• ezbere konusarak olayi cozmeye calisan erkek...

bir yigit ozgur karikaturu:

erkek: ellerinin cok guzel oldugunu soyleyen oldu mu?
    kadin: hayir...
    erkek: sinirlenince cok guzel oluyorsun!
    kadin: a a! sinirlenmedim ki ayol...
    erkek: buraya sik gelir misin?
    kadin: aaa, ayol ezberden konusuyorsun sen, bi kendin gibi konus bakim?
    erkek: meme got! got meme got!! got got!
    kadin: tamam tamam anlasildi...
    erkek: sinirlenince sik gelir misin soyleyen oldu mu?
    kadin: haaah, yandi devreler...
  • - yaaa bişiy söylicem ben sana.. ama kızmıycan...
    - ha söyle..
    - ya kızma ama..
    - yok yaw neden kızayım?
    - ben bu hafta sonu gelemeyeceğim.
    - neeea?!.. hay .mına koymm....
    - ne nasıl?
    - ya hayır!! pardon yani, seninkine değil!
    - oha.

(bkz: kufretme amına koyim kız var)
  • sokakta yuruyen sahsıma yanasıp merhaba dedikten sonra bir an durup elindeki acılmıs ve içilmeye baslanmıs kutu diet cola yı uzatıp "icer misiniz...nolur için, cekinmeyin. agzim temizdir" diyen erkrk.saygıyla anıyorum
  • -mereba, ben kizlarla konusmayi bilmeyen erkek
    -nası yaneee, "mereba" dedin ööle mi meselaaaa?
    -yoh, amuğagoyyiim mesela....
    -hayvaaan
    -baştan uyardım ben...
  • yurtta arkadas odada telefonla konusmaktadir

kiz: ben sana asik oldum, sen bana olmadin mi?
    erkek: nail asik oldun? boru mu bu hemen herkese asik olayim?
    kiz: çat!(telefon kapanir)
    oda: ohaa olm ohaa...

boyle gider...
  • "sole oldu, bole hissettim, cok kotuydu " diye anlatan bi kiza misal "aci koymus ehehe" diyen bi adam bu tanima girer mi, girer. kimbilir, belki konu erkegimiz muhabbeti biraz daha hafiflestirmek, o huzunlu havayi dagitmak istemektedir. ve hatta, bu taktik daha once erkek arkadaslarinda ise yaramistir belki, gulup sakalasmislardir. ama bu sefer suratina esen buz gibi bir ruzgar yanlis yaptigini hissetirecektir, ne kadar empati yoksunu olursa olsun.
    denilebilir ki "adam istedigi gibi konusmus iste, neyi bilecek, hele ki kizla yatmak istemiyorsa?". fakat niyeyse biz insanlar, ya da sosyal acidan temel seviyede bir yetenegi olan insanlar diyelim, karsimizdaki ile yatmak isteyelim istemeyelim, konusma tarzimizi, ses tonumuzu karsimizdakinin cinsiyetine, sosyal statusune, o anki moduna gore ayarlariz. bir sosyal kuraldir ki, amactan bagimsizdir, ya da amac tek ve basit degildir diyelim. amac ne sadece karsidaki kizi kapsar, ne de sadece o an icindir.
    imdi, derse gelelim; kizlar daha bir ic dunyalarini acik eder sekilde konusurlar, anlayan olur olmaz, o ayri. bunun karsiliginda da empatik bir tepki beklerler. bu tepki ezbere olur, icten olur o da ayri. niye beklerler, cunku kimse kendilerine "zirlama lan kari gibi, mac basliyo yuru gidelim hadi" dememistir. cinsellik icerikli konular disinda, duygusal dunyasindan utanmasi gerektigini bildiren birsey gormemistir (erkekler icin bu cumlecigi ters ceviriverin), kendini bu yuzden komik durumda gormemektedir.
    ama kil etmek istiyorsan kizi misal, yukaridaki laf kesinlikle kizi sinir edecektir, bunu o anda bu kil etme amaci icin soylemek de bir sosyal yetenektir ama durumuna ve olayin ciktisina baglidir bunun senin lehine ya da aleyhine degerlendirilmesi. yularidaki ornekte boyle icten bir sekilde seninle konusuyor pozisyonundaki kiza bu cevabi vermektense, boburlenip kabaran dayilanan bir kiza benzer bir cevabi verilmesi, genel olarak bir basari olarak algilanacak, gonullere su serpecektir.
    bittabi ayni zamanda: (bkz: erkeklerle konusmayi bilmeyen kiz)
  • tamam işte benim bu.

-şurdan bi bakırköy uzatır mısınız.
    -amına bile korum!
    -tşkkrler.
    -şş ayıpsın.
  • bu tür erkekler ya pataküte küfür ediyordur, ya da sessiz sakin bir köşede oturuyordur. yapmayın evladım, yapmayın çocuuum.
  • şu cümleleri kullanmıyorsa cidden bu işi bilmiyor demektir.
    -ben de geçen gün arabayla....... (arabam var)
    -yemek yapmayı da mecbur öğrendim yalnız olunca...... (evim var)
    -artık eğlencelik ilişkiler beni yoruyor........ (bekarım ciddi düşünüyorum)
    4 gün içinde kız size sizin gömleğinizle kahvaltı hazırlıyor olmazsa gelin beni bulun.
  • sosyal fobik olmasi muhtemeldir.
hesabın var mı? giriş yap