şükela:  tümü | bugün
  • cep to cep
  • genelde her kızın sırası oluyor. sıranın sana gelmesini bekliyorsun. sevgilisinden ayrılınca da sıra sana geliyor. sen ayrılınca da senden sonrakine...

en iyisi bu düzeni körüklememek adına sevgilisi olan kızla fazla samimi olmamak.
  • hangi kız bu? kimse bu kız, bana bi ulaşsın, kendisinden öğreneceğim çok şey var.
  • çünkü her an kendilerini sevip koruyacak, ilgi gösterecek birinr ihtiyaçlatı vardır. feminaziler bu yüzden hep çelişki halinde yaşarlar, sürekli çatışma halinde ve mutsuzdurlar.
  • öyleyse eğer prensipte anlaşmıştır zaten. sen auta çıkınca imzalar atılır.
  • günümüz ilişkileri bana çok saçma geliyor.

üniversitelerin açılmasıyla birlikte kampüste bir sürü çift görüyorum ve gözlemlediğim kadarıyla ilişkiler sadece tensel ilerliyor. erkekler kendini olduğundan farklı göstermeye çalışıyor, kızların da bir kısmı entelektüel, marjinal görünmeye çalışıyor ki çok trajikomik geliyor.

ben kendimi hemen birine açamam, bir şey demeden önce acaba onu üzer miyim diye saatlerce düşünürken, insanlar nasıl bu kadar kolay vazgeçebiliyor anlamıyorum.

ve benim için daha garip olanı ise benim gibi düşünen insanların azınlık derecesinde olması. birinden vazgeçmek bu kadar kolay olmamalı. hayatı dolu dolu yaşamak, onunla gezmek, yeni anılar oluşturmak varken, insanlar nasıl bu kadar kolay vazgeçebiliyor anlamıyorum.
  • ayrılmadan önce zaten başkasını buluyorlar. sonra da tekmeyi basıyorlar merak etmeyin.*
  • ilişki fetişistliğinden başka bir şey değildir. aynı; evliliğe karşı yaşanan algı bozukluğu gibidir. orada nasıl ki evliliği amaç olarak gören insanlar, burada da ilişkiyi amaç olarak görürler. nedir yani, ille bir ilişkisi mi olması gerekiyor insanın her daim? boş iş. kolay kolay mutlu olamaz böyleleri. kucaktan kucağa savrulup durur.
  • kadın ya da erkeğin ayrılmadan önce başkasını bulmasından yeğdir.
  • elde edebilecekleri erkek sayıları çok fazla olduğundan dolayı gerçekleşen durum. biz erkekler zar zor sevgili bulabiliyoruz. ona da çok bağlanıyoruz kadınların ise potansiyel sevgili listesi sürekli güncelleniyor. arkadaşım dedikleri erkeklerden yürümeyen onu ağına düşürmeye çalışmayan yok denecek kadar azdır. erkek milleti aç. ne olursan ol kadınsan hemen gel gibi mevlevi bir paradigmaya sahip olduklarından dolayı günümüz dünyasında yürünülen kadın sayısı çok fazla.

yani benim de potansiyel sevgilim olsa ben de belki böyle bir davranış sergilerdim ama burada çok ahlaksız bir davranış var. bu yeni sevgili sizinle ayrılmadan önce bulunuyor garantileniyor. ilişkinin bitiş süreci de şöyle gerçekleşiyor. yeni limanlara açılmak isteyen kadın saçma sapan davranıp o erkeğe ilişkinin son demlerini zehir ediyor. en olmadık yerlerden en olmadık sorunları cımbızlayıp sunuyorlar. işte bu çok karaktersiz bir davranış. ayrılıyorsan defol git ayrıl yolun açık olsun. gerçekten kafama takmam ancak sırf ayrılmak için yaşanmışlıklara böyle saygısızlık yapma. ya da yap o da umrumda değil.