şükela:  tümü | bugün
 • benim babamdır, bi şerefsizliğini gavatlığını da görmedim, geniş de değildir. 25 yaşına gelmiş kızının hayatına karışamayacağını bilmektedir, cinsel hayatımın olduğunu da tahmin edip saygı gösterirler, doğal olanın bu olduğunu düşünürler. hatta antalya'da kalan eşyalarımı sevgilimle gönderirler bana. smear testi yaptırmak istediğimde de benimle beraber gelir en iyi doktoru da ayarlar sonuçları da benimle bekler. ama bunların ötesinde çevresi tarafından sevilen, imrenilen ve örnek alınan bir babadır benim babam. size gavat gelebilir, ama ne yazık ki biz gavatımsı yaşamımızdan mutluyuz. siz tipik türk babası olan bir kız arkadaş bulup gizli gizli buluşur parklarda sevişirsiniz artık.
 • muhtemelen ileride benim içinde yer alacağım babalar grubudur.

  şu an türkiye'de varlar mıdır bilinmez ancak benim kızım olursa onu iyi yetiştireceğime ve her ne olursa olsun onun kararına saygı duyacağıma eminim. gerek üniversitede gerekse üniversite sonrası iş hayatında ona ev tutarım ve istediğini misafir edebilir. kendi ayaklarının üstünde durmasını ve kendine güvenen çağdaş bir kadın olmasını isterim. eğer bir gün bir hatası olursa da kızımın her zaman arkasında olup ona destek olurum. ben çocuklarımı cinsiyet ayrımı olmadan eşit yetiştireceğimi düşünüyorum. ister erkek ister kadın olsun çocuklarımı birbirinden ayırt etmeyeceğim.
 • sözlükte son zamanda gözlemlediğime göre bir kaç haddini bilmezin çıkıp gavat diyeceği babadır.

  ben de o haddini bilmezlere diyorum ki ''size ne yarraam'' sizin sevgiliniz olsa aynı evde yaşamak isteseniz de kız ''babam izin vermiyor'' dese söylenirsiniz ama değil mi ?

  iki yüzlüğün lüzumu yok. yok aile yapısı, yok namus, yok örf adet diye zırvalamanın da.

  herkes sizin kafanızdaki ''yapıya'' göre yaşayıp, hareket etmek zorunda değil.

  kimsenin namusu sizin iki dudağınız arasında değil, sizin dediğinize göre de değişmeyecek.
 • benim babadır. zannedildiği gibi marjinal değildir bu babalar ve sanıldığından çok daha fazladır sayıca. tabularımız yüzünden ulu orta konuşulmadığından hala orta çağda yaşadığımızı zanneden gavatlar oldukça da böyle perde arkasında kalacaktır gerçekler. bu işte hiçbir anormallik yoktur. bir penis ve vajinadan ibaret değildir insanoğlu. insan insandır.
 • elalemin bacak arasını dert edenleri rahatsız eden babadır.

  bu sinir niye yalnız yavrum onu anlamadım. sizin gibi olmayanlara duyduğunuz bu tahammülsüzlük neden? tarhana çorbası ile dizini döven baba arasındaki korelasyonu nasıl oluşturdun? cümlenin sonundaki ünlem işareti neden?

  bir de bakire olmayan erkekleri ne yapacağız? (bkz: evlenmeden cinsel ilişkiye giren erkek)ler orospu mu, babaları geniş mi, nedir olayı?

  tahminimce (anlayamıyorum o yüzden tahmin ediyorum) bir kadının bir erkekle beraber nikah cüzdanı sahip olmadan aynı evde yaşamasının sakıncalı (!) olmasının nedeni sevişecek olmaları?? buradan hareketle eski tip nüfus sayımı yaptıralım, bu sayımlar sırasında bekaret kontrolü de yapılsın, bakire olmayan tüm kadınları ve onların bekaretini alan (?) tüm erkekleri taksim meydanında sallandıralım hepiniz derin bir nefes alın.

  ya da en azından böyle başlıkların altına yalnızca evli ya da bekar ve bakire olan insanlar yazabilsin.

  bir aile dostum, kızının 2 senedir çıktığı çocukla hava karardıktan sonra buluşmasına ve evine gitmesine izin vermiyordu. ben de sordum, kahvaltıdan sonra sevişmek yasak mı diye. işte böyle...

  edit:imla
 • benim babamdır.
  hani soruyor ya tayyip senin kızın olsa ister misin bıdı bıdı diye, heh işte babam karşısına geçip sana ne ya..am dese nasıl da sevinirim.
 • benim canım babamdır. kızlarını özgür, kendine güvenli, kendi kararlarını verebilen güçlü kızlar olarak yetiştirmiştir. kararlarımıza karışmaz, her daim destek olur, yanımızda olur. "bacak arası bilirkişisi" tayyip'in son açıklamalarını izleyip "iyi ki bu dönemde genç olmadım" diyen az önce facebookta "tayyip, çocuklarımızın yatak odasınından çık" iletisini paylaşan candır o.
 • benim babam değildir, ama gel gör ki bu babayla aynı fikirdedir ve son zırvalıkları duyduğunda "siz kimsiniz ulan, millete ne karışırsınız" demiştir.
  not: kendisi doğu karadenizlidir.
 • hiçbir devlet erkanını ilgilendirmeyen babadır. olay kızıyla kendisi arasındadır. ister izin verir ister vermez.
 • benim babam değildir. kaldı ki her şeyden önce ben babamdan böyle bir şey isteme cüretinde bulunmam.
  fakat daha dün telefonda yaptığımız kısa siyasi sohbetten biliyorum ki hükumetin bu kadar özel hayatımıza burnunu sokmasından üç kız çocuğu sahibi olan annem de babam da rahatsız.

  bir başka örnek, alkol kullanmaz annem ve babam. ama bizim içmemize izin verirler.
  yani bir şeyi aktif olarak yapmamak o şeyi desteklememek anlamına gelmez.

  velhasıl, bu babayı anlarım. ama buna izin vermediği halde (ki bence de bir baba için pek de kolay değil buna izin vermek) bu burun sokma muhabbetinden feci rahatsız olan babalar olduğunu da bilsinler isterim.