şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • melankolik erkekler bisey biliyormus gibi gorunurler , asil sorun burdan kaynaklanmaktadir zannimca.. sus da adam sansinlar felsefesiyle ilerleyip genellikle bulduklari ilk duvara kafayi koyarlar. bisey bilenleri basimin ustunedir fakat insan ilk gorusun iyi niyetiyle "yaa adam gormus gecirmis tabe bilge kisilik oyle oturuyo ortaligi seyrediyo fln. yani adam herseyi anliyo goruyo ama susuyo iste. super insan" seklinde fikir yurutme hatasina kapilir.
 • bazıları da vardır "illaki ben bu adamı bu durumdan çıkarcam " diye inat ederler ve bi bakmışlar aynı adam onu kendi melankolisine batırmış..
 • harika bir gozlem, sebebi $udur kanimca:
  bir ili$kide erkek ne kadar hu$u ve huzur ariyorsa kadin acik acik soylemese de hatta kendisi farkinda olmasa da "problem" arar. yani aksiyon olsun, bunalim olsun da gerisi kolaydir gibisinden. e "-melankolik ile ya$ayacagim problemi beyde bulamam..." zihniyeti de kadini boyle erkeklere iter.
  ne de olsa firtinali sorunlu a$klardir en buyuk a$klar. adam gibi birisi ile beraber olsa, huzur verse, huzur bulsa olmaz midir. olmazdir, cunku oyle buyuk a$k ya$anmaz.
 • bu tip veya bu tarz söylemlerle yola çıkan kızlarla melankolik erkeğin yolu genelde kesişmez, eskaza kesişirse de ortaya bir meyva çıkamaz...
  çünkü o erkek zaten melankoliktir, bunalmıştır, dolayısıyla kızın ona bunaltıcı ilgisinden de tez zamanda bıkacaktır ve yanlızlığın karşı konulmaz karanlığına yeniden kavuşacaktır...
  (bkz: dark side)
  (bkz: melankolik bir erkeğin yalnız olma sebepleri)
45 entry daha