şükela:  tümü | bugün
 • gerçek bir kadın yerine kafası lisede kalmış hatunları seçen adamların dramıdır.
  samimiyetle söyleyebilirim ki öz saygısı olan, ilişki yaşadığı adama saygı duyan, teninin kıymetini bilen hiçbir kadın bunu yapmaz. yedeklemek bir kenara durdun başka bir adamla yaşayacağı en ufak duygusal ya da fiziksel yakınlaşmaya izin dahi vermez dahası gerçekten sevdiğin ve saygı duyduğun bir adamdan sonra ilişkin bittiğinde dahi kimseyi istemiyorsun - hayatında konumlandıramıyorsun.

  kısaca kadın sevmen lazım, çocuk değil..
 • iş çıkışı tıklım pıklım dolmuşta bana hayatımın şoklarından birini yaşatan kişidir kendisi. o oturduğu ve ben ayakta durduğum ve o telefonunu kafa hizasından yukarda tuttuğu ve ben meraklı olduğum için yaptığı konuşmayı okudum, aynen aktarıyorum.

  önce bir adama kıskan diye yaptım senden başka erkekle olmam mesajı atıp bi süre bekleyip cevap gelmeyince sende hemen kabul ettin aramızda bişey yok onla diye üsteleyip adam takmayınca bıraktı

  ikinci adım olarak kıskandırdığını tahmin ettiğim adama beni bırakma seni seviyorum mesajı attı

  sonrasında üçüncü bir kişi olarak 'aşkım' diye kayıtlı biriyle buluşma ayarladı

  bi ara parmağındaki nişan yüzüğünü gördüm. ve kafamı şokla çevirdiğimde minibüste kadının telefonunu gören herkeste aynı şok ifadesinin olduğunu fark ettim. indim sonra. söyleyeceklerim, söyleyebileceklerim bu kadar.
 • daha önce yazdım. tekrar yazayım.

  uzun zaman önce ortak arkadaşlardan dolayı kültürlü ve çekici bir hatun kişiyle tanıştım. bu kişiyle tanıştıktan sonra bir daha konuşmadık bile. geçenlerde mesaj attı;

  + özledin mi?
  - anlamadım?
  + hiç merak ettim, bir şey soracağım da sana.

  aha dedim kesin işi düştü. bir kez konuşup bir daha konuşmadığım kızın bu şekilde mesaj atması bir hayli ilginç geldi tabi bana. sor dedim, anlatmaya başladı.

  biriyle sevgiliymiş ama hanımefendi(!), sevgilisinin en yakın arkadaşıyla da arada konuşuyormuş. neden konuşuyorsun dediğimde çok çekici, çok beğeniyorum dedi. bir şey demedim, devam etten başka. devam etti, arkadaşına ondan hoşlandığımı söylersem sevgilim benden ayrılır, sevgilimi de çok seviyorum, onunla çok mutluyum ama diğer çocuğu da istiyorum deyip fotoğraflarını attı.

  konuşmak istemedim, belki mesaj atmaz diye cevap bile göndermedim, "?" yazıp gönderdi. bende başladım yazmaya; her mesaj gönderdiğimde onaylamasını söyledim.

  "çocuklardan birisinin diğerine göre daha efendi olduğunu düşünüyorum. efendi olan senin sevgilin, diğeri daha ağzı laf yapan. (onayladı ama diğer elemana da tam manasıyla efendi denmez dedi.) uzun zamandır sevgili olduğunuzu düşünmüyorum efendiyle(onayladı), senin sevgilini sevdiğini de düşünmüyorum, aynı şekilde onunda sana aşık olduğunu düşünmüyorum. (onayladı çıkar ilişkisinden daha samimiyiz dedi.) piç olanla günlük bir şey istiyorsun. heves gibi, geçici. (onaylamadı)"

  sonra yazdı, "ikisinin de yanımda yarı çıplak yatmasını istiyorum, bana sarılsınlar istiyorum, ikisiyle de sevişmek istiyorum.", içimden hani marjinal bizdik derken mesajda "dp" yani dedim, "gibi" dedi.

  ulan ben şu anda ne yapıyorum, benim bu konuşmada ne işim var diye düşünürken son bir örnek daha verdim, başladım bilal'e anlatır gibi anlatmaya.

  "oyuncak dükkanının önünden geçiyorsun, bir oyuncağı görür görmez çok beğendin, hemen almak istedin ve aldın, zaman geçti, oyuncak biraz eskidi, sonra sen yine oyuncak dükkanının önünden geçerken vitrindeki bir oyuncağı yine çok beğendin, almak istiyorsun ama alamıyorsun çünkü elinde fazladan bir oyuncak var. yenisini alsan ilkini kaybedeceksin ve o oyuncağı kaybetmekte istemiyorsun, ikisine birden sahip olmak istiyorsun, bu aç gözlülük bence. sence sen ne istiyorsun, ikinciyi alayım, diğeriyle de istediğim zaman oynarım diye mi düşünüyorsun?"

  cevap atmadı haliyle.

  kızları ikiye ayırabiliriz, bunlardan birisi yedek lastikçiler, diğerinin değerini de bilmiyoruz zaten. erkeklerde milletin yedek lastiği olmayı ne çok istiyor bunu anlamış değilim zaten.
 • ruhu fahişe olan kızlardır. herkese mavi boncuk dağıtır ama sorsan bir sevgilisi vardır. kendisine kur yapan diğer erkeklerle iletişimi koparmaz ama hiç birine de net olmaz. maksat bir gün tekmeyi yediğinde yalnız kalmamaktır.
  hatta bir de bunu beraberliğini sürdürürken yapan kızlarımız var işte onlar yüzünden kurunun yanında yaş da yanıyor, erkekler bu kezbanların yüzünden kızlara güvenmez oldu.
 • ama erkekler de yapıyor, günümüz modern dünyasının bir parçası bu.

  değil.

  namussuzluğun cinsiyeti olmaz. bunu yapan erkek şerefsizdir, kadın da orospudur.
 • orospuya kalp vermişler, bunu nereme sokacam demiş.
 • kadınların neden güvenilmeyecek varlıklar olduğunun kanıtlarından biri olan durum.
 • kadınların "mutsuzluklarına" ilişkin güven beslemenin imkansızlığını ortaya koyar. 30'lu yaşlarıma geldim, kadınlarla iyi ve korkunç münasebetlerim oldu. ilişkiler yaşadım, reddedildim, punduna getirildim, madik yedim, aç kaldım, susuz kaldım... işin en acısı tüm "hayal kırıklıklarımı" anladığını dile getiren kadın tarafından bile kandırıldım. tüm bunların "tek seçenek" olmadığımdan kaynaklandığına emin oldum. kadınlar kendilerini güzel, zeki, çekici, seksi, anlayışlı, büyüleyici falan sanıyorlar. bu sanrıya erkekler neden oldu. şimdi ise yedekte tutulmanın veryansınında bulunuyoruz. erkeklere müstahak...
 • eğer doğruysa, "nerde benim yedeklerim?" diye sorulması icap eden durum.
 • orospuluktur. icraat olarak değil bak, karakter olarak orospuluktur. uzatmaya lüzum yok.