şükela:  tümü | bugün
  • kafamda soru işareti oluşturan zamanlamadır. bir tarafta bütün dünyanın izlediği, hükümeti gerçekten çok zor durumda bırakan iddialar ve delillerle ilerleyen bir dava var. diğer tarafta olan biteni unutturmak istercesine ülkenin dikkatini başka taraflara yönlendirmeye çalışan bir muhalefet. kemal kılıçdaroğlu'nun dürüstlüğüne kalpten inanan bir insanım ama bu kaçıncı can simidi kardeşim. lan yoksa?..
  • suç değildir, siyasetteki herkes gibi kemal kılıçdaroğlu da bir kumar oynuyor. bu ülkede ondan önce de dış destekle iktidar olmaya çalışanlar oldu. belki bunlardan birisi de çok konuşulduğu gibi akp idi. dolayısıyla kemal kılıçdaroğlu'na kullanabileceği bu zamanlamayı veren iktidarın sorumluluğu da vardır.

kendisi bu dönemde batı karşıtlığı yapan mhp ve akp'ye karşı; batı desteğini alarak iktidarı zorlamayı hedefliyor hdp ile birlikte. ben bunun tutacağını sanmıyorum beyhude çabalar bunlar. keşke mazlumun, garibanın, işçinin talebini, emlak balonunu, halkın gerçek dertlerini dramatize etmeden, yalan katmadan savunabilseydi 8 senedir, şu anda oyunu rahat 15 puan artırmıştı ve gerçek bir rakip olmuştu akp'ye.

ama sırtını dayadığını düşündüğüm elitler emlak piyasasının çoğunluğunu elinde bulundururken oraya vuracağını, patronların desteğini de işçileri savunarak harcayacağını sanmıyorum. senelerdir denediği üzere kendisine hükümet karşıtı ittifaklar arayıp edilgen bir şekilde zafer bekleyecektir. daha da çok bekler. iyi bir muhalefet sergilemeden kimse sana iktidar yolunu açmaz. öncelikle kendini ortaya koyman gerekir ki koysaydın bu kadar yıpranmış ve dağılmış bir iktidara karşı galip gelmen hiç de zor olmazdı.

akp'ye etkili muhalefetin yolu, önce muhalif cepheyi toparlayıp düzeltmekten geçiyor maalesef.
  • moneydardir efenimm.
  • 6-7 senelik mevzuyu durup durup reza davasının görüldüğü hafta açmasını kimse iyi niyetle açıklayamaz.
    tam da birşeyler akp seçmeni tarafından anlaşılmaya başlarken suyu bulandıran böyle bir adım atmak ancak stepnelikle açıklanabilir.
    bu dosyayı niye geçen ay açmadın aslanım? gündemi değiştir diye talimat mı aldın?
    ayrıca pek de suç olarak nitelendirilemeyecek bir şeyi niye gündeme soktun? ülkede yolsuzluk-rusvet bitti de sıra gayriahlaki mevzulara mı geldi?
  • ben bu para transferi işleminin abd deki bülbülün daha sonra açıklayacaklarıyla örtüşüp ağı tamamlayacağını düşünüyorum. chpnin "şu an savcılığa vermenin zamanı değil" açıklaması ve konuyu sunuş biçimleri isimlerin üzerine basa basa söylemeleri. isimlerin halkın kulağına alıştırılması ve merak ettirilmelerini sağlamak olduğunu düşünüyorum. bu iş bir noktada mutlaka zarrafa dayanacak