şükela:  tümü | bugün
  • "deveye diken insana siken yaranır" atasözündeki insan olarak kastedilen hatun kişisidir. zamazingoyu eline alan efendi erkek de arkadaşları tarafından kız üzülsün oolum, pırlanta gibi çocuksun o kaybetti sen gibi adamı diye züğürt tesellisi ile pışpışlanır. bunun etkisi en fazla piçin önde gideniyle kızı sarmaş dolaş görene kadar sürer. piç oğlan mercimeği fırına verip akşama pişpirik oynarken sen hala platoniğine hayalinde dokunamazsın.
  • ali koç vs. aydemir akbaş
  • bir erkek ,bir kızla tanışır.
    erkek kızı kolundan tuttuğu gibi önüne çıkan ilk otele sokar...

efendi adam ,bir kızı otele götürüp seks yapmayı erkekliğine sığdıramaz.
    ona hislerinin gerçekliğini kanıtlamak için seks yapmaktan feragat eder.

kadın ne anlar ?

fırlama adamın onu sevdiğini düşünür, bedenini beğenmiş onu bir otele götürüp ,duygularını tercüme etmiştir.
    efendi adam ise korkak, basiretsiz, cesareti olmayan, bir kadının sorumluluğunu alamayan, insiyatif almaktan çekinen olarak düşünülecektir.

prensiplerinizden sapmayın, her ne pahasına olursa olsun kendiniz olun, ne zaman kişiliğinizden verirseniz o zaman eksilmeye başlarsınız,
    bir kadın şöyle yada böyle düşüncek diye kendinizi değiştirmeyin,
    eğer sizi anlayamıyor ,anlamlandıramıyor ise iş işten geçmiştir, verin eline ceketini..
  • bir tercih sebebinden ötedir. öncelikle şunu söyleyeyim,bu argümanın karşılığı 'ama erkeklerde evlenilecek kız,eğlenilecek kız ayrımı yapıyorlar' değildir.kesinlikle de olamaz.ha bu yapılan ayrı bir piçliktir,aşağılık olmanın önde gidenidir ama ayrı.bazı erkeklerin kadını bir meta olarak görmeleri,kızların çoğunun(dürüst olun) erkeğin piçinden hoşlanması kaynaklı birşeydir.nasıl mı? şöyle;

türkiye de,doğu bölgelerden batıya doğru gelindikçe,kadın-erkek oranı azalır.yani evet,türkiye de kadın nüfusu,erkek nüfusundan fazladır ama bu oranın en büyük etmeni,doğu da kadın nüfusunun erkekten bir buçuk kat kadar fazla olmasındandır.batıya doğru gelindikçe kadın/erkek oranı azalır,hatta bazen 1 in de altına düşer.buradan çıkan sonucu konuya uyarlarsak şu ortaya çıkar sevgili arkadaşlar.etrafımızda,arkadaş çevremizde karşılaştığımız ve karşılaşma,tanışma ihtimali olan birinin kız olma oranı,erkek olma oranından çok daha düşük.neden,çünkü ortada yeteri kadar kadın yok!!

bunu aklımızın bir köşesine yazıp devam edelim.türkiye nin toplumsal,ailevi yapısına bir göz atalım.çocukların yetiştirilme şekline.çok çarpıcı bir örnek vardır bu konuda.'erkeğe söylenen söz göster amcanlara iken,kızlara söylenen ört çabuk,ayıp tır'yani toplumumuzun kadınları,erkeklerden daha baskın bir ortamda yetişmektedir.en basitinden,okulların erkek yurtları,her zaman kız yurtlarından daha kalabalık ve büyüktür.neden,çünkü şehir dışına üniversite okumaya giden kız sayısı,erkek sayısından çok daha azdır.çünkü aileler buna alışmış ve bunu sürdürmeye devam ediyorlar.tabi,bir önceki kuşağa göre oran artmış durumda ama hala kız/erkek oranı 1 in altındadır.

bu iki veriyi şimdi kafamızda birleştirelim.

kız/erkek oranı az,çünkü bu bölgelerde kadın sayısı az,yaş aralığımızı da üniversite olarak belirlersek,üniversiteye gidenlerin sayısı daha az.etrafta bir kız için daha çok seçenek var bu 1..

yetiştirilme tarzı demiştik,kız birey her zaman biraz daha geç girer ortamlara(metaforlardan sıkıldım..dümdüz devam ediyorum)dilediği gibi yaşamaya daha geç başlar.ama bu ortama girer girmez elindeki silahların farkına varır,bu 2..

vasat özelliklere sahip bir kadın,beğendiği 10 erkeğin yarısını çok rahat elde edebilir.aynı durum bir erkekte ise en fazla 1 veya 2 dir.neden?kadın,kadındır çünkü..seçme şansı ondadır.kozlar onun elindedir,bu 3..

küçüklüğümüzden itibaren bize anlatılan örnek aile hikayelerinde,''baba'' figürü,her zaman efendi erkektir.ortalığı düzenleyen,aileyi koruyan,güçlü fikir.ancak bu figür,kızların aklında 'baskıcı,despot,dediğim dedik ve sıkıcı' olarak kalacaktır.hikayelerdeki kötü adam ise,kötüdür evet ama önceden tahmin edilemezdir,ele avuca sığmazdır.ana ekşın merkezidir yani..ne kadar kötü de olsa,kızlarımızın aklında ileri ki zamanlardan 'heyecanlı,tahmin edilemez,sürükleyici' olarak kalacaktır..ve kızların hiçbirisi(hadi çoğu diyeyim),babası gibi bir erkeği istemez(en azından başlarda),bu 4..

efendi bir erkeğin özellikleri anlatılmıştır.herkesin kafasında bir profil vardır zaten,bir daha anlatmaya kasmıyorum.ama aradaki farka dikkat edelim.efendi adam,saf adam değildir.yani şu,efendi adam sevdiği için gözünü kırpmadan her şeyden vazgeçebilir,onu durdurabilecek duvar çok azdır.sevdiği kadın için aylarca bekleyebilir,onu ne kadar yaralasa da,döndüğünde onu affedip,herşeye baştan başlayabilir.ama madalyonun öteki yanı korkutucudur.klişe bir tabirle,tersi pistir efendi adamın.onu aldatacak,onunla oynayacak,verdiği değeri küçümseyen kadının gerçek anlamda ağzına sıçar.süründürür,yok edip,yerin dibine sokmadan da bırakmaz.sevgisi konusunda koşulsuz,ama acımasızdır.kızımız bundan korkmaktadır biraz da.çünkü piç adamda böyle bir ihtimal yoktur.kız ona ne yaparsa yapsın,mesela aynı anda 4 tane piç adamla takılsın(yapanları biliyorum,yok öyle birşey demeyin..yemezler),4 ü birden öğrense bile ne olacağı umurunda değildir.piçtir çünkü o adam,tek kullanımlık ped gibi birşeydir.ona istediğini yapabilir,hem de sonuçlarını hiç düşünmeden,bu 5..

piç adam laçkadır.yani yağ gibidir.girdiği kabın şeklini alır.aldatır,yalan söyler,diğer kızlara gülümser,gider yavşar,telefon alıp aynı akşam 2-3 tanesine birden randevu verir.kızımız karşıdan bunu görmek ister,erkeğin aynı anda 2-3 tanesine randevu verip,kendisini seçmesini ister.neden,egoisttir çünkü..yılların ezilmişliği,baskı altında tutulmuşluğu vardır.daha sonra bunu yapacağını bilerek o adam gider,piçi iş üzerinde yakalar,arkasından da ağlar 'ben onu seviyordum ya,ühühühü aşıktım ben ona'..güzelim,o seni de aynı şekilde elde etmişti,ne çabuk unuttun?bu 6..

kızların çoğu,etraflarına,özellikle de hemcinslerine güçlü görünmeyi isterler.yanlarında duracak onlara sadık,efendi ve düzgün bir adam onlara istedikleri gücü vermez.onların istedikleri tek başlarına ayakta kalmaktır ve bunun nasıl olacağı konusunda tek referansları televizyondur.evet,dizilerde,filmlerde gördükleri güçlü kadın profilleri,tek referanslarıdır.onlar için güçlü olmak,bir erkek tarafından aldatılıp,kalp yarası almak,daha sonra da bunun üzerinden gelip,güçlü bir kadın olarak geri dönmek demektir.bu yüzden,onlara zarar verip,acı çekerek iyileşmelerine izin vermeyen efendi erkekleri tercih etmezler ya da hemen sıkılırlar.'aşık olmak istiyorum' sözü,onlar için kendilerine en çok zarar verecek olan adama bağlanmak,sonra da etraflarına 'bakın,bana neler yaptı hayat ama yıkılmadım' mesajı vermektir.ne kadar boş bir şey olduğunu anladığında ise,kendini su katılmamış salak olarak görecektir.bazıları bunu da bilir,ama bundan da o bahsettiğim 'yaralarımı iyileştirdim,daha güçlüyüm' lafını edebilmek için vazgeçmezler..ne diyelim,7 oldu sanırım..

kızların çoğunda bastıramadıkları bir annelik içgüdüsü vardır.daha çok onları sevecek,mutlu edip,yanlarında olacak olan tipler yerine,ele avuca sığmayan,uçuk,kaçık,aşırı tipleri,tabiri caizse adam edip,bu 'başarı(!)' ile mutlu olmayı isterler.mesela yanında sevdiği kadın varken,efendi bir adam kesinlikle diğer kızlara bakmaz.umurunda değildir onlar,zerre kadar ilgilenmez.ama kızımızın istediği bu değildir,istediği kadar tersini söylesin.onun istediği arsız,yüzsüz,yavşak,ortamdaki kızları gözleriyle yiyen bir piçtir.çünkü kızımız,piçe bunun yanlış olduğunu göstererek,onu adam edecek,doğru yola getirecektir..bu 8..

kızların çoğu,efendi adamları kolay lokma zanneder..hani,ucuz etin yahnisi sözü gibi.birinden geçse,rahatlıkla başka birini bulacağını düşünür.çünkü efendi adam ortamda pek özellikleriyle ortaya çıkmaz.her lafa anırarak gülmez mesela,ya da ilk buluşmada bir kızın içine düşecek kadar yakın durmaz.bunlar onun gözünde yanlış şeylerdir,çünkü onun kalbinde başka bir kadın vardır..sevdiği kadın,her şeyden öte tuttuğu bir kadın.başka kızlarla tanışsa dahi,her zaman ölçüyü korur,sınırı geçtiği çok nadirdir.halbuki piç adam öyle mi.birini yalayamazsa öbürüne atlar,o vermezse bu verir mantığındadır.kullan-at olmaya alışmıştır,öyle istemektedir çünkü.'bütün kadınlar benim' mantığında olduğu için bir yerde tutmak zordur.hanım kızımız da zoru istemektedir,ona aşık olmak,yav hepsi bahane aşk acısı çekmek istemektedir..bu 9..

ve en önemlisi..10 etmesi biraz garip oldu,ama en önemlisi bu sanırım..bütün kızlar,en sonunda o umursamayıp,pislik gibi kenara attıkları efendi adamı isterler.efendi adam dürüsttür çünkü,öyle çok alengirli değildir,kafasının içinde 'kızı yatağa atmak için' 40 tilki gezdirmez.beklerler ardlarından,bıkmadan usanmadan..seven adamdır çünkü,ve seven adam ölse de gitmez.kızımız bunu ancak sözümona aşık olduğunda,piç bir adam tarafından kullanılıp atıldıktan,o efendi adama yaptığı muameleyi gördükten sonra anlar..çünkü aşık olmak zordur,fedakarlık,tutku ve emek ister.piç bir adamda bunlar yoktur,kılını bile kıpırdatmaz kız için..bütün kızlar onundur çünkü..
  • tüm efendi erkekleri piçliğe, serseriliğe yönlendirir bu davranış. örneklerini gördükçe "demekki piçlik prim yapıyor aga" mottosunu benimsetir insana.
  • bu kızlardan bir tanesi bu tercihinin bedelini canından vazgeçerek ödemiştir.
  • rihanna'nın, chris brown ve drake vakalarıyla başı çektiği durum.
    kızım bu çocuk sana ne etti?

drake rihanna'ya aşkını ilan etti.
  • (bkz: #64884588)

özet : her kadının bir piç erkek evresi olur.
  • karaktersiz orospu çocuklarının endeksli oldukları tek konu kızlar olduğu için, karaktersiz orospu çocuklarını tercih etmektedirler kızlar.