şükela:  tümü | bugün
 • lisedeyken elinde bilim teknik dergisiyle sınıfa gelen kızlar vardı ama hiçbiri güzel, alımlı, yüzüne bakacağınız tipler değildi. güzel kızın herhangi bir kapıyı açmak için güzelliğinden başka bir şeye ihtiyacı yok, hatta çok güzel olmasına bile gerek yok, neden doldursun ki kendini, hayır neden yani? senin, benim gözümde daha mı değeri artacak, işine mi yarayacak? ha elbet yarayacak da, kolayı seçiyor maalesef kızlarımız.

  suç ondan çok bizim söz geçirmekten aciz olduğumuz 12-13 santimlik organda kanka, başkasına suç bulmaya, kızlar şöyle bok, böyle bok diye tespit sıçmaya hiç gerek yok.
 • ergenliğe ulaşan her genç kız karakterin ilimle bilimle uğraşmaktansa kapasitesinin kaldırabileceği en iyi erkeği kapatmanın daha rantabl olduğunu farketmesi sonucu oluşan durum.
 • erkekler için de geçerli olan durumdur.
 • yine bir genelleme içeren başlık.
  bıkmadınız çevrenizdeki üç-beş kişi üzerinden tespit yapıştırmaya.

  biyolojiye de astronomiye de (astroloji değil) matematiğe de bilgisayar bilimlerine de gayet ilgim var efendim.
  ha bilgim var mı ?
  onu daha ilerletme aşamasındayım ama en azından evde tek başıma otururken açıp bir makale okuyabilecek kadar bilime ilgim var.
  bak mesela fiziğe ilgim yoktu, çünkü bilgim çok azdı.
  ama sağolsunlar onu da teorilerle , kuramlarla magazinsel şekilde sunmaya başladıklarından beridir takip ediyorum.
  bilim kurgu filmlerini de çok seviyorum ayrıca.
  romantik-duygusal aşk filmleri de pek ilgimi çekmiyor. (ıssız adam ve incir reçeli'ni duyunca kusasım geliyor. ama becoming jane i çok seviyorum)

  yani bu işler cinsiyetle olmuyor be. daha geniş bakmak lazım
 • nedeni kızların daha çok görünüş vb. şeylere önem vermesidir. 20 yaşından sonra bilime önem artabilir.
 • x-y cm organ diyerek kimseyi töhmet altında bırakmadan bilimle ilgilenen erkekler de çok çekici değiller... yani kızlar bilimle ilgilenmiyor zaten güzelseler ihtiyacı yok değil bilimle ilgilenen erkeklerde de tık yok usta... bilim bu ülkede seksi bir şey değil...
 • hediye olarak oyuncak ayılar, oyuncak kaplanlar, yastık şeklinde kalpler, altın yüzükler, altın kolyeler, buket veya saksı çiçekler; yok kazaktı, gömlekti, bluzdu alan, daha da bunlar gibi pek çok gereksiz hediye alan erkeklerden gelen tuhaf genelleme.

  hayır, yani hediye olarak bir teleskop aldınız da o teleskobu kafanızda mı kırdık?
 • bu kanının tamamen yanlış olduğunu ne yazık ki söyleyemiyorum. çocukluğundan itibaren prenses elbiselerine, yemek yapmaya ve ideal bir eş bulmaya özendirilen ve kendisini "kadınlık meziyetleri" ile tanımlaması gerektiği öğretilen hatun kişilerin bu ülkede ya da herhangi bir gezegende bilime ilgi duymamaları yetiştirilme tarzından ve eğitimden ileri geliyor olabilir.
 • yav he he, 20 yıl önce olsa belki haklı olabilecek bir düşünce çünkü o zamanlar uzayda bir kadını ancak porno filmde görebilirdiniz, şimdiyse aynı anda birçok kadın uzayda olabiliyor. işte bunlar hep bilim.