şükela:  tümü | bugün
  • genel itibariyle parayla edinilecek özelliklerdir.

para bu konudaki tüm eksikleri giderecek en güzel kusur örtücüdür. parası olan şişmansa sevimli tontiş olur, öküzse doğal ve sempatik olur, sürpriz yapan bir tip değilse içinden geldiği gibi yaşayan olur, yalan söyleyen ve aldatansa "zor erkek" olur.

yeter ki paradan haber ver sen.
  • sevim koş yeni liste açiklanmiş
  • bir gece için yakışıklılık, karizma

kısa vadede muhabbet, komiklik

orta vadede aşk, romantizm

uzun vadede para
  • kesinlikle yaşa göre törpülenen bir arayıştır. bakınız bir hanım kızımızın durumu:

ideal erkek nasil biri (yaş 22)

yakışıklı
    sempatik
    maddi durumu iyi
    beni ilgiyle dinleyecek
    espri anlayışı gelişmiş
    gücü kuvveti yerinde
    iyi giyinen
    her konuda zevk sahibi.
    sürpriz yapmayı seven
    romantik ve hayal gücü gelişmiş

ideal erkek nasil biri... gözden geçirilmiş liste (yaş 32)

iyi görünümlü, tercihen kafasında saçı olan
    arabadan inerken kapıyı açan, yemeğe gittiğimizde sandalyemi tutan.
    pahalı bir restorana götürecek kadar parası olan
    konuşmaktan çok, dinleyen
    fıkra anlattığımda katıla katıla gülen
    alışverişte paketlerimin hepsini zahmetsiz taşıyacak kadar gücü-kuvveti
    yerinde
    en az 1 kravata sahip
    yaptığım yemekleri beğenen
    doğumgünü ve yıldönümlerini unutmayan
    haftada en az 1 kez romantik olabilen

ideal erkek nasil biri... tekrar gözden geçirilmiş liste (yaş 42)

çok da çirkin değil (tamam kel olabilir).
    ben binmeden arabayı hareket ettirmeyen.
    işinde disiplinli. fırsat oldukça akşam yemeğine mac'e götüren.
    beni dinlerken başını sallayan.
    anlattığım fıkraların can alıcı yerlerini hatırlayan
    evdeki eşyaların yerini değiştirmeme yardım edecek kadar gücü-kuvveti
    yerinde olan
    göbeğini kamufle edecek şekilde kıyafet seçen
    şampanya açmayı bilen
    klozetin kapağını indirmeyi unutmayan
    çoğu haftasonu traş olan

ideal erkek nasil biri... tekrar gözden geçirilmiş liste (yaş 52)

burun ve kulağının içindeki kıllar fazla uzun olmayan.
    topluluk içinde gaz çıkarmayan
    para isteme alışkanlığı edinmemiş
    ben birşey anlatırken uyuyakalmayan
    aynı fıkrayı tekrar tekrar anlatmayan
    haftasonları poposunu koltuktan kaldıracak kadar gücü-kuvveti yerinde olan
    ayağındakı 2 çorap aynı renk olan ve temiz iç çamaşırı ! giyen
    tv karşısında akşam yemeğinden hoşlanan
    adımı unutmayan
    bazen traş olan

ideal erkek nasil biri... tekrar gözden geçirilmiş liste (yaş 62)

küçük çocukları ürkütmeyen
    banyonun nerede olduğunu hatırlayan
    bakımı fazla masraflı olmayan
    mümkün olduğu kadar gürültüsüz horlayan.
    neye güldüğünü birden unutmayan
    yardım almadan ayağa kalkabilecek kadar gücü-kuvveti yerinde olan
    giyinen
    lapa yiyeceklerden hoşlanan
    dişlerini nereye koyduğunu unutmayan
    en son ne zamandı, hatırlayan

ideal erkek nasil biri... son kez gözden geçirilmiş liste (yaş 72)

nefes alan!!!
  • heyecandır arkadaş... kız denilen varlıkların çoğu böyle yüreği pırpır etsin ister...

sen bunu para ile yapabiliyorsan... paradır...

yakışıklılık ile yapabiliyorsan... yakışıklılık...

muhabbet ile yapabiliyorsan... muhabbettir...

alengirli dalavereler ile yapıyorsan piçlik... (benim buna kafa basmıyor)

bir bakışın ile yapıyorsan gözlerdir.

o yüzden kızlarla tanıştıktan kısa bir süre içinde tavlama işini halletmen gerekir çünkü kız sana önceden aşık değilse ve uzun süredir tanışıyor iseniz sana heyecan duymaz iki gün sonra başka bir hıyarla çıkar sen ise kös kös bende olmayan ne var bu hıyarda diye düşünürsen bu yazının ilk satırını oku...
  • anladık ki, paraymış, mercedes'miş, audi'ymiş falan.
    cnmm ya, gerçekten çok tatlı çıkmışsınız. genellemelerinizin de mına koyim ayrıca.
    olm muhtemelen 21, 22 yaşında adamlarsınız da, yapmayın bak. insanları bu şekil genellemelerle aşağılamak ağır saçma. sen boş kafayla, özgüven eksikliğiyle, olanca mallığınla mercedes'e atla gel, ben de sana aşık olayım öyle mi? sevgili olmak istediğim adamdan beklentim dört tekerli bi araç olsun. ha pardon marka değil mi? bak evladım, bazı kızlar seni o arabanla beraber skip atabilecek kadar taşşaklılar. haberin olsun.
    bize bunlarla gelmeyin. ''terliklerimle gelsem sana?'' romantizmini hepten geçiyorum bak. ben gelmişim 30 yaşına, çok afedersin ebem sikilmiş okuyacağım, çalışacağım, şu maldan bi halt yaratacağım diye götüm çıkmış, sen kalkıp bana terliklerinle gelmeyeceksin. terlik ne lan? bornozun da mı yok olm?
    bir de şey var, adam ol, efendi ol, mercedes'le gel terlikle gel ses etmeyiz. özgüvenin olsun. yaptığın her boku hakkıyla yap. gerektiğinde romantik ol gerekirse piç, eyvallah, biz o karaktersizliğin de ayrıca hastasıyız.
    yalnız şunu bırakın abi. paraymış arabaymış bilmemneymiş. zannediyorsun ki o kadar hak ediyorsun da bmw'n yok diye bakmıyoruz. mal.
    genellemenize başlayacağım ya.
  • kendi yaşam standartlarında olması ön koşul, bu olmadığında erkeklerin gereksiz ezik halleri ilişkiyi çıkmaza sokar. şimdi bu ölçülerde kadının kaç yaşında olduğu da çok önemlidir, 25-35 arası kadınların istekleriyle, 16-25 arası kadınların istekleri tutmaz. kadınlar para ister, bunu direkt söylemezler ama incelersek yollar hep paraya çıkar.

ayakkabılarını severler, topukları bozulmasın diye araba şarttır.
    fönleri önemlidir, yağmurdan/rüzgardan korunmak için araba şarttır.
    gece evlerine bırakılmak isterler, e araba olsa çok iyi olur.
    sosyalleşmek isterler, dans kursu/şarap kursu/yemek kursu/pasta kursu/fotoğraf kursu/envai çeşit atraksiyon... bunlar için para lazım :)

evlenme aşamasına gelelim;
    pırlanta yüzük isterler, güzel bir alyansla beraber.
    kaliteli çikolata isterler, güzel çiçekler.
    nişanlıkları en güzeli olsun, en iyi kuaföre gitmeyi isterler. nişan bohçasına en iyiler alınsın, elalem hep kendilerini kıskansın, anneleri kendileriyle gurur duysun isterler.
    gelinlik fiyatından haberiniz var mı, en fena olmayanı 2-3 bin lira arasında değişiyor. bakın en ortalama bir şey. kadınlar için gelinlikleri çok önemlidir. düğünün nerede olacağı da çok önemlidir, davetiyeler, şeker, vs...

güzel bir semtte, güzel bir ev isterler. ve kadınlar bunlardan çok daha fazlasını ister. bir erkeğe baktıklarında farkında bile olmadan, bilinç altı dediğimiz şey ortaya çıkmıştır bile çoktan, tüm bunların gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini düşünürler.

sahiplenilmeyi ama bunun çok kibar bir çizgide olmasını isterler. yakışıklı olmasa da, sempatik olsun, kendi annesini çok sevsin isterler. hepsi olmasa da, ortalamayı tutturabilecek olanı seçerler.

kadınların paraya ihtiyacı vardır, kadın arkadaşlarına; yazın x'in teknesiyle gezdik, durduk" demek, kadınlar arası eş bulma rekabetinde öne geçmek demektir. sevgilisinin şoförüyle iş yerinden alınmak, güç, gösteriş, kazanmak, başarı... bunlar kadınların hayır diyebileceği şeyler değildir.

elbette istisnalar yok mudur, tabii ki vardır ama erkekler de o azla yetinen kadını beğenmez, hep kendini istemeyene bağlanıp dururlar. sonra da, para istiyor kadınlar, hepsi alçak bunların diye dert yanarlar. önüne geçemiyoruz. :)
  • kızlar burda saydıkları her özelliğin üstüne, default olarak eli yüzü düzgün, belli bir eğitim seviyesi ve belli bir gelir seviyesi kriterlerini de dahil ederler.
    yani mesela entryde dürüst olması diyorsa bu; eli yüzü düzgün, belli bir eğitim seviyesi, belli bir gelir seviyesi ve dürüst olması demektir.
  • kafada soru işaretleri bırakmayacak biri olması her anlamda yeterlidir.
  • aranılan özellikler diye bir şey yok. his meselesi bunlar. ilgini çeker, eğrisiyle doğrusuyla seversin. eğrisi fazlaysa sevmezsin, ya da takıntı yapar işkenceye dönüştürürsün, fakat kumpir değil bu şu da olsun bu da olsun, yok onu koyma sevmem diye seçilmiyor maalesef.

unutmadan ekleyelim şu bakınızları:

(bkz: kızlar)

(bkz: sevgili olmak)

(bkz: gençlerin açtığı başlıkları 100 km öteden tanımak)