şükela:  tümü | bugün
 • kızların da erkekleri sikebildiğini gösteren saçmalıktır. hem ayaküstü hem acımasız bazen de taksit taksit.
 • atalardan gelen, toplum düzenine geçtikten sonra da erkek egemen toplum yaşantısının uzantısıdır aslında. şimdi düşününce saçma gelebilir çoğularına ama historik bakın biraz mevzuya erkek çalışandır, erkek avlanır vs. yani yeme içmede yükümlülük erkeğe aittir. avlanmadın, hazır ürüne yöneldin diyelim, parasını öder yedirirsin, yine sorumluluk erkeğindir ve bu bağlamda erkeklerin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısı en az 1'dir.

  zöge: beğenmemişler hanım kızlarımız, oysa ki atalara dayandırdım konuyu.
 • eski komşunun embesil bir oğlu vardı, bana onu hatırlatan saçmalık..

  bu adam 30 yaşına geldiği halde hala lisans eğitimine devam etmekte olan, bu duruma sebep olarak da "hoca bana taktı" diyen bir elemandı. lan senden sonra girdiğim aynı bölümden, senden önce mezun olup çalışmaya başladım, neredeyse emekli olacağım, sen hala ergen triplerindesin. 5 kere aldığın derste sen neden hala hocanın insafına bırakıyorsun ki işi?

  neyse konuyu dağıtmayalım, bu adam karşı cinsle ilişkilerinde de başarısız bir arkadaştı. zaten tipten kaybediyorsun bari biraz hoşsohbet akıllı ol, yok o da yok! bir de ufak takıntısı vardı ki akıllara zarar. onunla olacak kız, ilk buluşmada simitçiye gitmeyi kabul edebilecek bir kız olmalıymış. gel zaman, git zaman buldu bir kız, büyük heyecan içerisinde ertesi gün kızı kendisiyle simitçide buluşmaya ikna ettiğini söyledi.

  kendisinden birkaç gün haber alamadık. birkaç gün sonra sinirleri hala yatışmamış halde ortaya çıktığında ise o günü şöyle anlattı;

  "abicim gittik simitçiye, birer çay söyledik, kız istemedi ben bir de simit istedim, sonra birer çay daha içtik. muhabbet ettik, gayet güzeldi herşey. sonra ben hesabı isteyince, kız kalktı tuvalete gitti, inanabiliyor musun? numaranın bayatlığına bak! ben de yer miyim, ödedim ama oradan çıkarken, sen de amma uyanık çıktın ha, hesap ödememek için tuvalete gitme numarasını pahalı yerlerde de yapmazsın dimi dedim. kız tiksinerek suratıma baktı, o günden sonra da telefonlarıma cevap vermedi. o değil de olan o 2 çayın parasına oldu, ona acırım abi!"
 • lise ikiye kadar harçlık durumuma sekte vurmadan gönlümce yiyip içmemi sağlaması nedeniyle bünyede acayip hoş karşılanan (neyseki pahalı zevklerim yoktu, kürt börekçisinde, bilardo salonunda, kahvede takılırdık), lise iki itibariyle kadın ve siyaset bilincinin gelişmesiyle birlikte ortak ödeyelim kardeşim ne alakası var diye eril erkeklere hötlediğim, büyüdükçe hesabın tamamını bazen erkeğin, bazen kadının ödemesinin de normal olduğunu fark ettiğim, evlenince ulan o para da benim bu para da diye hiç umursamadığım hede hödüü zart zurt...
 • bazen saçmalık değildir.
  çünkü bazen sıfatlar gereği kızın hesap ödemek için hamle yapması komik olabilir.

  mesela ben öğrenci kimliğimle, masaya kartvizitlik koyan! adamın yanında elimi cebime atmam. o kartvizitliği masaya koyduysa hesabı da ödeyecek.
 • kimin çıkardığını merak ettiğim olgu. asalaklığın daniskası. hiçbir adam senle oturdu diye sürekli çayını kahveni ödemek, karnını doyurmak zorunda değil. böyle bir dünya yok. koskoca kadınlar bunu nasıl kendini yakıştırıyor anlamıyorum.
 • saçmalık mıdır bilmem ama bunun bazı insanlar tarafından bir norm olarak algılandığına şahit oldum ben.

  bi kafede oturup dondurma filan yedik, güzel güzel sohbetimizi ettik. kalkarken "ben vereyim" dedi. "tamam" dedim. hesabı istedik. hesabı getiren garson önüme koydu hesabı. bi şey demedim, uzattım ben de hesabı. parayı koydu o da, garson aldı gitti. sonra para üstünü geri getirince hesabı tekrar önüme koydu. ne demek istedi tam anlamadım. ama çok şey anlatmak istedi sanırım.
 • çoğu kez karşılaşılan durumdur.

  kız çalışıyorsa her daim erkeğe hesap ödetmesi saçmalığın daniskasıdır.

  para kazanıyorsan ve üstüne hayatı paylaşmayacaksan niye yanımdasın ki? benim kadar olmasa bile, arada sırada da olsa elini cüzdanına atmıyorsan kusura bakma ama senle işim olmaz.
 • erkeğe matematik kastıran durumlardan biridir, her şey erkek tarafından ödeneceğinden likide hesaplamaları yapılır içeriden.

  çoğu zaman bu duruma düştüğümde bir film aklıma geliyor. çok zengin bir yahudi var, süper bir hatunla yemeğe gidiyor. yemekten sonra kendisinin ne yediğini ve kızın ne yediğini sayıyor; "2 tavuk kanadı ben, 2 pirzola sen yedin, şunu içtin borcun şu kadar.." kızdan hesabın kendisine düşen payını aldıktan sonra, "tamam şimdi bir de şans öpücüğü ver bakalım" diyor. kızın nasıl bir tepki verdiğini ise tahmin edebilirsiniz.
 • en az erkeğin hesap ödemekte ısrar etmesi kadar saçmadır. hala kasten hesap ödeten kadın var mı bilmiyorum ama bunların iki türü de tükensin, herkes kendi hesabını ya da sırayla ödesin, hepimiz yatağımızda rahat uyuyalım allasen.