şükela:  tümü | bugün
  • kız arkadaşlarına danışmak içindir. (bkz: genelde)
  • 'seni sevmiyorum' diyemeyen kadının kacak dövüşü. seven kadın bırakın süre istemeyi erkeğini cebine sokup 24 saat yanında taşımak ister
  • bir çeşit oylama taktiği de olabilir.

ilginçtir ama bazı kızlar kendi başına hemen karar vermekten acizdir. aynı günün akşamında erkek kişisi hakkında telefonda kankasıyla kırk saat konuşarak ya da kanka toplantılarında o kişi hakkında kızlardan yorum almayı diler. küçük çaplı bm toplantımızda ise o "çocuğa" kıl olanlar, olmayanlar, temkinlik olmasını isteyenler, tereddüt etmeden evet denmesini bahsedenlerden sonra kızın kafası gene karman çorman eve gelir ve düşünmeye başlar. işte o akşam dengesiz dişi kimyası neyi buyuruyorsa o cevaba karar verir ve er kişiye gider.
  • diğer alternatifle zaman geçirmektir.
  • ''seni arkadaş olarak seviyorum, lütfen arkadaşlığımız bozulmasın'' cümlesiyle sona erer.
  • tam olarak lisenin ilk yıllarında olan bir durumdur. eğer o yıllardan çok önce böyle bir durum söz konusuysa bu kız gelecekte taş olacaktır. taaa ne güççükten dikkat çekiyor demektir. kaçırılmamalıdır. eğer o yıllardan çok sonra böyle bir durum söz konusuysa ise kaçılmalıdır. kız ya ergenlikten çıkamamıştır ya da diğer kısmetler arasında ilk sırada bekleyen biri vardır.

haa diyelim bu kız düşündü taşındı size evet dedi. o zaman ise ancak tek bir senaryo mevcuttur: sıralamada sizden önce gelenlerle olmamıştır. ama herhangi bir nedenle sizden önceki sıradakiler tekrar sıraya girmek isterlerse her zaman sizin önünüze geçeceklerdir ve siz otomatikman tekrar alt sıralara düşeceksinizdir.

not: bu entryimin bir sonraki kpss'de türkçe testi için soru olarak kullanılmasını istiyorum.

soru: yukarıda okuduğunuz parçadaki anlatım bozukluğu aşağıdakilerden hangisidir?
    cevap: c-) çok fazla "sıra" kelimesi kullanılmıştır.
  • hayra alamet değildir. ya ağırdan satıyordur, çok kezban boşver
    ya diğerine veriyordur, oyalanma