• "yeryüzünde yaşadığın her mutlu an kederle ödenmek zorundadır." diyor kendisi "hızlandıkça azalıyorum" kitabında. kaç gündür bu kısacık cümlesini düşünürken buluyorum kendimi. ve gene diyor ki"yaşamın güzel olması gerektiğini kim söylüyor" sahiden kim inandırdı ki bizi güzel olması gerektiğine?
    etkisi uzun süren cümlelerin sahibi yazar, sevdim seni.
  • “ben turuncuyum ve hiçbir şey turuncuyla kafiyeli değil”. dizesiyle işe yarar bir şeyde karşımıza çıkan şair.

yazdığı diğer şiirler ve genel yaklaşımına bakıldığında turuncu kendisinin (ve şahsen benim de) olmak isteyeceği son renkmiş gibi geldiğimden aklımı karıştıran dizeler.
  • norveçli bir yazar. 1979 yılında oslo'da doğmuş. oslo üniversitesinde matematik ve bilgisayar mühendisliği okuduktan sonra aynı üniversitede edebiyat öğrenimi görmüş. hızlandıkça azalıyorum* romanı ile tarjei vesaas ilk kitap ödülüne layık görülmüş. adları monstermenneske ve 33 olan iki romani daha var. meg, meg, meg(ben, ben, ben) isimli bir çocuk kitabi da yazmış.
  • hızlandıkça azalıyorum.
    sonsuz yaşam (ölüm) "bu yaşamdaki anılarımı yanımda götürebileceğim bir yaşam"
hesabın var mı? giriş yap