• asla içlerinden bir olmak istemediğim kadınlardır. saygısı yoktur bunun eşine ve evlilik kurumuna. yanlış yoldadır, çok yanlış.

ben evlenirsem, elbette ki sadece "o" mükemmel kocamın şerefli soyadını kullanacağım. gururla taşıyacağım onu.

silip atacağım geçmişimi zaten evlendiğimde. bana ter temiz bir sayfa açacak olan evlilik kurumuna saygımdan dolayı yapacağım bunu.

ne önemi var ki, benim geçmişte yaptıklarımın iş hayatındaki başarılarımın. nihayetinde hayatımın en büyük amacını gerçekleştirmiş olacağım evlenmekle.

zaten, ben evlenince çalışmayı falan da düşünmüyorum, istemiyorum yani. ee artık soyadını aldığım adam bi zahmet baksın bana, değil mi ama.
  • boşanma ihtimaline karşı eski soyadını yedekte tutan kadın fikrini akla getirir..
  • bana bir şeyhler oluyor'da yılmaz erdoğan'in dedigi uzere;

sevişince geçer o yahu? sen resmen sevişmiş bi insansın, ne kızlık soyadı..
  • (bkz: aaa bu benim lan!)

evlenmeden önce de bir hayatı olan kadındır. çalıştığı sektörde "ayşe öz" diye bilinen biri, birdenbire "ayşe yılmaz" diye anılmaya başlarsa, kim la bu ayşe yılmaz derler. ki bu da asla tercih edilmeyecek bir durumdur, sıfırdan başlamak gibi bir şeydir. üstelik zaten evlenince nüfus cüzdanınızda kocanızın kütüğüne geçersiniz, sizin doğduğunuz yerin bir önemi yoktur, zira devlet karşısında siz kocanıza aitsiniz. yani ister soyadınız kalsın ister kalmasın, evinize bir gün resmi bir kağıt gelir herhangi bir nedenden ötürü. orada yazar, er kişinin ailesinde önce anne-babası, sonra kardeşleri, en son da siz gelirsiniz. böyle de boktan bir şeydir. kadının adı yok bu ülkede. sadece anne olunca biraz daha saygın hale geliyor. ki o da başka bir başlık konusu...
  • ben sanırım, eğer evlenirsem bu tarz bi kadınla evlenirim.
  • evlendiği kadına illa soyadını kullandırırsa daha çok erkekleşeceğini zanneden küçük pipili falco tinnunculusların çok zoruna giden bi şeymiş belli ki.
    üzülmeyin lan,
    soyadı moyadı sizdeki sözünü ettiğiniz erkeklik miktarını takviye edecek cinsten değil,
    sizin bu ufaklıkla evrime meydana okumanız mümkün değil,
    bu noksanlıkla bi ara mecburen elenip gideceksiniz olm..

insanlığa hizmet et,
    soyadını bildir de bari o kusurlu seriden uzak dursun hatunlar..
    nöhehe..
  • facebookta hava atmayı seven kadınlardır. genelde bebekleri ile poz verir bunlar. bebek resimlerinin altında da kendileri gibi tiplerin yağcı yalaka yorumları bol bol görülebilir.
  • kızlık soyadı değil, kendi soyadını kullanan kadındır o.
  • evlenir evlenmez bunca yıl kullandığı ve herkes tarafından öyle tanındığı soyadını koşa koşa kocasının soyadıyla değiştiren kadından çok daha makbuldur.
  • bunların çift isimli versiyonları da vardır ki hiç çekilmezler. ayşe fatma geçyatar erkenkalkar. ne lan bu şimdi? brezilyalı topçu ismi gibi. ne gerek var yani.
hesabın var mı? giriş yap