şükela:  tümü | bugün
 • edit: https://hizliresim.com/8da3v1

  istanbul'da kadın (şort giyip giymediği tam anlaşılmıyor haberde) ve nişanlısı şort giyiyor diye önce tehdit mesajı atan sonra ise darp eden insancıklar.

  kindar bir nesil yetiştirdik elhamdülillah
  --- spoiler ---

  sarıyer’de sokak eşkıyaları, nişanlısı şort giydiği için bir genç kızı ve ailesini darp edip hastanelik etti.

  istanbul sarıyer’deki evlerinin önünde nişanlısıyla oturan orman mühendisi büşra d, nişanlısının evine gitmesinin ardından akrabalarının saldırısına uğradı. nişanlısının şort giymesiyle mahallenin edebini bozduğunu söyleyerek büşra d.’yi döven 4 saldırgan, kızlarına yardıma koşan anne ve babayı da hastanelik etti.

  tarabya tunca sokakta yaşanan olay şöyle gelişti. orman mühendisi büşra d, cuma akşamı kendisini görmeye gelen nişanlısıyla evlerinin önünde oturup sohbet etti. bir süre sonra büşra d.’nin babasının cep telefonuna genç kızın kuzenlerinden mehmet d. tarafından, “kapının önünde şortla oturan i.nelere söyle oturmasınlar, yoksa burası karışacak. sen söylemezsen biz gerekeni yaparız. 10 dakikaya kadar içeri girsinler, kötü olacak” mesajı attı.

  bunun üzerine baba alaattin d. kızını ve damadını uyarıp damat m.k.’yı evine gönderdi. nişanlısı evine giden büşra d. ise evin önünde oturmaya devam etti. bir süre sonra evin önüne gelen mehmet d., musa d., isa d. ve ismail d. küfürler savurup genç kızı darp etti. olayı duyup aşağı inan anne reyhan ve baba alaattin d.’de saldırının hedefi oldu. darp edilen anne, baba ve kızları büşra d., şişli etfal hastanesine kaldırılırken burada darp edildiklerine dair rapor alıp ertesi gün tarabya polis merkezine giderek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. şikayet üzerine polis, 4 saldırganı gözaltına alırken ifade sonrası saldırganlar serbest bırakıldı. saldırganların serbest bırakılmasına isyan eden büşra d. ve ailesi ise, “kadının şort giymesini edepsizlik olarak görenler artık erkeklerin giyimine de karışıyor. bunlara göz yumulmamalı” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.
  --- spoiler ---

  çağdaş ulus- gazetevatan
 • şu yapılan eylemi büyük ihtimal taş devri adamı da yapıyordu ve o günden bugüne gelişememesi ne büyük acı.
  oğlum soyunuz tükense de hep birlikte haşr olsanız da dünya kurtulsa ya sizden ne istiyorsunuz milletin şortundan, eteğinden, saçından.
 • şort bu konuda sadece basit obje.

  muhtemelen olayın aslı şu; bu akrabalar kızı kendilerinden biriyle evlendirmek istemişlerdir, kız da kabul etmeyince bahane aramışlardır. şortu giyen erkek, dayak yiyen kız. başka mantıklı açıklaması yok.
 • burası türkiye efendim burada şort neyin giyilmez.
  müslüman bir ülkede şort falan giyemezsiniz.
  çarşaflar bunun için var.

  (bkz: muz cumhuriyetine hoşgeldiniz)
 • (bkz: yeni türkiye)
  (bkz: dindar nesil)
  (bkz: cinsel açlık)

  ve günü geldiğinde,
  (bkz: svihs)
 • henüz beyinsel olarak tek hücreliden fazla gelişememiş terliksi hayvanların gösterdikleri davranış şekli diyebiliriz. size ne milletin giyiminden kuşamından. insanları aklı ve karakteri ile değil de sadece ambalajı ile değerlendiren bir topluluğun ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel açıdan gelişmesi mümkün değildir. bırakın gelişimi afganistan gibi gerilemesi muteberdir. afganistan'ın 1960'lı yıllardaki halini açın araştırın internette. bir de şimdiki haline bakın...işte aradaki farkı yaratan, bu tarz mentalitenin yerini almış olmasıdır. bu sanırım herşeyi anlatıyor.
 • toplumları cehaletten modern bir eğitim kurtarır. eğitim seviyesi düşük milletler cehalet tuzağına düşer. cahil milletlerde demokrasinin olmasının hiçbir faydası yoktur. çünkü cahil halklar genellikle kendilerini para, iş, vatan ve din gibi unsurlarla kandıranlara oy verirler.

  cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır.
  friedrich nietzsche