• stres sana yaramıyor,en iyisi o kızdan ayrıl
  • trafik ters akan bir ülkede 4 gün için neden araç kiralanır anlamadım. e250 mercedes'lerin taksi olarak çalışirken hemde.
  • bu başlık altında başımdan geçen bir olayı birebir hiçbir abartıya kaçmadan anlatmak istiyorum.belki birilerine yardımcı olabilirse ne ala. ağustos ayı kurban bayramında deniz tatili yapmak maksadıyla kız arkadaşımla kıbrıs a gittik. gitmeden yaklaşık 2 ay öncesinde kıbrıs sun rent a car firmasını arayarak hyundai i10 araba kiraladık. ercan hava limanına vardığımızda arabamız hazırdı. oradaki görevliler araba pert olsa bile ödeyeceğimiz maksimum tutarın 600 tl olduğunu söylediler. her şey o küçük kazayı yaşayıncaya kadar gayet iyiydi. sanırım tatilimizin üçüncü günüydü, girne den dip karpaz a direksiyon sallıyorduk. bir köyün içerisinden geçerken yol ortasına bırakılmış arabalar yüzünden yandaki sol aynamız yol ortasına park etmiş diğer aracın aynasına dokundu. ve maalesef çatladı. bu kadar hafif bir temas nasıl böyle bir zarar verdi hala anlamış değilim. o günümüz zaten bizden tüm pert tutarını alırlar mı konusunu düşünerek rezil oldu. çünkü bir önceki yıl başka bir firma bize öyle yapmıştı. bu olay sonrasında 2 günlük bir tatil süremiz kalmıştı. biz bu arada aynayı yaptırabilir miyiz diye piyasayı kolaçan ediyorduk fakat bayram tatiline denk gelmesi nedeniyle hiçbir yer bulamamıştık. ama işin ehli kişilerden bu işin maliyetinin 80-90 tl civarında olduğunu öğrenip rahatlamıştık. ve tatilin son zamanları artık yaklaşırken son gece müthiş bir mide bulantısıyla gecenin 2 sinde lavaboya koştum sabaha kadar ishal ve mide bulantısı oldu. ya yediğim bir şey dokunmuştu ya da kendimi üşütmüştüm. sonuç olarak sabaha kadar o klozetten kalkamadım. sabahleyin kız arkadaşım beni hastanenin aciline yetiştirdi. hastane acilinde de hastalarla dalga geçen ilgilenmeyen doktordan, hangi hastanın ilk önce alınacağına karar veren güvenlik görevlisine kadar bilumum gariplikler yaşadım.bunlar ayrı bir başlığın konusu olabilir tabi ki. açtığımız bu hastane parantezinden sonra asıl konumuza dönecek olursak, en son yedek parçacı bulamamıştık bu yüzden firmaya na kadar ödememiz gerektiğini sormaya karar verdik. telefonla hava limanını aradık durumu kendilerine izah ettik. onlarda bize bu konuda en doğru bilgiyi lefkoşa da ki mekanik bölümünden alabileceğimizi söylediler. lefkoşa da ki çağrı merkezini aradım ve cenk diye birisi çıktı telefona. durumu kendisine tüm ayrıntısıyla kibarca izah ettim, adam bizim anlattıklarımıza güvenmiyordu ve mutlaka oraya 1 saat içerisinde gitmemiz gerektiğini söyleyip bizi 600 tl ödemekle tehdit edip duruyordu. kendisine hem ben hem kız arkadaşım, benim rahatsız olduğumu dinlenmem gerektiğini yola çıkacak durumda olmadığımı izah etmeye çalıştık ama adam gittikçe kabalığın ve terbiyesizliğin dozunu artırdı. kendisine ishal olduğumu yola çıkamayacağımı söylüyordum ama adam sen yap yollara biz temizleriz gibi laflarla terbiyesizlikte sınır tanımazlığını iyice gösterdi. bu durumda sakinliğimi sonuna kadar korudum.kendisiyle problemimizi çözemeyeceğimi anlamıştım. sonra bize en yakın şirket şubesi olan yarım saat uzaklıktaki yere uğradık. oradaki kişi bize 185 tl hesap çıkardı.bize gelmenize gerek yoktu bildirseniz bile yeterliydi dediler. bunun üzerine lefkoşa mekanikte çalışan cenk denen şahsın bize yaptığı eziyetten bahsettik. ona bu olayı soracağız dediler.henüz bilmiyoruz bu şahsın akıbeti ne oldu ama tahminim bizim gazımızı alıp başlarından bizi savdıkları yönünde. böyle bir insan nasıl müşteri ile muhatap edilir anlamış değilim.
  • en güzel ayrıntısı kiralık araçların plakalarının trafikteki diğer araçlar gibi sarı değil, kırmızı olmasıdır. bu sayede kiralık araçlar trafikte hemen dikkat çeker ve diğer sürücüler ona göre konum alır.

benim gibi türkiye'den giden ve trafiğin sol şeritten akmasına alışık olmayan sürücülerin yolda nispeten tolore edilmesini sağlar. mağusa'dan girne'ye giderken kaptırmış ters şeritte gidiyordum ki -kıbrıs'a göre ters- karşıdan gelen trafik polisi -çok büyük ihtimal türkiye'den geldiğimi anlayarak- camdan sadece "geç la diğer şeride geç! hooov!" işareti yapmakla yetindi. allahtan yollar sakin. hemen ilk fırsatta yolun diğer tarafına geçtim.

bu da böyle bi anım.

not: olay 2015 yazında geçiyor. şu an araç plakaları yenilenmiş. kiralık araçlar yine kırmızı plakalı ancak diğer araçlar sarı değil beyaz plakalı.
hesabın var mı? giriş yap