şükela:  tümü | bugün
  • bir kızla konuşuyorsun. gün oluyor o yazıyor, gün oluyor sen yazıyorsun. muhabbet ediyorsun, geyik yapıyorsun, görüşüyorsun. bu flörtün ya da arkadaşın da olabilir. sonra birden saçma sapan soğuk tavırlarla sizi terslemeye, cevap vermemeye başlıyor, bir şey dediğinizde de sizi suçlu çıkarmak için elinden geleni yapıyor. sonra anlıyorsunuz ki sevgili yapmış. hayatında hiç erkek görmemiş gibi buldumcuk tavırlarla sizinle iletişimi koparması bana çok komik geliyor. resmen insan kendini kullanılmış hissediyor.

yapmayın bunu kızlar. size yapılsa hoşunuza gider mi?
  • bebişim cağnım keko erkekler sadece sizi değil kız kankalarını da ihmal ediyor bu kezilettolar.
    ayrılınca geliyorlar ama dert etme. şimdi kendine yeni bi kız bak bu arada takılırsın hem asdff.
  • bir de evlendiklerinde görün değişim nedir, nasıl bu kadar hızlı gerçekleşir.
  • kesinlikle var olan bir gerçektir.

ama tüm kızlar için geçerli değildir, genel olarak doğrudur.

en yakın arkadaşım sıfatına sahip zat bu durumun tipik örneğidir. sevgilisi olduğu vakitler asla aramaz, sormaz, yolda görse sen kimsin diyecek kıvama gelir.

bir kişinin karakteri nasıl bu kadar hızlı değişebilir aklım almıyor bu durumu. bir erkekle birlikte olmak neden sosyal çevrene olan tavrını etkiler bunu hiç ama hiç anlamıyorum.
    sevgilisi olan, nişanlanan, evlenen ve ardından değişen kadınların bir erkeğin "sevgilisi, nişanlısı, karısı" olmanın çok üstün bir durum olduğunu düşünmeleri de çok enteresan, çünkü asla böyle bir üstünlük söz konusu değil.

1,5 yıldır eşim olan kişi ile 9 yıldır birlikteyiz, hiçbir kız arkadaşımı aksattığımı, ertelediğimi veya 5. plana attığımı hatırlamıyorum.

bence bu durum için
    (bkz: karaktersizlik)