• bundan yıllar önce kahramanımız yan sınıftan bir kıza aşık olur. aşk ama nasıl aşk bilemezsiniz. yurt odasında "çok sevdim be abi"ler, "kızda geleceğimi görüyorum"lar havada uçuşmaktadır. yurt ahalisinin de yoğun telkinleriyle oğlan kızla tanışmayı kafasına koyar.

günlerden bir gün okuldan sonra düşer kızın peşine ama cesaretini bir türlü toplayamaz. kampüsten çıkar evvela kızın peşinden, sonra yurt istikametiyle alakası olmayan bir otobüse biner kız bindi diye. hiç bilmediği bir yerlerde iner ve takibe devam eder. bir ara vazgeçecek gibi olur cesaretini toplayamadığından. bu esnada kız aralarındaki farkı açar. bizimki ne olacaksa olsun düşüncesiyle kızın arkasından pata küte koşmaya başlar. kız patırtıyı duyup döner ve korkuyla önüne dönerek adımlarını sıklaştırır. kahramanımız semerinden boşalmıştır bir kere, yetişir kıza, dokunur omzuna, soluk soluğadır kız yüzünü döndüğünde;

-bi'şey konuşabilir miyiz?

kız "hayır" der ve önüne dönüp yürümeye devam eder. kahramanımız hayal kırıklığına uğrar, aşıktır çünkü. diğer taraftan da öküzdür. en güçlü kombinasyon, öküz ve aşık;

-2 kelam derdimi anlatayım diye peşinden nerelere geldim taa kampüsten beri, bari x yurduna nasıl dönerim onu söyle. -arif'in mençıstır'a atıığı golu arayıp nerelere gelmek misali-

kız arkası dönük halde "ilerde durak var" der ama sesinde sıcak bir şeyler vardır sanki. kahramanımız dayanamaz yine;

-dinleme beni istersen ama çok güzelsin, uyku uyuyamıyorum seni düşünmekten.

der ve durağa doğru yollanır. sonraki 3 gün kimseyle konuşmaz, yatağından çıkmaz. sonra okulda, bir ders arasında kızı kendine doğru gelirken görür kantinde, zaman mekan durur adeta, soluk alamıyordur oğlan.

+geçen gün beni çok korkuttun biliyor musun?

der kız gülümseyerek. olaylar geli.. ulan kurgusunu bile yazmaya içim el vermedi amına koyim. nereye gelişiyor, nereye gelişmiş? kız okulda gelecek de olayalar gelişecek de bilmem ne de, yazdığıma inanmıyorum ki amına koyim. kız her gördüğünde beni yolunu değiştirdi lan okul boyunca. arkadaşımı görünce yani. öhm.
  • dört harbiyeli genç haftasonu izinlerini geçirmek için üniformaları üzerlerinde dışarı çıkmışlar ve bir hayli kalabalıkve oldukça piyasa bir cafeye oturmuşlardır...cafedeki tek üniformalılar olarak dikkat de çekmektedirler.yakın bir masada da dört adet güzel hatun oturmaktadır...uzun uzun kesişmelerden sonra gençlerden biri dayanamaz ve kızların masasına gider...

g-merhaba,tanışabilir miyiz?
    k1-ne istiyosun yaaa?
    g-dedim ya belki biraz muhabbet ederiz...
    kızlar hep bir ağızdan: off be yeter bıktık sizden,siz harbiyeliler amma da abazasınız...defol git!!
    şeklinde bağırırlar...harbiyeli genç başı önünde, etraftaki masaların kendisine alaycı bakışlarını ve gülüşmelerini hafiften hissederek masasına döner...o andan itibaren masada buyuk bir sukunet söz konusudur...bir süre sonra şaşırtıcı bir gelişme yaşanır...demin masasına giden genci tersleyen kahraman kızımız ayaga kalkar ve gülümseyerek harbiyeli gençlerin yanına gelir..etraftaki diger masalar için de bir probleme dönüşmüştür artık hadise..buyuk merak konusudur..cafedeki herkes demin ki olayın ardından az sonra gececek diyaloğu dinleyebilmek için kulak kabartmıştır..harbiyeli genç de yanına yaklaşan kıza gülümser...

k1-(hafif ürkek,etraftan duyulmayacak şekilde) tekrar merhaba,demin ki olay için üzgünüm,biz sana bir şaka yaptık...biz psikoloji ögrencisiyiz,senin bakışlarından yanımıza gelecegini tahmin ettik ve boyle davranarak o anda verecegin tepiyi görmek istedik...ben nihal,merhaba...
    g-(herkesin duyabileceği bir şekilde bağırarak) yok artık daha neler..yuh anasını satayım...saati 100 dolar haa!!!tamam tamam vazgectik biz,kalkın beyler kalkın gidelim!!!
    olayın şokunu atlatamayan kız,bir masadan kalkan dört harbiyeli gence bir de etraftaki masalardan kendisine kahkahalarla gülen insanlara bakmaktadır...
    o cafe birdaha bu tarz bir hadiseye tanıklık etmiş midir bilinmez ama o kızın psikoloji bölümünden hala mezun olup olamadığı muammadır...
  • üniversiteye anadolunun küçük bi köyünden gelmis bi adam var. hoslandigi da bi kiz. bigün arkadaslari yari gaza getirmek mahiyetli, yari ciddi bi sekilde bunu kenara çekerler. anlatirlar durumu:

- olm sen gidip konusmazsan bu tip olaylar hiç baslamaz. gidecen tanisacan kizla, muhabbet kuracan.

gazi almistir. kizi bigün takip eder arkasindan. bütün cesaretini topladigi sirada iyice yaklasir ve kizin sirtina pat pat diye dokunur. kiz nooluyo gibisinden buna döner ve bakar. ama gencimiz bu noktada heyecandan tikanir. aazindan tek kelime çikmaz. kiz

- nooldu?

diye sordugu sirada da..:

- sevmek suç mu?

diye patlar...
  • büyük bir markette prenses kıyafeti giymiş bir abla bebelere balon satmaktadır. suratı asıktır, fakat bir okadar da güzeldir. o.a ablaya sinsice yanaşır:

- meraba. yıllardır aradığınız kurbağa benim.

- ... (dumur sanırım, yüz dahada asıldı)

- vrak?

- şrakk.

cidden şepeşilleyi yerleştirdi, ardından güldü. ulan dengesiz kaltak, önce gül bi, seviş olalım, sonra istediğin yerimi tokatla ya. gık dersem alışveriş merkezi de beni tokatlayabilir. ama yok işte. kız milleti garip diyorum, çok garip hemde. mnıskym ne çaktı lan.
  • gercek hikaye:

2 pic genc, ustu acik arabalariyla starbucks'in onunde durmaktadirlar. hemen onlerinde kizlar vardir.

-afedersiniz, starbucks'a nasil gidebiliriz?
    -e surasi iste
    -hayir.. beraber starbucks'a nasil gidebiliriz diyorum
  • -pardon, tanışabilir miyiz?
    -ben tanımadığım insanlarla tanışmam!
    -???
  • suleyman demirel universitesinde aynen yasanmis bir olay;
    erkek: kizim, eger benimle cikmazsan burnunu kirarim.
    kiz : ....

bu olay ben ikinci siniftayken olmustu. ben mezun oldugumda hala beraberdiler. bu arada kahraman erkegimiz adanaliydi.
  • barda, içkinin su gibi aktığı saatlerde:

erkek: merhaba..
    hatun: merhaba?
    erkek: bu kurban'da ortak danaya girebilir miyiz?
    hatun: aushauauhsa

(bkz: based on a true story)
  • başrolde ben varım. hoşlandığım kız ve bir arkadaşıyla yollarımız kesişti.

poisontear: pardon, hangi bölümdensiniz?
    kız: endüstri.
    poisontear: iyiymiş.

gerisini getiremedim ve yollarımızı ayırdık.

iyiymiş ne lan amk salağı. duvarı yumruklayasım geldi eve gidince.

(bkz: socially awkward penguin)
  • kızın yanında birşeyler arıyormuş numarası yapılır. özellikle bunu yaparken kız rahatsız edilir.
    - bir şey mi arıyorsunuz? (normal... olabilir...kız değil mi)
    - evet...denilir ve aramaya devam edilir
    - pardon ne aradığınızı söylerseniz belki yardımcı olabilirim...
    - şey...sizinle tanışmak için bir bahane arıyorum...
    - hmm...galiba buldunuz...
hesabın var mı? giriş yap