şükela:  tümü | bugün
  • 82 musul değil miydi?

edit: (bkz: başlık başa kaldıktan sonra yapılan edit)
  • ben de katılıyorum, adam haklı
  • recep tayyip erdoğan'ın yeni bir zaferi olacaktır.
  • bence geç kalınmış bir adım. zaten kağıt üzerinde bağımsız olmasina rağmen fiilen savunmasi ve dış işleri bizim üzerimizde. hazır krizdeyken atılmalı bu adım çünkü daha dibi görecek halimiz yok avrupanin 2-3 yıllık yaptırımından sonra ki kesin yiyeceğiz o yaptırımı. ıyi günümüzde olacağına şimdi olsun bitsin. konuyla kısmen ilintili olarak hem akdeniz sularinda hakimiyet artar hem de kumar ve turizm cenneti olarak kullanırsın kıbrıs'ı.

ılave: rum tarafının hamlesi ne olur acaba? türkiye ile komşu olarak mi kalmak ister yoksa yunanistan'a mı bağlanmak ister?
  • muhtemelen yeni düşünülmüş birşey değil önceden de düşünülmüştür fakat kıbrıslıların pek sıcak bakacağını düşünmüyorum.umarım uzlaşma olur da tanınan bir devlet oluruz.
  • ciddi ciddi soruyorum, peki bundan kktc‘nin haberi var mi? ada’da referandum yapilsa, hayir katilmayalim sonucu cikar kesinlikle.
  • eskiden beri tartisilan opsiyonlardan biridir. cok da kolay bir cozum degildir.
  • kıbrıslılarin hoşuna gitmeyecek durumdur, zira kendilerine bakmadan bizleri beğenmiyorlar.
  • kktc zaten işgal altında ve gayri meşru sayıldığı için bu anlamda o taraftan veya bu taraftan atılacak adımların herhangi bir anlamı olmayacaktır.
    dışişlerinde türkiyeye bağlı konusu komik çünkü zaten o açıdan türkiye üzerinden her şeyi yapabiliyor direkt uçak seferi bile yapamıyorsun bu kararı alsa ne olur, almasa ne olur? hiç bir anlamı yok.
    bu durum adil mi değil mi o ayrı konu. nihayetinde dünya kktc yi tanımıyor bir devlet olarak. o nedenle bu konu da boş muhabbet konusudur.
  • bülent ecevit şöyle der; bir çok kişi, türkiye ambargoyu kıbrıs'ı aldığı için yediğini sanıyor, bu yanlış. aslında türkiye amborgoyu haşhaş ekimini yasaklamadığı için yemiştir.

edit: üstte biri ambargodan bahsetmişti, ona istinaden yazıldı.

edit2: ecevit'in bu söylemine ait video.