şükela:  tümü | bugün
 • normal babadır. gerekirse kurdu da siker.
 • 4 sene boyunca uyku uyuyamayacak babadır.
  benimkine bir gece telefon açtım olaylar olaylar. adam otobüsle 11 saatte gelinen yolu 4 buçuk saatte geldi. sabah adımın anonsu ile uyandırıldım. hayır güvenlik uyuyormuş benimki de beklemiş yurdu halbuse gece gelmiş.millet uyanınca beni istetiyor aşağıya.
  allah olmayanlara da versin böyle babadan.
 • gavat babadır.

  bu baba aynı zamanda kızının düğününde göbek de atar.
 • türkiye neden bu halde sorusunun açık cevabı burada işte. kurda kuzu emanet etmiş de erasmusmuş da bilmem ne. durmadan am göt düşüneceğimize biraz kafayı çalıştırabilsek keşke.
 • troll olmanın da bir adabı bir kalitesi olmalıdır diye düşündüren başlık.

  kadının eğitiminin şaka yollu bile tartışmaya açılması kabul edilmemelidir çünkü eğitim en temel insan hakkıdır.

  velev ki troll (en iyimser halimle düşünmek istiyorum) şu net bir biçimde anlaşılmalıdır dil ile yapılan cinsiyetçi şakalar da cinsiyet rollerinin her gün tekrar tekrar üretimi demektir. nasıl tecavüzle ilgili şakalar tecavüz kültürünü besler, durum burada da aynı.

  erkekliğin verdiği üstünlükle hele hiç yapmayın bunları.

  finn mackey londra'da feminizm'in kapanış konuşmasında şunu söylüyor:

  "ama daha genel olarak erkekler, kendi durdukları yerden, erkeklik avantajının getirdiği “üstten bakış” açılarıyla şunu anlamıyorlar: “öyle kastetmiyor” olsalar bile, “sadece söylüyor” olsalar bile, “kadınları koruyor” olsalar bile, “asla bir kadına zarar verecek bir şey yapmayacak” olsalar bile, cinsiyetçilikleri, mağduru suçlamaları, sözüm ona şakaları, kasıtsız tehditleriyle kadınları yaralıyorlar. çünkü kimsenin söylediği şeyi gerçekten kastedip kastetmediğini bilemeyiz. kim tehditlerini gerçekleştirecek, kim gerçekleştirmeyecek, bilemeyiz. yüzü olmayan adamların ve çocukların “gönder” tuşuna basar basmaz muhtemelen unuttukları sayısız acınası lafı ve yorumu hatırlamak ve düşünmek zorunda kalan bizleriz. erkek üstünlüğünün lüksü, kendini asla av gibi hissetmemenin lüksü tam da bu!"

  sanırım demek istediğim yeterince açık olmuştur.

  yapmayın.
 • başlık evladını üniversiteye il dışına gönderen baba olsaydı babalık, özlem temalı bir şeyler yazar çıkardım ama direkt kız vurgusu var, amaç farklı duruyor.

  sene 2017 olmuş hâlâ şehir dışına okumaya giden kızlarla ilgili olumsuz fikirleri olan insanlar var amk. ailesiyle aynı şehirde okuyup; "kızlarla yurtta ders çalışacağız" diye izin alıp günlerce sevgilisinde kalanı gördüm.(eleştirmiyorum, yadırgamıyorum bana ne) kısaca bir kız yapmak istediğini ailesinin yanında da yapar, şehir dışında da yapar. kimse engelleyemez. siz güvenin, okutun, sevin.
 • kurttur, kurtla beslenir.
 • o bişey mi yurtdışına gönderen var. içi de rahat. hem de gururlu.
 • milyonlarca babadan biri.

  hatta cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan kızını il değil yurtdışına göndermişti.

  başlık açarken dikkatli ol sayın troll!
 • "burdan adminlere sesleniyorum. ben sizin cumhurbaskani basbakan genelkurmay baskaninizim. bu tur provakatif baslik siçimlarina yer vermeyin. beyniyle siki yer degistirmis insanlar su sozlukte yazmasin. siktirsin inciye gitsin. ( sag eliyle ayni yanaga iki kez elini hafif avuc yapmak siretiyle hafifce vurur)" dedirten baslik.