şükela:  tümü | bugün
  • kıbrıslıların kendini bilmez, nankör, şımarık ve düşmanca tavırlarının gelip dayandığı son noktadan sonra yapılması gerekendir. laf cambazları tutturmuşlar burası yavru vatan degil ayrı bir ülke...biz ab'ye gireceğiz vs...arkadaşım orada sen varsan türkiye cumhuriyeti'nin gücü ve kudreti sayesinde varsın, istesen de istemesen de bu böyle. sen altında son model arabalarla geziyorsun, standartlatrın ortalama bir türkiye türkü'nün çok üzerindeyken şikayet edecek en son sensin.

türkiye olmasa ab'ye girerdik, türkiye yüzünden bu haldeyiz diye ağlayıp düşmanlık yapmak gerçek anlamda şuursuzluk demektir. sen daha iyi yaşamak uğruna soydaşlarını, senin için savaşan insanları, asıl ülkeni satıyorsun... yapılması gereken o ki kktc bir türkiye ili gibi hükumete bağlı vali atanacak, bu vali kıbrıslı olacak. zaten vatansever kıbrıslılar buna itiraz etmez. ab'ci götoşları da vatandaşlıktan çıkar veya türkiye'de belirli bölgelere iskan et. onların yerine de türkiye'den nüfusü yerleştir.

kıbrıs'ta turkiye'yi savundu, balkonuna türk bayrağı astı diye dayak yiyen kıbrıslılar tanıyorum ben. sayıları azdı böylelerinin. ada resmen türk nefretiyle dolu. orada bulunduğum zamanlarda bir türk cumhuriyetinde değil de azılı bir düşman ülkesinde hissettim kendimi. adamlar sanki türk değil de rum'du.