şükela:  tümü | bugün
 • anlaşılaman bi durumdur her bayan yaşıtı erkeklerin kendini anlamadıgını olgunlaşmadıklarını duşunurler ve bu yuzdende kendilerinden buyuk arkadaş isterler tersi anca kırk yaşından sonra olur onlarda supyancıdır
 • anlasilmasinin erkekler tarafindan daha zor bir durum oldugu dogrudur,kizlarin yasitlari erkeklerin olgunlasmadigini dusunmeleri de(ki bu durumun gercekligi birkac istisna haric su goturmez).kanimca yasca buyuk sevgili ihtiyaci cogu zaman iddia edildigi gibi baba sevgisini yeterince tadamamaktan degil,kizlarin hayata bakis acisi netlesmis,dinginlesmis,yeri geldiginde bilgece ogutler verebilecek,olur olmaz ,sudan sebeplerle kavga cikarmayacak ve tecrubeden kaynaklanan bir anlayis ihtiyaci icinde olmalaridir.ayrica bu tur durumlar kadinlar kulaklariyla,erkekler gozleriyle asik olurlar yargisini da destekler.kadinlar icin soylediklerinin dikkate alinmasi onemlidir ki yasitlari olan erkekler icin genelde bu durum sikicidir.
  kanimca lost in translation filminin karakterleri arasindaki iliski de bu duruma orneklerden biridir.
 • kızda ille yaşça benden büyük olmalı sevigilim diye bir takıntı varsa, akıl yaşta değil baştadır sözünü halen idrak edememiş olması olabilir bu nedenlerden biri
 • bir ba$ka "eski sevgili" modeli uktemiz icin, bunlari okuyanlar bunlari da okudu:

  (ara: adamla cikmasi*)
 • bu mantıkla hareket edenlerin zeka olarak büyük sevgili bulacakları garantidir...
 • kısaca deneyim. sanırım fazla kısa oldu. o zaman bu durumu iki farklı açıdan irdeleyelim:
  durum 1, yaşam deneyimi. er kişi, belli bir yaşı aşana kadar bir çok şey yaşar. hayatı görür, ona göre kendince önlemler alır. bu önlemlere rağmen gününü gün etmeyi* bilir. bunun yanında, er kişi olgunlaştıkça, bayan arkadaşına karşı daha saygılı, daha nazik ve daha koruyucu olur. lise çağında her bir kendinibilmeze aşık olan genç kızımız, bu kişilerin* kendisine gelecekte bir getiri sağlamayacağının farkına varır büyüdükçe.

  durum 2, cinsel deneyim. er kişi, ilk deneyimlerinde sadece kendi zevkini düşünürken, zaman geçtikçe, karşı tarafın da zevk alması sonucu gerçekleşen cinsel deneyimin tadına varmayı öğrenir, partnerinin gözünde ilah bile olabilir. bunu bilen cinselliğe susamış genç bayanlar ise, bu durumu kaçırmak istemez.
 • annemin "o çocuğu gezdiriyormusun hala" lafına maruz kalmak arama nedeni olabilir....