• şimdi efendim bildiğiniz üzre teklifler, çıkmalar, çıkışmalar, girişmeler,sevişmeler sürecinde ilk aşama olan bir kız bir erkeği neden kabul eder aşaması. şöyle ki bir erkek bir kıza duygularını açıyor(çıkma teklifi diyenler de var) ve kızın yanıtına göre ilişki başlıyor ya da kızdan 'seni arkadaş olarak görüyorum' gibi sikik bi yanıtla olay noktalanıyor.

şimdi gelelim kız neden erkeği 'arkadaş olarak' görüyor da bir türlü sevgili olarak göremiyor?

(bkz: adamın aleti küçükmüş de ondan) değil bi kere. ha kız sevgili olmadan önce durumu kontrol etmek için bakıyor ve ona göre kabul ediyorsa bilemem.

neyse şimdi gelelim asıl mevzuya. şimdi öncelikle kız seni niye arkadaş olarak görür? aslında tüm kızlar standarttır. güç adı altında her şey onu etkilemeni sağlayabilir.

örnek verelim; para güç değildir. parayı çekici kılan onun getirdiği çevre, lüks, imkanlar, araba, toplumsal statüdür.

-yani kızlar paraya aşık olur mu?

-e olur.

ama kimisi sadece paraya olur. güç sadece para olmadığı için bunu dışında bir kaç şeye daha aşık olurlar. örnek; mesleğine toplumun bakış açısı. ayda 2000 tl kazanan hakim ayda 10.000 tl kazanan seramikçi ye göre daha çekici gelebilir bir kız için.

ve gelelim tip mevzusu;

toplumda yine önemli kavramlardan biri bu. yani insanların çoğu yakışıklı/güzel değil. yakışıklı ya da güzel olunca toplumda agugu cugugu ne sevimli ne tatlı ne yakışıklı şeysin sen diye sevilir, girdiğin ortamlarda ilk dikkat çeken insan olursun.yani yine gücü elinde tutmuş olursun.

sonuç mu; bir kadın bir erkekle aleti büyük olduğu için birlikte olabilir.
  • kesinlikle yaşa göre törpülenen bir arayıştır. bakınız bir hanım kızımızın durumu:

ideal erkek nasil biri (yaş 22)

yakışıklı
    sempatik
    maddi durumu iyi
    beni ilgiyle dinleyecek
    espri anlayışı gelişmiş
    gücü kuvveti yerinde
    iyi giyinen
    her konuda zevk sahibi.
    sürpriz yapmayı seven
    romantik ve hayal gücü gelişmiş

ideal erkek nasil biri... gözden geçirilmiş liste (yaş 32)

iyi görünümlü, tercihen kafasında saçı olan
    arabadan inerken kapıyı açan, yemeğe gittiğimizde sandalyemi tutan.
    pahalı bir restorana götürecek kadar parası olan
    konuşmaktan çok, dinleyen
    fıkra anlattığımda katıla katıla gülen
    alışverişte paketlerimin hepsini zahmetsiz taşıyacak kadar gücü-kuvveti
    yerinde
    en az 1 kravata sahip
    yaptığım yemekleri beğenen
    doğumgünü ve yıldönümlerini unutmayan
    haftada en az 1 kez romantik olabilen

ideal erkek nasil biri... tekrar gözden geçirilmiş liste (yaş 42)

çok da çirkin değil (tamam kel olabilir).
    ben binmeden arabayı hareket ettirmeyen.
    işinde disiplinli. fırsat oldukça akşam yemeğine mac'e götüren.
    beni dinlerken başını sallayan.
    anlattığım fıkraların can alıcı yerlerini hatırlayan
    evdeki eşyaların yerini değiştirmeme yardım edecek kadar gücü-kuvveti
    yerinde olan
    göbeğini kamufle edecek şekilde kıyafet seçen
    şampanya açmayı bilen
    klozetin kapağını indirmeyi unutmayan
    çoğu haftasonu traş olan

ideal erkek nasil biri... tekrar gözden geçirilmiş liste (yaş 52)

burun ve kulağının içindeki kıllar fazla uzun olmayan.
    topluluk içinde gaz çıkarmayan
    para isteme alışkanlığı edinmemiş
    ben birşey anlatırken uyuyakalmayan
    aynı fıkrayı tekrar tekrar anlatmayan
    haftasonları poposunu koltuktan kaldıracak kadar gücü-kuvveti yerinde olan
    ayağındakı 2 çorap aynı renk olan ve temiz iç çamaşırı ! giyen
    tv karşısında akşam yemeğinden hoşlanan
    adımı unutmayan
    bazen traş olan

ideal erkek nasil biri... tekrar gözden geçirilmiş liste (yaş 62)

küçük çocukları ürkütmeyen
    banyonun nerede olduğunu hatırlayan
    bakımı fazla masraflı olmayan
    mümkün olduğu kadar gürültüsüz horlayan.
    neye güldüğünü birden unutmayan
    yardım almadan ayağa kalkabilecek kadar gücü-kuvveti yerinde olan
    giyinen
    lapa yiyeceklerden hoşlanan
    dişlerini nereye koyduğunu unutmayan
    en son ne zamandı, hatırlayan

ideal erkek nasil biri... son kez gözden geçirilmiş liste (yaş 72)

nefes alan!!!
  • genellemeler olsa da tek tipe indirilemez. birisi tipi süper olsun herkes imrensin derken, diğeri pek de iyi olmasın ki kimse bakmasın bi benim olsun diyebilir.
  • (bkz: adonis kası)
  • yaş kaç olursa olsun değişmeyen şey,
    çevredeki diğer kızlar tarafından dikkat çeken hatta talep gören bir erkek olmasıdır.
  • (bkz: kamaşullah)
  • ne ararlarsa arasınlar, aradıkları şeylerin benzerlerine bir gram sahip olmadıkları özellikler.
  • "does he have a good job, where does he live and what kind of car does he drive,
    he needs to be confident without being too arrogant,
    he needs to be funny but not like goofy funny,
    he needs to be tall but not too tall or like weird tall,
    he should be spontaneous but only when i'm expecting it,
    handsome is a plus, and handsome with good hair is better.. no baldies.. lol..
    he needs to know the exact time to say all the right things, he needs to know right time not to say anything,
    he really needs to know how to treat me like the woman i am, both in the bedroom and when we're out on the town,
    he needs to be family oriented and good with kids but not too good with kids like in a creepy clown way,
    he needs to be intelligent or at the very least money smart so we can know how to invest for retirement, the kids' college fund and the funeral expenses,
    he can have his friends and do things with them but only when it's convenient for me,
    he needs to care about me but not be too controlling, you know sometimes i just wanna go out and have fun with the girls and he needs to be okay with that and...."

daha devam eder ama film (attack of the clones) kritiğine devam etmek isteyen pinkett kızı susturur.. padme'nin anakin'de bu özelliklerden hangisini görüp de onunla evlenmeye karar verdiğini sorguladığı bölüme başlangıç tiradıdır bu yazdığım (copy paste değil, alınteri). sonrasında da anakin'in yaptığı yanlışları anlatır.

bu tirad için http://www.youtube.com/…qgnorxuw4aa&feature=related
    kritiğin tamamı için (bkz: #25729016)
hesabın var mı? giriş yap