şükela:  tümü | bugün
 • http://i.ensonhaber.com/…simler/diger/feza_9371.jpg

  http://i.ensonhaber.com/…simler/diger/feza_9371.jpg

  mahkeme verdiği ara kararla, lefke'de bulunan şeyh nazım camisi (orta cami), pir paşa camisi ve aşağı cami'de sabah ezanlarının ve arapça duaların hoparlörle okunmasını yasakladı.

  not:islamda hopörlerin ses desibellerinin yüksek olması tartışılır bir konu yalnız burada mevzu bu olmadığı aşikar..bir dinin nişanlarına arabın yalellisi diyen bir avukat , tck ile anayasada belirtilen bütün temel hak ve özgürlükleri aşşağılaması bakımından suç işlemiştir.

  insan hakları evrensel beyannamesi
  madde 18
  her şahsın, fikir, vicdan ve din hürriyetine hakkı vardır; bu hak, din veya kanaat değiştirmek hürriyeti, dinini veya kanaatini tek başına veya topluca, açık olarak veya özel surette, öğretim, tatbikat, ibadet ve ayinlerle izhar etmek hürriyetini içerir.

  mecburi edit: ıq'su binleri aşan kardeşler mesaj atıp hala derdin ses desibeli olduğunu söylüyorlar...zaten bu tartışılan bir konu demiştik ancak dert o değil arap yalellisi ne demek .... onu bi açıklayın...

  edit: dini açıdan arabın yalellisi ile bakara makara aynıdır...ikiside dinden çıkaran laflardır..elfazı küfür

  edit: alın lan yobazlar dert hopörlör mü yoksa islam mı

  http://www.ensonhaber.com/…sto-izle-2015-11-07.html
 • yetmez ama evet.
 • (bkz: bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli)
  (bkz: ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli)

  1974'te rum dölü olmaktan kurtarılan bir primat avukatın iş guzarlığı.
 • sabah ezanı hopörlerden okunmayacak, imam canlı canlı minareden okuyacak.
  fazla abartılacak bi durum yok.
  hoş buradan yine mağduriyet çıkarırlar kesin.
 • sabah ezanları yasaklanmamıştır, sabah ezanlarının hoparlör kullanılarak okunması yasaklanmıştır.
  insan sesi ile sabah ezanlarının okunmasına herhangi bir yasak geldiği belirtilmiyor.

  (bkz: okuduğunu anlamak)

  edit: hoperlör - hoparlör olarak değiştirildi.
 • --- spoiler ---
  insan hakları evrensel beyannamesi
  madde 18
  her şahsın, fikir, vicdan ve din hürriyetine hakkı vardır; bu hak, din veya kanaat değiştirmek hürriyeti, dinini veya kanaatini tek başına veya topluca, açık olarak veya özel surette, öğretim, tatbikat, ibadet ve ayinlerle izhar etmek hürriyetini içerir.
  --- spoiler ---

  diye yazılmış. burda kimse din hürriyetine engel olmuyor ki. yine isteyen ibadetini yapar. burda olan din hürriyeti bahanesi ile başkalarının hürriyetine müdahale eden yöntemin sınırlandırılması. o yüksek sesten insanların rahatsız olabileceği, hiç mi aklından geçmez bir insanın?
 • bencil müslümanlar arabın yalellisini dinlemek istiyorlarsa, açsın cep telefonundan alarm yapsınlar. sabah namazı saatine de kursunlar, canavar gibi istedikleri şarkıyı dinleyebilirler.

  islam dininin nişanı da ezan değil canlı bombalar ve kafa kesmelerdir.
  nerede bir canlı bomba görsem güzel dinimiz geliyor aklıma.
 • özgürlüğümüzü engelliyorsunuza getirecek akp'li arkadaşları buraya alalım: http://politikaakademisi.org/…unya-ozgurluk-raporu/

  not: kktc'de yargı bağımsız olabilir fakat devlet tayyip'in kuklasıdır. dinci arkadaşlar boşuna üzülmesinler tayyip parayı keser, haftaya hoparlörlerin gücünü bile artırırlar.
 • eskiden ezelden uyuz olduğum kıbrısın beni yine uyuz ettiği haberdir. başlık sayesinde yine içimi dökeyim.

  arkadaş kıbrıs yavru vatanımızdır, bizden başka dayanağı yoktur, oradakiler de türk ve müslüman kardeşlerimizdir. doğrudur, katılıyorum, eyvallah. ama burası bizim için hep sorun. bu duruma aşağıda yazacağım çözümlerden hangisi uyarsa o getirilmelidir.

  kıbrısın bayrağı ayrı, meclisi ayrı, cumhurbaşkanı ayrı. asgari ücret bilmem kaç bin, benzin bilmem kaç cüzi kuruş. ne yaparsan yap deyip sırtımızdan atıp, ne halin varsa gör demeliyiz. uluslararası arenada tek başına bırakmalı, bir azerbaycan, bosna-hersek veya kosova ne kadar bize yakınsa, kıbrıs da o kadar bize yakın tutulmalıdır.

  veya arkadaş iyi gününde kötü gününde sen benimsin deyip, 82. ilimiz ilan edip, arabların direksiyonunu sola alıp, 82 plakayı takıp, asgari ücreti bin küsür lira yapıp, benzini 5 liraya dayandırıp, eğrisiyle doğrusuyla himayemize almalıyız.

  böyle ha bire paralar türküyeden, refah kıbrıstan, fakirlik türkiye'de kalsın olmaz.

  türkiye'de bulunan suriyeliler'in tamamı da buraya sürgün edilmelidir.