şükela:  tümü | bugün
  • motosiklet kullanmaya karar verdiklerinde başlarına bela olacak eylemdir. şimdi onlar düşünsün.
  • tecavuz kulturunun adina kezbanlik konulmasina dahi sebep olmus, gene kadini suclu bulmaya sebep olmus eylemdir anlasilan:
    bu ulkede rapor edilmis (!) tecavuz sayisi sadece 2012 yilinda 390 idi. acilan davalarin cogu devam ediyor, sizce kac tanesi yargilandigi sureyi yiyecek hakikatten? bu ulke zamaninda 28 kisinin tecavuzune ugrayan n.c'nin "riza gosterdigine" karar verilen ulke, sizce bu 400e yakin kadinin kac tanesi tecavuzun ne demek oldugunu aciklayabilecek hakime? onlarin karsilarina cikacak cevaplar belli: kimi beyaz pantolon giymistir, kimi evliymistir, zaten bakire degilmistir (bu yonde verilen kararlarin ensalleri var), kimi zaten adama bakiyormustur.
    zaten bu yuzden tecavuz sadece bir eylem degil bir "kultur" olarak tabir edilir, cunku kendisinden cok, cok once ve cok daha daim bir sekilde tehdidi vardir her kadinin hayatinda. hayir deyince naz yapiyor denilir, basini cevirsen isveli denir.ne yapsan, ne yapsan senin sucun olur. gece yalniz basina bir yerden bir yere gitmek zaten kabus, onu gectim otobuse dolmusa binmek de iskencedir, ac bakislri altinda ayakta durmaya calisirken. basini dik tutsan "ne bakiyon lan elin adamina" denir bu ulkede, yere baksan da bu sefer sen kezban olursun, oyle ya, gene herifin birinin aklina bisey gelmistir, sen de ona uymuyorsundur. ya sabir.
  • sadece bir saniyeliğine göz göze geldiği kişinin "qnq kız bana baqıo yha" dediğini duyduğu için temkinli davranmak üzere yapılan eylemdir.
  • yere bakarak yürüyen insan kafasında tilkiler, düşünceler, lanetler dolanmıyorsa kesin özgüveni eksiktir diyemem ama bir eksiklik bir boşluk var demektir. kaldır kafanı kızım hayat önünde akıp gidiyor yerde değil.
  • ben 30 yaşındaki halimle yolda yediğim laftan sonra kafamı başka yöne çevirdim diye, "çok güzel ama kaprisli" cevabını alıyorum arabasına kurulmuş beni dikizleyen it oğlundan. hayır demek ki kafamı çevirmesem kaprisli değil, abiye iş atıyor olucam. 20 yaşındaki halim bu adamın yüzüne bakmayı bırak, kafasını kaldırmaya korkardı.

bunun güzelle-çirkinle de ilgisi yok. sapık hepsine sapık. ve bunlardan dolu caddeler sokaklar. hele bahar geldi, tam formundalar.

işte böyle pisliklerle muhatap olmak zorunda kalmamak içindir bu davranış ama siz kezban demeye devam edin canlar. aynen devam.
  • akıllı kızdır. kaldırımların ve yolların mayın tarlası gibi olduğu memleketimde yapılması en doğru şeydir.
  • iş yerinizde, okulunuzda kesin "otobüste kız bana baktı olm" diyen bir mal tanıdığınız olmuştur. "kız sana bakmamıştır, göz göze gelmişsinizdir" deseniz de dinletemezsiniz. "kesin aşık oldu" diye düşünür gider sıkıştırır kızı konuşur.

ferah bir ülkede olsan, yolda gördüğün yabancılara selam verirsin. bu ülkede biriyle gözgöze gelmen ona iş atıyor sanılman için yeterlidir.
  • bugün otobüste saati soran birine cevap vermemle yol boyunca çeşitli laflara maruz kalmam sebebiyle çok haklı olduğunu bildiğim bir duruştur.

en son, bana da söylesene hıhahaha diye bir ses duydum sonra ilk durakta indim zaten.güzel desen güzel değilim,gayet bodur kendi halinde bir insanım.bu lafları ben yediysem alımlı,güzel bir kız ne yapsın.bu arada o lafların arasında kezban da vardı.bir an düşündüm.lan bunlar bildiğin ergen.öğretmenlikten mütevellit çalıştığımız yeri kendimiz seçemiyoruz.esenler yüzyıl-tepe. tek kelime cevap versem tecavüz sebebi.
    gelgelelim, kezbanımı yedim yoluma devam ettim.
    (bkz: hayat çok garip)