligine ceza vermiştir...
    devlet baba bir aile yi taciz ve tehdit ten kurtaramamis ve bir genci ısla edememiş tir....
  • benim tahminimce cezayı çekiçle vurduğu için almış. silahla vur ondan sonrasına karışma.
  • meşru müdafaada orantılılık ilkesi ile ters düşen bir eylem neticesinde her ne kadar kamu vicdanına uymamış olsa da hukuka ve adalete uygun bir karar olmuştur (bkz: ceza hukuku genel hükümler). ayrıca, buradaki sosyal medya romantik anarşistlerinin vaazlarının aksine; vatandaşın hakkını kendi yöntemleriyle aramasının önüne geçilmemesi durumu toplumda geri dönülmez bir kaos hali yaratma riskine haizdir.
  • bütün bir aileyi bir yıldan fazla süredir açık açık tehdit eden, takip eden, ne giydiklerine varıncaya kadar mesajlarda sapık olduğu besbelli olan bir kişinin öldürülmesi kadar içimi rahatlatan bir şey yoktu uzun zamandır. sokakata hiç tanımadığım bir hayvan ölse günlerce üzülürüm. bu şerefsizin yaşayıp yaşamaması zerre umurumda değil.

bir yanda böyle pislikleri içeri tıkmakta aczi olan 'adalet', ve diğer yanda ne yazık ki onların beceriksizliği yüzünden bu itle elini kana bulamış şerefli bir baba. ikisini teraziye koyduğumuzda hem insanlıkta, hem adalette babanın ağır bastığını hepimiz hissediyoruz.

bu adam ilk gün mü yapmış bu işi? adamlar yüzlerce kez gitmiş karakola, adliyeye. bu babaya 12 yıl veren hakim, önce bu işte hem ahlaki, hem mesleki beceriksizliği olanları cezalandırmalı öncelikle.

buna sebep olan amirinden, savcısına polisinden hakimine kadar hepinize yazıklar olsun. bu utanç hepinizin!
  • omuzlarda taşınması gereken babadır.

hep duyarız kader mahkumu diye. bun bu lafa kızardım biz niye kader mahkumu olmuyoruz sade bir vatandaş oluyoruz diye herkes cezasını çeksin derdim ama bu haber ile tüm düşündüklerim için pişmanım. babaya buradan selamlar olsun kızının hayatını kurtaran kahraman babaya selamlar olsun. haberi okuyunca kanım çekildi bu durumu yaşamayan bilemez çok zor bir süreçtir insan yolda yürürken gölgesinden korkar hale gelir. her an takip edildiğini düşünür ve en kötüsü de her an ölebileceğini... buradan bütün kader mahkumlarına selam olsun. adaletin olmadığı yerde orman kanunları başlar o kanunları uygulamakta yürek ister.
112 entry daha
hesabın var mı? giriş yap