şükela:  tümü | bugün
  • belki twitter'dan kıbrıs'ta mahsur kalan biz öğrencilere yardım etmek için destek verirsiniz bu hashtag'le. kyk yurtlarını kapatıyor yarın , dışarda kalmış durumdayız. umarım virüs kapmadan türkiye'ye dönebiliriz.
    burdan durumu daha iyi anlarsınız

edit: kimse bizi tınlamıyor, elçilik uçak ayarlamış kontenjan 120 kişi, fiyatı 610 tl. irtibata geçmeyi, cimere yazmayı bizde biliyoruz bunları da yaptık. sesimizi duyan oldu mu hayır.

edit 2: ben türkiye'ye döndüm şuan karantinadayım. bize söylenmeyip eve gideceksiniz diye kandırıldık. en azından söyleselerdi yanımıza ona göre ihtiyaçlarımızı alırdık. pijama getirmeyenler var, onu da temin edemeyiz dediler. kıbrıs'ta kalan dönemeyen bana yazan bir sürü arkadaşım var hala.onlar orada ne yapacak ? en azından onlara şunları şunları getirin diye yardımcı oluyorum.

edit 3: tüm bunlara rağmen türk kızılay'ı mersin şubesine bir teşekkürü borç bilirim. çok güzel ilgilendiler sağolsunlar. yemek dağıtan abilerime, ablalarıma. bizi bekleyen polislere, özellikle sağlık çalışanlarına çok teşekkürler...
  • savoy'un karşısında bristol otel var.

ucuz!
  • türk vatandaşı olup türkiye'ye dönmeye çalışan öğrencilere "noldu piçler tc yi tanımıyordunuz" diyen piçleri de ortaya çıkarmış yardım isteği.

ayrıca kktc vatandaşı olsa ne olacak lan it?

yurtlar kapatılıyor, öğrenciler dışarı atılıyor, ama tüm uçak seferleri ve gemiler iptal edildi. ne yapsın bu çocuklar?
  • yardım isteyen öğrenciler ne oldu piçler diye laf atan trolleri görmemize sebep olan başlıktır.

bu şahsa troll diyorum çünkü troll olmasa videoyu izler öyle entry girerdi.

videoda bir genç kız çaresiz kalmış, kktc'de yurtlar kapatılıyor ve öğrencileri alelacele türkiye'ye gönderiliyor. yük gemileri ayarlanmış bilet fiyatı 400 tl, yolculuk 12 saat sürüyor.
    videodaki genç kız da haklı olarak niye uçak ayarlanmadı diyor.
  • kktc'de var olan durumu bilmeden hashtag kimler tarafından neden açıldı bilmeden mal gibi "ne oldu piçler..." diye sorabilen gavatlar var sözlükte...

(bkz: akıl sik değil ki millete sokasın)

edit : gavat kaçmış arkadaşlar buradan buyrun
  • (bkz: kktc öğrencilerine yapılan zulüm) başlığında bolca işlenmiş konu.

bazı bilgi ve görseller alttaki entry'lerde mevcut:
    (bkz: #104208317)
    (bkz: #104214354)
    (bkz: #104221578)
  • lefkoşa türkiye büyükelçiliği ile irtibat kurulması gereken durumdur. twitter ya da sözlük işi değil bu. içinde bulunduğunuz stres ve kaygı durumu nedeniyle sağlıklı düşünemediğinizi varsayarak dışişleri bakanlığı sitesinde yer alan iletişim bilgilerini buraya bırakıyorum.

büyükelçi : ali murat başçeri

7/24 konsolosluk çağrı hattı : + 90 312 292 2929
    e-posta : lefkosa.konsolosluk@mfa.gov.tr
    nöbetçi / acil durum telefonu : +905391001020