şükela:  tümü | bugün
  • brezilya'da vuku bulmuş olaydır. 11 yaşındaki kızını taciz eden 23 yaşındaki tacizciyi döve döve öldüren bir baba.

haber linki

liveleak (+18)

şimdi, linç kültürüne karşıyım fakat ben bu haberi okurken öldürülen için hiçbir şekilde rahatsızlık duymadım. sözlük ahalisi ne der bu duruma acep?
  • iyi yapmıştır. gider paşa paşa yatar, tacizci sapık puştlara ders olsun.
    kızı olmayan hümanist görünümlü sapıklar sesini kessin.
    tanım: kızını seven babadır.
  • eline sağlık dediğim baba. linç kültürüne karşıyım ama hırsızlık, cana kasıt, tecavuz, taciz için gereken yapılmıştır.
  • öldürülen kişi sanırım çocuğa dokunamamış. ınternet üzerinden taciz ediyor. yani saplantı haline getirmiş. bir şey yapacak belli. bu gibi durumlarda adli olarak hiç bir yaptırım uygulanamıyor. en fazla uzaklaştırma kararı filan çıkartabilirdi belki. ama karşı tarafın kararlılıkla bu tacize devam etmesi kaçınılmaz olurdu. bir hayat düşünün ki en değer verdiğiniz varlık sürekli bir tehlike altında. uykularınız kaçıyor. bu durumdaki bir babanın travması çok ağır olur. ve bizim ana haberlerde 90'larda çok kullanılan o meşhur laf gibi adam cinnet geçirmiş. bu haber 11 yaşındaki kızı tecavüz edilip öldürülen baba adamı öldürdü diye çıksa belki daha çok hak veren olurdu. ama uzatmadan söyleyeyim umarım yakalanmaz bu adam. yaptığı şey doğru değil. ama çivisi çıktı lanet gelesice dünyanın.
  • bir kız babası olarak "az bile yapmış" diyerek konuyu kapatıyorum.

ama gaanunlaa vaarr toplumzal yasham diyenlere de kafa atarım.
  • tecavüze uğrayan kızını öldüren babadan daha insandır.
  • ganunlaaa var diyene kafa atan duz beyinlileri bize gostermis babadir. tamam hadi bu gercekten taciz etti diyelim o yuzden sana gore oldurulmesi hakli. o zaman herkes kendince uygun buldugu cezalari baska insanlara versin kimse de sesini cikarmasin. mesela ben diyeyim ki birinin, benim kiz kardesimi taciz ettigini 'sandim' o yuzden oldurdum. veya biri omuz atti bana. bana gore bu taciz etmek kadar ahlaksiz bir sey onu da cektim vurdum. kim ne diyebilir sonucta kanuna kafa atanlar varken. sizi, o iyi gordugunuz kanunsuz duzende bir ulke yaratip oraya atsak 5 gun yasayamazsiniz sonra gelmis ganunlaa var diyene kafa atiyor.
  • bir kız babası ve hümanist olarak tacizciye üzülmediğim fakat kızını içgüdüsel olarak koruma altına almış ve maalesef ki uzun bir süre kızını korumasından mahrum bırakmış babadır.