• lan iki dakika denk geldim beynim yandı. kadınla kızı kavga ediyor. kız kadına bir anda eline geçirdiği cisimle vuruyor kadın yere düşüyor. kız başında viyak viyak ağlamaya başlıyor. hiç nabız kontrol etme 112 yi arama yok. sonra babası geliyor. aptal aptal yerde yatan kadına bakıyor. ve söylediği ilk şey sen değil ben yaptım suçu ben üstlenirim kızım. kadının öldüğünden eminler nasıl oluyorsa. birinin annesi diğerinin karısı olduğunu da unutmayın.

bir senaryo ancak bu kadar berbat yazılabilir.
  • sen botox dolgu kaş burun ne varsa yap sonra ısrarla kenar mahalle kızını oyna -
    tutmaz- fikret kuşkan a yazık.
  • "yaşasın fikret kuşkan dizisi varmış" sevinciyle televizyonu açtırıp, 20 dakika sonrasında "vay fikretim kuşkanım sen bu hallere düşecek adam mıydın" diye gözyaşlarıyla koşarak, ayşegül aldinçle anladım ben seni klibine geçiş yaptıran dizidir.

seni hep aldinç in tuvalette traş köpüğüne bulayıp kahkahalara boğduran o kıvır kıvır halinle hatırlamak isterdik.

bir bu dizi bir de özge özpirinçci nin annem dizisi. ilk bölümlerinde 6465 kere depresyona girip çıkardı. iz le ye mi yo ruz. insanların günlük hayatın sıkıntısını unutup keyiflendirecek yapımlara ihtiyacı var. keyifli keyifli otururken, izleyince dertten derde sokanlara değil.

olan fikret le özge ye olmuş. "neden ekranlarda yoksunuz sorularına oyuncuların "içime sinen senaryo yok" demelerini artık daha iyi anlıyorum. neden yerli dizi izlemiyorsunuz dolce hanım? içime sinen senaryo yok.. vallahi yok. *
  • fikret kuşkan olmuş ahmet kaya
  • buram buram klişe ajitasyon şovu kokan dizi. fragmanı bile apar topar kumanda arattı.

bıkmadınız mı lan bu leş konulardan, diyaloglardan, karakterlerden?
  • senaryosu türk (ve tabi ki ortadoğu) izleyicisini aptal yerine koyan dizi. yiyecek ekmeği olmayan ama sadece arsası trilyonlar edecek 3 katlı müstakil evde oturan, 10 liraya muhtaç olup son model telefon kullanan tipler barındırıyor. çelişkiler gırla.
    üstüne iyiler çok iyi ve saf, kötüler çok kötü ve kurnaz.

ama izleniyor mu derseniz evet, tv başında oyuncularla kavga ede ede izliyorum.

filmde sevdiğim, sıkılmadan izlediğim tek şey alper rolündeki harika herif. adamı izlemek yetiyor bana aslında. ses tonu, saçı sakalı, boyu posu derken*.
  • yorumların birçoğuna katıldığım, rezalet senaryolu türk dizisidir. yahu kadının öldürülmesi meşru olsun diye öyle bir karikatürize etmişler ki, “da fuck” diyerek izliyorsunuz. adeta böyle seyirciye “gebersin sürtük” dedirtmek istenmiş. adamın aşırı dramatikliği, kızların eşşek kadar yaşta ekmek alacak para bulamayıp yine de çalışmaması, adamın iğrenç resmedilmiş karısından inatla boşanmaması vs. hangi birini sayayım.
    fikret kuşkanı görünce ooo dedim kesin kaliteli yapımdır. ama kesinlikle değil, hatta sinirlendim izlerken.
    karikatür gibi cırlayan ve aldatan tiplemesiyle kadına değil, senariste sinirlendim. 2017 de bize bu gerizekalı öyküyü nasıl yedirmeye çalışmış hayret. gerçi bizim halk sever kadın katilleriyle empati kurmayı.
  • kadına şiddetle hiçbir alakası olmayan dizi.
    on dakikasına denk geldim. tamamen şeref yoksunu bir anneyi içeren dizi. şimdi de kendine yardım eden komşusun kocasıyla ilişkisi çıktı. son derece gerçek hikayeler.

kızlarım için derken babanın çektiği çileler anlatılacak herhalde.
  • vıcık vıcık aşırı abartıya, duygu sömürüsüne batmış boktan bir dizi! pilot bölüm güya vurucu olsun diye konunun her yönünü, senaryonun her satırını ganırtmışlar resmen...

fikret kuşkan vardır diye düzgün bir dramdır zannedip izleyeyim dedim, 15 dakikada bıktırdı! adama yazık be!
  • karakterimizin 5 kızının oluşu 5 ayrı filmin yeşilçam klişesini bol bol dizinin içine dökmek içinmiş gibi duran dizi. vurun kahpeye'den kayıp kızlar'a her ekol var.
hesabın var mı? giriş yap