• genellikle bir grup cocuk veya genci tanimlamada, grupta her iki cinsten de bireyler oldugunu anlatmak icin kullanilan tabir.
  • karşıtı: harem selamlık
  • erkekler bu tabirin başka bir versiyonunu kullanırlar: (bkz: karılı kızlı) abi böyle kızlı erkekli bi ortam falan derseniz dayak yersiniz.
  • hanım teyzelerin, çağdaş, medeni, geleceği gözü kapalı teslim edilecek gençler için kullandığı bi fanfan.

şöyle ki : "geçen de tansiyonum düştü pazardan gelirken müberra hanım.başım dönüverdi yığılır gibi oldum şuncacık kaldırımda.köşede kızlı erkekli gençlerden hemen koşup yardım ettiler sağolsun.teyzecim de teyzecim diyerekten bırakmadılar yalnız başıma eve kadar vallahi"

bi de top kesen teyze var.o bu ikilemeyi farklı kullanır : "oturmuşlar orda kızlı erkekli eşşoğluları, kapımın önü silme çekirdek kabuğu oldu.hadi erkekler neyse bi de kızlarda da utanma kalmamış, fışkılar."

esen kalın.
  • bir çorba türü
    (bkz: analı kızlı)
  • belirli bir kesim tarafından "seksli erkekli" diye okunan tabir. o kesimin düşünce yapısını öğrenmek çok basit, kız kelimesinin yerine seks getirin, tam oluyor. örneğin; kız arkadaşı, yani seks arkadaşı; diğer bir örnek, kız yurdu, seks yurdu.
  • resmen bir hastalık gibi ülkeyi saran zihniyet.
  • çok acayip ayıp bir şeydir.

kızlı-erkekli yasak, kızlı-kızlı da yasak, erkekli-erkekli zaten yasak. anlaşılamayan bir durum var. bir taraftan da en az 3 tercihen 5 çocuk. bu kızlar bu erkeklerle nerede tanışacak da yapacak çocukları meçhul. akşam akşam iq israfı yemin ediyorum

edit: imla (husule getiren'e tesekkur)
hesabın var mı? giriş yap