• aklı başında olan ve müstakbel eşini maddi/manevi yönden zor durumda bırakmak istemeyen bir kadın ilişkinin bütün evrelerinde kendini belli eder zaten, keza konu şımarık hanım kızımız da... ilişki içinde yaptığı şımarıklıkları önemsemeyip bir de üstüne evlenme kararı alıyorsanız, bu gibi şımarıklıklara ömür boyu katlanacaksınız ne yazık ki, değişmesini beklemeyin.

ayrıca; her kadın hayallerindeki gibi bir düğünü/nikahı olsun ister, aklı başında kadın ise yapılabilenle yetinmeyi bilir.
  • (bkz: dul karı almak)

evet, pek bilinmese de böyle bir deyim vardır. bu deyimi duymak istemeyen taraflar, bi daha mı gelcez dünyaya şarkısı eşliğinde para saçarlar. sonuçta bu kişiler yüzünden ekmek yiyen çok insan var fotoğrafçılar, düğün salonları, kuaförler, çiçekçiler vs vs.
  • bi farklı versiyonu sünnet olacak çocuk annesinde görülen durum.
    (bkz: annelerin bi kere kestiriyorum şımarıklığı)
  • düğünden sonra yaptıkları damadın ailesi, arkadaşları, kızın arkadaşları hatta akrabaları tarafından hatırlanacak, hatta düğünün önüne geçecektir.yapmayın kızlar karşınızdaki insanda bir kez evleniyor ve sırf sizi kırmamak için herşeye tamam diyor.
  • şımarıklık mı değil mi bilmem de şu bir kez evleniyorum/bir kez evleniyorsun mantığını ilk kim akıl etti onu merak ediyorum. hani sonrası akım oldu aldı başını yürüdü diyelim.
    yahu tamam, muhtemelen bir kez evlenmek için evleniyorsun kabul de, bir kez olduğu için niye her şeyin en pahalısı olmak zorunda? niye en küçük, en uyduruk ayrıntı bile es geçilemez? nasıl tüketim odaklılıktır bu aklım almıyor..
  • gelin damat fotoğraflarında rahatça gelinin gözlerinden okuyabildiğiniz şimarıklık. gelinlerin çoğunun gözlerinde "hayatımın aşkını buldum" mutluluğu yoktur dikkat ederseniz. hepsinde "nasıl elde ettim ama ahaha çatlayın" temalı fettan bakış vardır. bir zafer edasıyla gülümser. damadın yüzüne bakmaz. arada poz verirken bakıyormuş gibi yapar. fırsat bulursa aynada kendini izler. hobbidik hobbidik oynar vs. saçında bir toka çıksa düğünüm mahvoldu diye etrafındaki herkese hayatı zindan ettirir. off içim bayıldı yine anlatırken...zavallım adamlar da hep videolarda fotoğraflarda suratında şaşkın bir ifadeyle hep geri planda kalmıştır. belki de o an hayatı sorgular " ne biçim bi kadınla evleniyorum ben" diye... sanki bir figüranmış ya da bir aksesuarmış gibi düğün boyunca yanında takılır.

neyseki aynı kraliçe havası, etrafa emirler verme, harcamalar yaptırma ve gösterişi en geç 2 yılda son bulur. yerini pişmanlıklar alır.
  • anlamakta güclük cektigim durumlardan biridir. nihayetinde amac mutlu mesut bir yastiga bas koymakken, nicin o bas ille de 1500 liralik gelin basi olmak zorunda? ya da amac karin doyurmakken ne gerek var binlerce liralik yemek takimina? oldum olasi gereksiz buldugum gösteris icin para sacma olayi dügünlerde tavan yapiyor. sadece ben evleniyorum, yalnizca benim dügünüm oluyor, bir kere evleniyorum, herhalde bunlar yapilacak tadinda simarikliklar hemcinslerimden utanmama sebep oluyor cogu zaman. benzer durum cocuk mevzusunda da var, o da anlamadigim bir baska konu zaten.

önemli olanin mutluluk ve huzur oldugunu toplumca unutuyoruz bazen. dügünler bunun sahane bir örnegi. sagolsunlar o sektörün icindekiler de bu durumdan azami faydayi saglamak icin dünyaya secilip de gelmis sahsiyetler. bir kere pacayi kaptirdiniz mi dönüs cok zor. elalem ne der, dügün bile yapmadilar, kiz bi nikahla olur mu hic, rezil oluruz ele güne derdine bu simarikliklara gögüs geriliyor sanirim. ne diyeyim, allah kurtarsin.
  • aile içi şiddete giriş mahiyetindedir. kadına şiddet son zamanlarda çok gündemde ama zavallı erkeklerin ömür boyu uğradıkları psikolojik şiddet kimsenin umurunda değil.
    benim için işin en önemli tarafı bu zavallı hasta ruhların bu hastalıklarını çocuklarına da bulaştırmaları. öte tarafı beni ilgilendirmez de çocuklar toplumsal bir mesele.
  • kızın yetiştirilmesiyle ilgili durum.

genellemeler bireylerde yanılabilir ki biz onlara istisna diyoruz, ama standart olarak (bu işi yapan, para kazanan biri olarak söylüyorum *) türk kızının temelde çok ciddi psikolojik sorunları var. erkek insanı kendine gelsin.
  • abartıldığında ikinci evlilik ihtimali artar. ve ilki kadar şımarmak pek mümkün olmaz
hesabın var mı? giriş yap