şükela:  tümü | bugün
  • buna bolca şahit olmaktayım. bir kaç gözlemimi paylaşmak istiyorum sizlerle.

suan 25 yasında ve üniversite mezunu biriyim. üniversite döneminde yakın olduğum arkadaşlık yaptıgım kızlar vardı. bu kızlarla zamanında öyle kafa dengiydik ki akıllara zarar. beraber incicaps paylaşımlarına güler bir parkta oturur yoldan geçenlerin kıyafetlerini inceleyip alay ederdik. aslında bu doğru degil tamam ama eğleniyorduk. ve kafalar uyuşuyordu. ama suan üniversiteden tanıdığım birçok kızın beyninde bir evrim oluşmaya başladığını farkettim. insanların yaptığı salakliklarla alay eden kızlar suan bizzat o moda girmiş durumdalar. mesela instagram da paylaşımlarına #kardesim #gelmis #hosgelmis #kardes #candir gibi etiketler yapıp zamanında asla yapamayacakları seyleri yapıyorlar yediklerini paylaşıyorlar. telefonda konuşurken ayni konuyu konusamadigimizi ben ona ekonomi derken onun bana evlilik muhabbeti yaptığı günlere geldik. ya iki dk sohbet edilmez olmuşlar.

dış görünüş itibari ile küçük gösterdiğimi söyler birçok insan. bu yüzden benden yaşça küçük kızlar çok dolaşıyor etrafımda. mesela geçenlerde 19 yasında bir kızla oturduk sohbet ettik. kız gerek espri anlayışı gerek muhabbet edilebilme durumu her konuda baya kafama uygun hareket ediyor. hani ne bileyim günün esprilerini günün yaşam tarzını ve en basitinden günün instagram kullanımında itici cekici olan konuları uygulayabiliyor. tamam instagram kullanmıyorum mevzu bir örnekti. ama kız resmen ‘modern’ davranıyor. benim uniden tanıdığım kızlar ise çağın gerisinde kalmış gibi hallerdeler.

son 2 ayda kendi yas çevremde ve benden büyük tanıştığım insanlar oldu. istisnasız hepsinde bi suzme salaklik söz konusu. iki kelimeyi bir araya getiremeyen, evlilik, kocişko, sunum, kahve müzik kitap muhabbetleri yapan tipler. dış görünüşüne baksan yasına baksan hersey yolunda. ama kızlar resmen bir zamanlar alay ettikleri seyleri yapar hale gelmiş ve çağının gerisinde kalmış gibi. 26 yasında bir kızla oturdum yarim saatte ‘lan ben burda ne yapıyorum ya’ dedim. 27 yasında bir kız var yıllardır bana asılıyor. ben yüz vermiyorum. çünkü kızla ilk tanıştığımızda 24 yaşındaydı ve o gün dedim ki ‘lan ben ona anya diyorum o bana konya diyor biz bunla ayni dili bile konuşmuyoruz’.

kendini geliştiren kadınlarda durum biraz farklı. profesyonel is hayati ve eğitime devam eden kadınlar bunların aksine ‘oha lan tam bir hükümet kadın ve kadın dediğin böyle olur’ dedirtiyor. ama 24–25 inden sonra evinde koca adayı bekleyen yada kurumsal olmak bi yana kenar mahalle yerlerinde takılan ve bolca ‘mahalle abisi, komşu abla’ muhabbetlerinin içine giren kızlar birden kekolaşıyor. o güzelim kıyafetleri giyip kendince müzik tarzı oluşturan kızlar bir yerden sonra çalıştığı dükkandaki bi 40 yaşındaki kadınla yakınlaşıyor ve onun dinlediği demet akalın parçalarını dinlemeye başlıyor.

bunlar tabi spesifik örnekler. asıl demek istediğimden uzaklaştım sanirim. toplamak gerekirse; okusun okumasın her kız 25 inden sonra demode tavırlara ve günün ergenlerinin gözünde ‘komik’ hareketlere bürünüyor. sonra o ergenler onların yasına gelince ayni şeyi kendileri yapıyor. üniversitede iken yaşadığı günün şartlarına tarzına uygun davrananlar okul sonrası ev topuzu ve pijama ile başbasa kaldıklarında mutasyona uğruyorlar. bunu en iyi, 25 üstü seçmece 8-10 kızda görebilirsiniz.

yanlış bir örnek olabilir ama instagram dan bu yas çevresinde bir kıza mesaj atarsanız ‘sapik’ damgası yersiniz ama 18-19 larda birine yazarsanız kesin olmamak kaydıyla daha insani cevaplar alırsınız. kendi yas grubunun zeki kızları ya paraya ve arabaya bakıyor yada geri zekali oldukları icin sana yabanice davranıyor.

bu şeriklerimden ötürü de sevgilim yok. 1 yıldır hem de.

tinder denen uygulamayı indirip yada twitter dan 30 una dayananların fotolarına ve paylaşımlarına bile baksanız anlarsınız.

(#81290228)
  • 1. 25 yaşında biriyim yazdığın zaman "şuan" yazman gerekmez, ayrıca "şuan" ayrı yazılır.

2. yazımının tamamında nokta dışında herhangi bir imla kuralı yok, virgül ve diğerleri götüne kaçmış zaar.

3. beraber incicaps paylaşımlarına gülen bir sik kırığının entrysini baştan sona okuyan kişi en fazla 19 yaşındadır.

4. nokta kullanıldıktan sonra "ve" ile devam edilmez.

bu kadar sabredebildim ve nihayetinde kanser oldum. seni lisede türkçe dersinden geçiren hocanı sikeyim.

bir adet ilgi çekmeye çalışan amip tespitidir. evet.
  • erkekler geç olgunlaşır klişesine örnek entry. okurken, büyüyen ve değişen yaşıtı kızlara yetişemeyip, saf saf anlamlandırma çabasına giren bir ergen kardeş canlandı gözümde. ama bu kardeş asla suçu kendinde aramayacağı bir kafada olduğu için, bir şeyler değişiyor ve artık frekans tutmuyorsa bu asla benim suçum olamaz kesin kızlar aptallaşıyor modunda. yahu 19'luk kızla muhabbet ediyorum 25'likle uyuşmuyoruz demeye utanır insan az düşünse. ahaha. hee bu arada, ben ekonomi konuşmak istiyorum kızlar evlilik muhabbeti yapıyor diye ekleyerek destek toplayacak. çünkü dolar 7 lira olmuş muhabbeti yapabilmek çok mühimdir. ekonomiymiş. neyse, jennifer lopezciğim 33 yaşından küçük erkek gereksizdir dedi diye linç ettiniz kadıncağızı, alın bakın haksız mıymış görün işte.
  • aksine 25 civari ayaklari yere basiyor diye dusunuyorum. ancak her yasta seviyoruz.
    kalp kalp.
  • başlık altına bu yas grubundan bir kız belki özel mesajla teşekkür eder de düşürürüm kafasından kişiler gelmeye başlamış bile. biri de yazım yanlışı muhabbeti yapmış. eksi sozluk te olduğumuzu unutup ‘hiç büyük harf kullanmamış’ da deseydin keşke kardeş.

19 yas vs muhabbetini sulandırmaya çalışan da olmuş incicaps olayını da. ahahahahh bundan 4-5 sene öncesinden bahsediyorum zaten ayrıca yazının sonunda ‘bu yüzden 1 yıldır sevgilim yok’ demişim. hala 19 yasında kız goygoyu yapmaya çalışan var.

ha bu arada okuduğum bölüm gereği iktisat ve siyaset özel ilgi alanım. bunun eğitimini gördüm. sınıf arkadaşlarımla mimarlığın gelişimini konuşamıyoruz maalesef. dolar 7 yeaaaa demiyoruz hayat diyoruz kpss diyoruz. gelen cevaplar buna uymuyor maalesef. ve sorunu kendimde arayıp demode bir kafaya ermek gibi bir niyetim yok çünkü yaşıtım olanlar evden ise işten eve kocişine yemek yapıp paylaşan ve profillerine kun fe yekun yazanlar olup facebook kullanıcıları olunca ben de eksi sozluk te takılmayı bile bir meziyet görür oldum. instagram keşfet te çıkan komik olmayan komik videolara gülenler ve onları düşürmeye çalışanlar rahatsız olsun napalim herkesi mutlu edemeyiz.
  • doğuştan gelen bir şey bu. büyük ihtimalle 23 yaşındayken karşınıza çıkmıştır.
  • salaklasmadan ziyade bir uyanistir. kizlarin gozlerinin acilmasi daha secici olmaya baslamasidir.
  • bunu annene de söyle delikanli
  • kızlar büyümüş, akılları başlarına gelmiş. sen salak kalmışsın.