• benim babamdır.
    hani soruyor ya tayyip senin kızın olsa ister misin bıdı bıdı diye, heh işte babam karşısına geçip sana ne ya..am dese nasıl da sevinirim.
  • benim canım babamdır. kızlarını özgür, kendine güvenli, kendi kararlarını verebilen güçlü kızlar olarak yetiştirmiştir. kararlarımıza karışmaz, her daim destek olur, yanımızda olur. "bacak arası bilirkişisi" tayyip'in son açıklamalarını izleyip "iyi ki bu dönemde genç olmadım" diyen az önce facebookta "tayyip, çocuklarımızın yatak odasınından çık" iletisini paylaşan candır o.
  • muhtemelen ileride benim içinde yer alacağım babalar grubudur.

şu an türkiye'de varlar mıdır bilinmez ancak benim kızım olursa onu iyi yetiştireceğime ve her ne olursa olsun onun kararına saygı duyacağıma eminim. gerek üniversitede gerekse üniversite sonrası iş hayatında ona ev tutarım ve istediğini misafir edebilir. kendi ayaklarının üstünde durmasını ve kendine güvenen çağdaş bir kadın olmasını isterim. eğer bir gün bir hatası olursa da kızımın her zaman arkasında olup ona destek olurum. ben çocuklarımı cinsiyet ayrımı olmadan eşit yetiştireceğimi düşünüyorum. ister erkek ister kadın olsun çocuklarımı birbirinden ayırt etmeyeceğim.
  • benim babam değildir, ama gel gör ki bu babayla aynı fikirdedir ve son zırvalıkları duyduğunda "siz kimsiniz ulan, millete ne karışırsınız" demiştir.
    not: kendisi doğu karadenizlidir.
  • kız kardeşimin babası.
    sevgilisi de benden sağlam içip ayakta kalabiliyor.
  • benim babam değildir. kaldı ki her şeyden önce ben babamdan böyle bir şey isteme cüretinde bulunmam.
    fakat daha dün telefonda yaptığımız kısa siyasi sohbetten biliyorum ki hükumetin bu kadar özel hayatımıza burnunu sokmasından üç kız çocuğu sahibi olan annem de babam da rahatsız.

bir başka örnek, alkol kullanmaz annem ve babam. ama bizim içmemize izin verirler.
    yani bir şeyi aktif olarak yapmamak o şeyi desteklememek anlamına gelmez.

velhasıl, bu babayı anlarım. ama buna izin vermediği halde (ki bence de bir baba için pek de kolay değil buna izin vermek) bu burun sokma muhabbetinden feci rahatsız olan babalar olduğunu da bilsinler isterim.
  • izin verip vermeme hadisesi kızının kendisine bağlı olmaktan çıktığı anda sona erecek babadır.
    zira bir çocuk, kız ya da erkek, kendi hayatından sorumlu hale geldiği andan itibaren vereceği kararlar kendisini alakadar eder.

baba onaylar ya da onaylamaz orası ayrı ama izin verme mantığı ortadan kalkmıştır artık. okulunu bitirmiş, parasını kazanan, annesiyle babasıyla yaşadığı evi başka bi şehirde yaşamak için hali hazırda terk etmiş bir kızın sevgilisiyle yaşamak için babasından izin alması enteresan olur. hadi hala onlarla yaşayan bir kızımız diyelim; tek başına, iki kız arkadaşıyla, üç erkek arkadaşıyla ya da sevgilisiyle başka bir evde yaşamak üzere terk-i diyar eylemesinin de klasmanlar arası hiçbir farkı yoktur mantık çerçevesinde.

kızının sevgilisiyle yaşamasına sıcak bakacak baba, kızının sevgilisiyle yaşaması durumunu onaylayacak baba, kızının sevgilisiyle yaşadığını bilen baba, kızının sevgilisiyle yaşadığını bilmediği için o geleceği zaman oğlanın evden şutlandığı baba gibi kategoriler olabilir evet, ama kızının sevgilisiyle yaşamasına izin verecek baba her ne kadar ülke koşullarını bilsem de bana garip gelmektedir.

şahsen ben babama, 'baba, sevgilimle yaşamak için yüksek müsaadeni rica ediyorum' desem, 'banane?' der kendisi. ve fekat 'baba, ben sevgilimle yaşamaya karar verdim' desem, 'ne lazımdı eve?' der.

şunca yıllık ahir ömrümde yaptığım ve yapacağım her şeyden bizzat bendenizin sorumlu olduğunu beynime işlemiştir çünkü. üniversiteye başlamadan karşısına alıp 'hayatın komple senin sorumluluğunda, ne istiyosan nasıl istiyosan öyle yaşayacaksın. benimle paylaşırsın paylaşmazsın, fikrimi sorarsın sormazsın orası senin bileceğin iş. akacak kan damarda durmayacağına göre kafana göre takıl sen. sana söyleyebileceğim tek şey; her ne olursa olsun benim kızım olmaya devam edecek oluşun ve gerek gördüğün her anda sana destek olacağımdır. buyrunuz sahne sizin...' demiştir.

benim babam düşünememiş yazık, ya yanımdaki terk ederse de başkaları da kullanmak isterse beni, yani babam beni diş fırçası olarak yetiştirdi neticede, başkalarının da kullanmak istemesi çok normal tabi.
  • sözlükte son zamanda gözlemlediğime göre bir kaç haddini bilmezin çıkıp gavat diyeceği babadır.

ben de o haddini bilmezlere diyorum ki ''size ne yarraam'' sizin sevgiliniz olsa aynı evde yaşamak isteseniz de kız ''babam izin vermiyor'' dese söylenirsiniz ama değil mi ?

iki yüzlüğün lüzumu yok. yok aile yapısı, yok namus, yok örf adet diye zırvalamanın da.

herkes sizin kafanızdaki ''yapıya'' göre yaşayıp, hareket etmek zorunda değil.

kimsenin namusu sizin iki dudağınız arasında değil, sizin dediğinize göre de değişmeyecek.
  • benim babamdır, bi şerefsizliğini gavatlığını da görmedim, geniş de değildir. 25 yaşına gelmiş kızının hayatına karışamayacağını bilmektedir, cinsel hayatımın olduğunu da tahmin edip saygı gösterirler, doğal olanın bu olduğunu düşünürler. hatta antalya'da kalan eşyalarımı sevgilimle gönderirler bana. smear testi yaptırmak istediğimde de benimle beraber gelir en iyi doktoru da ayarlar sonuçları da benimle bekler. ama bunların ötesinde çevresi tarafından sevilen, imrenilen ve örnek alınan bir babadır benim babam. size gavat gelebilir, ama ne yazık ki biz gavatımsı yaşamımızdan mutluyuz. siz tipik türk babası olan bir kız arkadaş bulup gizli gizli buluşur parklarda sevişirsiniz artık.
  • benim babadır. zannedildiği gibi marjinal değildir bu babalar ve sanıldığından çok daha fazladır sayıca. tabularımız yüzünden ulu orta konuşulmadığından hala orta çağda yaşadığımızı zanneden gavatlar oldukça da böyle perde arkasında kalacaktır gerçekler. bu işte hiçbir anormallik yoktur. bir penis ve vajinadan ibaret değildir insanoğlu. insan insandır.
hesabın var mı? giriş yap