şükela:  tümü | bugün
  • devrin değiştiğinin göstergesidir. eskiden erkekler kızlara laf atarken kızlar mıymıy kaçarlardı şimdi kızlar erkeklere laf atmanın peşinde.

o zamanlar lise sondayız. bir arkadaşımla beraber nereye olduğunu hatırlamıyorum ama muhtemelen batak oynamaya gidiyoruz. anladığınız üzere yanımdaki arkadaşım da erkek. bir sokaktan geçiyoruz iki tane dershane var karşılıklı. dershanelerin de çıkış saati. biz laflayarak ilerlerken karşıdan gelen iki kız laf attı bize. daha doğrusu atmış. biz biraz geç anladık. neden? çünkü ilk defa başımıza böyle bir şey geliyor.
    uğur dedim, oğlum kız arkadaşın değil mi selam verdi ya niye cevap vermedin?
    onlar senin arkadaşın değil miydi ben de sen cevap vermeyince konuşmak istmeiyosun sandım dedi.

o kadar ümitsiziz ki kızlar tarafından lafla taciz edileceğimizden hiç umursamamışız bile. tecavüze uğrasak gıkımız çıkmazdı yeminle:

uğur bu senin arkadaşın değil miydi beni sikiyor?
    hayır oğlum ben de senin arkadaşın sandım da ayıp olmasın demiştim.
  • bursa da daha kat be kat fazlası oldu kızın biri bana : "tipini siktiğim." dedi, öyle yüzüme baka baka demedi böyle sanki içinden derken yanlışlıkla sesli söylemiş gibiydi zaten yüzüme karşı demesi için benim ona laf falan atmam gerekiyordu ki böyle bir şey olmadı, arkadaşla kaldırımda yürüyordum sonra atm gördüm "dur la iki dakka şurdan para çekeyim param kalmadı." dedim sonra tam atm nin oraya yürürken baktım ikişer kişi var atm başı dedim sonra çekerim bari deyip arkadaşın yanına giderken kaldırıma tam ayağımı attım ki orada atm lerin yanında yükselti bir yerde demirlerin dibinde oturan 2 kızdan bir tanesi bana bu lafı dedi önce şaşırdım bana dememiştir dedim sonra bi baktım hala bana bakıyo arkadaşımda tam kızın hizasında tam arkadaşımın yanına geldim sonra kendisine şöyle dedim :

- olm bu kız bana tipini siktiğim dedi la
    + alla alla nasıl yani
    - bildiğin sikti la
    +kanka niye sikiyo ki
    - ne bilim olm öyle sikilcek bi tip yok aslında bende la?
    döndüm kendisine :
    -baksana sende var mı la sence ? sikilirmi?
    arkadaş yüzüme bakarak:
    + yok kanka la iyi bi tipin var ben olsam sikmezdim.

kızın yanında bu diyaloğu gerçekleştirdikten sonra kendisini iyice kızartıp yolumuza devam etmiştik.
  • gerizekalı hayvan senin baban abin yok mu diye çığlıklar atarak ortamdan hızla uzaklaştığım durumlardır.
  • erkekler tarafından çoğu zaman umursanmayan ya da kötü karşılanmayandır.

ayrıca bence çok sıradan bir olaydır, erkekler erkeklere kadınlar kadınlara laf atıyorken erkeklerin kadınlara veya kadınların erkeklere laf atması fazlası ile sıradan ve heyecansız.
  • şimdi...

güzel, alımlı, bakımlı bir hanımefendi laf atsa, muhtemelen bir ay ağız kulaklarda dolaşılır, rüyalar coşar.

laf atan hatun kişi ayının elbiseli hali olsa, nefret dolar kalpler.

eğer durum böyle ise, er kişi bu başlık altında düşünmeden edemiyor:

senaryolarda kadın yerine erkek, erkek yerine kadını koyduğumuzda aynı sonuca gidebiliyor muyuz?
  • zinhar taciz değildir.

he tabi bir de şu var rahatsız olan erkek ılıktır.
  • daha öncesinde 2 kere başıma geldi. insan önce şaşırıyor ve utanıyor, sonrasında mutlu oluyor ve yüzünüzü kocaman bir gülümseme kaplıyor. insanın gururu okşanıyor kocaman bir swh
  • negatif laf atanları da vardır.
    geçtiğimiz aylarda evime doğru yürürken yanımdan geçen ve yaşıtım olmayan "ergen" diyebileceğimiz iki adet dişi kişisi saçlarıma bakarak (saçlarım uzun) şu cümleleri sarfetmişlerdir:

x ergeni: saçlarını gördün mü adamın?
    y ergeni: ıyy evet gördüm iğrenç
    x ergeni: evet hahahahaha

duymayacağımı sandılar herhalde, hayatımda duyduğum en anlamsız konuşmaya şahit oldum böylece.
  • liseli kızlar çok yapıyor bunu. hatta öpücük atanı bile gördüm. ergenlik deyip gülüp geçiyorum.