şükela:  tümü | bugün
  • avrupa birligine girme olasiligi turkiyeden bin kat daha fazla olan kktc'ye gotu kurtarmak icin vatandaslik basvurusunda bulunmak eylemine karar verme durumu... yakinda pitrak gibi acilip cogalacak gibi bir his var icimde...
  • artık sonucu çok da etkilemeyecek birşeye karar vermektir. çünkü ctp iktidarı, yaklaşık beş senedir, değil dışardan gelen türkiyelileri senelerdir kktc'de yaşayan, bir kktc vatandaşıyla evlenen, çocukları olan insanları bile vatandaş yapmamakta direnmektedir. bu yolda meyledenlere abd'ye green card başvurusu yapmalarını tavsiye ederim. orda şansları çok daha yüksek zira.
  • birleşik kıbrıs federasyonu vatandaşlığına, oradan da ab vatandaşlığına geçiş aşaması. gel gelelim kktc'nin her isteyeni vatandaşı yaptığını hiç sanmıyorum.
  • güzel iklimli, güzel insanlı bir ülkenin vatandaşı olmaya karar vermek.

kktc yurttaşlık yasasında kıbrıs gazilerine ve ailelerine vatandaşlık verildiği hükmü var. babam kıbrıs gazisi, o nedenle başvurmak istiyoruz. ancak kktc hükümeti vatandaşlık vermede çok istekli değil sanırım. nasıl başvurulacağı hiç bir yerde yazmıyor. muhaceret dairesine de ulaşılmıyor. bilenler yeşillendirebilir mi?
  • önce gidip gezin ondan sonra karar verin bence. şehrin gürültüsünü, herşeye ulaşabilir olmayı seven biri ada ülkelerinde zorlanır bana kalırsa. bir de orada elektirik ve suyun çok pahallı olduğunu biliyorum. ben mesela bir adada yaşamakta zorlanırım. tatlı su olmadığı için tarımla uğraşmak da zor. tekstil inanılmaz pahallı ama temel gıda maddeleri, benzin fiyatları uygun. iyi düşünüp karar verilmesini tavsiye ederim.