*

şükela:  tümü | bugün
  • şüphesiz kemal kılıçdaroğlu'nun büyük başarılarından birisidir.

16 nisan türkiye başkanlık sistemi referandumundan hemen bir kaç hafta önce memlekete gitmiştim. marmara bölgesi sınırları içerisinde kalan bu şehirinin küçük bir köyünde kahvehanede sıcak çayımı içiyor, köy ahalisi ile haberleri izliyordum.

haberlerde gündeme dair bilgiler varken konu referandumdan açıldı ve ben hayır oyu vereceğimi, ülkemizin geleceği için parlamenter sistemi devam ettirmemiz gerektiğini anlattım.

bu sözümü duyan köylü süleyman amca yerinden kalkarak hiddetli bir şekilde "hayır vererek chp'nin ekmeğine yağ mı süreceksin, chp hdp/pkk ile kolkola teröristleri savunuyor" dedi. o an itiraz etmek istedim, hayır oyununun bu konu ile ilgisi olmadığını anlatmayı düşündüm. ama birden aklıma chp'nin içindeki sezgin tanrıkulu ve bir adet tip vardı hani "biz ailecek hdp'ye oy verdik" diyen onlar aklıma geldi ve sustum.

chp'nin içine düştüğü bataklığı düşününce sustum.

(bkz: y-chp)
    (bkz: kılıçdaroğlu'nun iktidar olacağını sanan saf chpli)
    (bkz: hdp'ye oy verip kendine türk diyebilen tip)
  • (bkz: kk'nun ne mk)

edit: kk'nın şeklinde düzeltilmiş.
  • akape ve havuz medyası trolleri yüzündendir. kemal kılıçdaroğu yüzünden değil.

çünkü akp ve aktroller gibi düşünmeyince direkt terörist oluyorsunuz malumunuz.
  • hayvan terli, yemiyor bu martavalları.
    tartışılır hale getirmek için başka bir bok seçiniz.

geçiniz lütfen.

(amk trolü)
  • doğrusu rte'nın, gayri akplileri terörle anılır hale getirmesi olacaktır. birde ateizmle. birde komünizmle. birde zerdüştlükle. monşerlikte var. bi kaç bir şey daha var ama aklıma gelmiyor.
  • kk neden -nun ile ayrılmış, chp ise -yi ile, merak ettiren başlık. hadi türkçe kurallarından bihabersin bari ikisi arasında tutarlı olsaydın birader.

tutarsız birinin açtığı, okumaya değmeyecek bir sıçmık.
  • rüşvet, tiranlık ve kul hakkı ile anılanların önermesi. kimse hırsızı ve faşisti savunacak kadar küçülmesin, dinimiz amin.
  • adam boşuna mı muhtarlarla toplantı yapıp duruyor? sosyal medya da aktroller küçük yerlerde de muhtarlar gerekli trollüğü yapıyor zaten. iktidara göre muhalifsen terör ile yanyanasındır zaten.
  • terörle birebir ilişkili birilerinin güya uydurduğu algıdır. artık o da kabak tadı vermeye başladı.

ışid'e silah ver, yakalan, teröre kk destek versin;

fetullahla işbirliği yap, attıkları iftiraların savcısıyım de, teröre kk destek versin;

milletvekillerin öcalan'a methiyeler dizsin, valilik emriyle pkk'lı teröristlere ateş açılmaması talimatı ver, teröre kk destek versin...

kemal kılıçdaroğlu'na adamlar artvin'de ateş açtılar, ağzını açmadı; hiç kullanmadı. sadece olay günü "benim bir canım var o da feda olsun" dedi.

kk'den artık geçti ama, ee sorarlar adama, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
  • doğru söylüyosun kardeş, açılım sürecinde megri megri diye hönküren de, senin tabirinle kk'nin kaynatasıydı zaten.

zatı terörist başı hakkında sayın öcalan diye konuşan yine kk'nin eltisiydi.