şükela:  tümü | bugün
  • kaynak
    kktc radikal bir adım attı ve maaşı net 5.000 tl üzerinde olan memurların maaşından kademeli olarak kesintiye gitti.
    bu oran milletvekili maaşı için %56.

bugün sağlık bakanı ve cb'nin yaptığı açıklamalardan anlaşılacağı üzere kimsenin yaralı parmağa işeyeceği yok. 65 yaş üstünü ve öğrencileri eve tıktılar ama anne, baba, abi, abla hala işe gidiyor ve o eve virüs taşıyor. ne anladım bu işten? biz sahipsiziz kardeşim bunu anladım. nerde muhalefet nerde yargı neden kimse hesap sormuyor, baskı yapmıyor? soru bile soramıyor, sorsa yanıt alamıyor.

burdan yola çıkarak türkiye'de de benzer bir karar alınabilir. bir aylık bir ohal'in maliyeti bir şekilde herkese eşit bölüştürülebilir. tüm milletvekili, bakanlar, belediye başkanları vs 1 aylık tüm maaşını bir havuza bağışlamalı. hele o elif can yetim gibilerin şimdiye kadar aldığı tüm maaşlara el konmalı. futbolcular da katılmalı. işverenlerden de topla toplayabildiğin kadar. 5 bin üzeri kazanan memurlardan da kesinti yapılarak havuza aktarılmalı. zaten çoğu memur da çalışmayacağı için 3 bin alacak o ay. 1 ay için 20 milyon sigortalıya ortalama 3 bin lira ödense kimse ölmez sanırım?

bu durumun başka artısı eksisi ne olur onu bilmiyorum.