• kızlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır, ağlatma ihtimali yüksek olan erkeklere aşık olurlar.

ruh hastasıyız biz.
  • doğrusu "kızlar kendilerini güldüren erkekleri ağlatır" olan tespit .
  • bu cümlenin üzerine söylenen en mantıklı cümle selçuk erdem'den gelmiştir*:
    "kızlar kendilerini güldüren erkeklere çok gülüyorlar. bu kadar yani..."
  • biz erkeklerin genel kanısı.

ama az önce habertürk'teki gece gece programında gördüm ki hiç de öyle değil. alakası yok.

programın sunucusu kim bilmiyorum (simge fıstıkoğlu imiş). fıstık gibi yalnız. konuklar; hayko cepkin ve tuna kiremitçi. sohbet ilerledi, ilerledi hayko'nun komik bir anısını anlatmasıyla zirve yaptı.aman tanrım herif çok komik yahu. gece kahvemi püskürttüm. sesli güldüm, komşu kalorifer ile uyarı yolladı o derece. dedim ki, hayko yaaa sunucu seni yedi bitirdi. inanmışız ya hani "kızlar kendilerini bikbik cikcik".

ilgisi yokmuş lan. tuna kiremitçi adamına bi döndü sunucumuz aman aman. "sizz tatilee çıktınız mıı bu senee?" bu basit cümleyi sarf ederkenki ciddiyeti, "çıkmadıysan al beni götür, birlikte gidelim" altmetni nasıl bi histerik sesle verdi, inanamadım. tüm hayallarim yıkıldı. hani ya hani hayko'ya gülüyordun, yıkılıyordun, kaskatı kesilmiştin? yok arkadaş.

dönüp bi de demez mi "yaa tuna bey sizz hiç birşeye şaşırmaz mısınız? hep mi cool tavrınız var?" yuh. abi noluyoruz ya? tuna "yoo yooo hiç öyle değilim size öyle gelmiş.." adamın karşısında yeşil zeytin tanesi gibi ıslak bir hatun var, gözlerinden ateş fışkırıyor, tuna konuşurken ne yapacağını şaşırdığından saçlarını dağıtmış, tuna efendi "yooo yooo size öyle gelmiş.." lan biz olsak o dakkada "aooa moaoor ööğğee" gibi sesler çıkararak telaşlanırız. alışkın değil bünye.

abicim ben karar verdim, yarından itibaren komikçi entry girenin ağzına sıçsınlar.. ömer özkan'dan randevuyu da aldım. dicem tuna'nınkinin aynısı olsun. tüm sinirleri de alın, sadece güleyim ve hiç şaşırmayayım.

bu arada; an itibariyle hayko gene kaptırdı espriler yapıyor ama nafile. hatun gülerken dahi tuna'ya bakıyor. vayamınıyiyimya.....

edit: ömer özkan ismi de entrynin içeriğine cup oturmuş. iki tane ömer özkan varmış. birisi "paradigmaları değiştirenler" isimli bir kitabın yazarı. diğeri herkesin malumu. yani birader, önce malum olana gidip tuna'ya benziyoruz, sonra da diğerine gidip paradigmaları değiştiriyoruz. thomas kuhn'a gidip, bilimsel bir yöntem mi izlesem diye kasmayın. ben yaptım, o yol yol değil. ayık olun.
  • kizlar hoslandiklari erkeklere gulerler seklinde duzeltilmesi gereken onerme.
  • cok muammali, cok yanli$ anlatilan ve anla$ilan bir gercek.
    bakiniz dikkat ediniz, "ho$lanir" deniyor, "verir" demiyor...
    arz ederim.
  • kendimi yillarca bu kelami eden beseri aramaya adadim.agzina sicmakla mükellef hissettim kendimi.bu sözlerdir ki bizlere sabah aksam geyik muhabbeti yaptiran.bu sözlerdir ki nerde komik bi film,dizi,kitap görsek saldirtan.bu sözlerdir ki bizleri ordan burdan duydugumuz igrenc esprileri 1998 ajandasinda biriktirten.bu sözlerdir ki bizleri abazaliga,kale arkasi seyirciligine iten.

sirf kizlari güldürcez diye her muhabbet ortaminda saklabanlik yaptik.bi tebessümü koparmak icin kiytirik esprilerle en tatli sohbetlerin icine sictik.hatunun dislerini bi kerecik olsun görebilmek icin olmamislari oldurduk,görmediklerimizi uydurduk,sictik,salladik,savurduk.

oysa öylemiymis ya?hic bi kiz arkadasina "ayy cok tatli bayiliyorum cocuga,süper espriler yapiyo" demismi ya?hic bi hatun diskodan kendisini en cok güldüren erkegin kolunda cikmis mi ya?babayi cikmis.cikmamis elbet,hic biri olmamis bunlarin.meger keramet baska yerlerdeymis.marifet cool olmakmis.melankolik takilmak,romantik mesajlar atmakmis hakikat.sert bakmakmis,az konusmak ters cevaplar vermekmis sanat.

gec oldu ama ögrendik sonunda beyler.birakin o elinizdeki mizah dergilerini.kapatin beyaz show'u ,avrupa yakasi'ni.gidin bi akustik gitar alin,ögrenin.saclari uzatin,deri ceket alin,sigaraya baslayin.cezmi ersöz okuyun,yasar dinleyin.aynanin karsisinda da kesisme pratigi yapmayi unutmayin.hadi göriyim sizi,kale arkasi bosalsin herkes sahaya insin
  • yanlışlıklarla dolu bir önerme.

hayır abi, kızlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanmazlar. kızlar kendilerini güldüren erkeklere sadece gülerler. erkekler de kendilerini güldüren erkeklere gülerler. ve hatta insanlar da kendilerini güldüren insanlara gülerler. bi tarafımızdan element uydurmayalım lütfen.
  • (bkz: bir nesil bu yalanla büyüdü)

kızlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanır ve onları arkadaş olarak görürler.
  • evet hoşlanır ama arkadaş olarak hoşlanır.

bi lafın sonunu dinlemediniz de yüzyıldır haybeye şebeklik yapıyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap