şükela:  tümü | bugün
  • en üst edit: arkadaşlar tekrardan selam. yarın için uşak'a 120 kişi için uçuş ayarlandı.( mail artılar başvuran ilk 120 kişiyi seçtiler) karantinaya alınacaklar. hala ülkesine dönmeyi bekleyen yüzlerce öğrenci var. lütfen sesimiz olun.

merhaba.

bürokrasinin yarattığı rezillik.

ben odtü kkk öğrencilerinden biriyim. okulların süresiz tatil edilmesinin ardından kıbrıs'ta tahliye işlemleri başladı. bugün okuldan gelen mail birlikte tüm bürokratik organların uçuş talebimizi reddettiğini aktardı.

1-karşımızda normalde 150 tl olan feribot seferlerini 450 tl'ye satan bir güç var. (birçok arkadaşımız bu parayı ödemekte zorlanacak arkadaşlar)

2-lübnanlı arkadaşlarımızı(kendi devletleri) bile uçakla tahliye ettiler.

3-birçok arkadaşımızı ben dahil deniz tutuyor ve feribot 14 saat sürüyor. gerçekten inanılmaz rezil bir şey. normalde kapasitesi belli olan feribotlara 2 kat öğrenci alacaklar ve bu riski inanılmaz artıracak. (lübnanlı arkadaşlarımız uçaklarda 1 koltuk aralıklı oturdular)

4- o feribotlarla sadece biz öğrenciler değil aynı zamanda yabancı uyruklu çalışanlar da tahliye edilecek ki bu da inanılmaz riski artırıyor.

kktc'de vakanın konulduğu ilk gün ( 10 mart) biz yerimizde oturduk. insanları ve devletimizi düşündük, hareket etmedik. okul tamamen ertlenmeseydi de etmeyecektik. son ana kadar duyarlı davrandık.

şu anda bizi düşünmesi gereken yerin devlet olduğunu düşünüyoruz.

edit: arkadaşlar birçok insan feribotun 7 saat sürdüğünden bahsetmiş. 500 kişilik feribota 700 kişi binince normal olarak hızlar yavaşlıyor. kesin teyit: 2 gün önceki sefer 13 küsür saat sürdü.

edit: feribot seferleri uzun süredir 150 tl.

edit: kyk yurtları kapatıldı arkadaşlar. yok gidecek yerimiz yok. kapı dışarı ettiler insanları.
  • sen zulüm görmemişsin yiğen..
  • buradaki tek rezalet; ucus olmayan ulkeden feribotla ulasim olmasidir. feribot girislerinde tarama yapiliyor mu?

edit:bir yazar arkadas mesajla bilgilendirdi. kibristan gelenler karantinada tutuluyor. sevindirici bir onlem. yetkilileri tebrik ediyorum.
  • bir mağduriyet var ise giderilmeli
  • mağduriyetin giderilmesi gereken olaydır
  • içinde eksik ve yanlış bilgiler barındıran beyan.

feribot fiyatları çok uzun süredir 150 liranın epey üzerinde. son bir yıldır takip ediyorum ve 150 liraya bilet bulamadım.

hızlı feribot seferleri var ve bu 14 saat sürmüyor, yaklaşık 3 saat sürüyor. arabalı feribot seferlerini tercih etmeyeceksiniz yani.

arkadaşların mağduriyeti elbette giderilsin, herkes vatanına sağlıklıca dönsün ama şikayet ettiğiniz şeyler bunlar olmamalıydı.
  • barbaros şansal iş başına
  • feribot geliyorsa neden uçak gelmesin? ülkenin yerli ve milli markası thy vatandaşlarımızı ülkeye getirmeli.
  • umarım ki devletimiz gelmek isteyen öğrencileri mağdur etmeden en kısa zamanda ailelerinin yanına ulaştırır.
  • tabi ki zorluk yaşıyorsunuz ki bundan eminim fakat feribot durumuna gelirsek 14 saatte sefer olsa izmir limanına falan gelirsiniz herhalde. kıbrısta okumuş ve yıllarca araba ile gidip gelmiş birisi olarak girne taşucu arası ortalama 7 saat sürmektedir ve onda da geminin nasıl gittiğini anlamazsınız bile.