şükela:  tümü | bugün
  • dün itibari ile klansavaslari hayranlarının beğenisine sunulmuş oyun. ayrıca klansavaslari yabancı sunucularda olup da türk sunuculara yetişemeyen versiyon 5.0 da görücüye çıkmış vaziyette.
  • bütün klansavaşları tayfasının, tüm ekibi ve ittifaklarıyla beraber çöreklendiği yeni oyun.
  • gereksiz yere zaman harcanan, ama yağmalayınca, birisi tarafından saldırıya uğrayıp da onu püskürtünce, puan arttırınca, yeterince asker olunca mutlu olunan online bir oyun. güçlü bir klana giremediyseniz ve köyünüz dikkat çekecek büyüklüğe ulaştıysa tek başınıza tutunmanız çok zor. bir iki hafta tutunsanız da eninde sonunda köyünüz oradaki güçlü oyunculardan birinindir.
    bir de bunun benzeri kingsage var .
  • birkaç gün önce yeni versiyonuyla birlikte karşımıza çıkan browser tabanlı online oyun. klan forumu mesajlarında bb-code kullanımı kolaylaşmış ve artık köy almadan önce, "burası benim rezervim o köyü bana ver" gibi geyiklerin önüne geçmesi için tasarlanmış bir misyoner planlayıcısı var. bu planlayıcı sayesinde rezerve ettiğiniz köye, klan içerisinden başka bir oyuncu misyonerle saldırıda bulunamıyor.
  • klansavaşları kapatıldıktan sonra 40 köyümle sap gibi ortada kaldığım için tepki olsun diye oyunu bıraktığım, ama klansız daha dazla yapamadığım için tekrar tekrar abonesi olduğum online server oyunu....
  • temelde çok basit bir oyun. ana hatları bilindiği takdirde gayet sağlam bir şekilde oynanabilir. fakat şunu belirtmekte fayda var ki çok fazla zaman götürebiliyor. 4yıldır oynuyorum bu oyunu saat kurup gecenin şu saatinde uyanmaya hala ve hiç üşenmiyorum. bunun dışında hesabını iyi paraya okutan elemanları duymadım değil.

birisine saldırdığınızda küfür yemeye hazırlıklı olun. zira ben en son birine daldığımda şöyle bir mesajla karşı karşıya geldim;

--- spoiler ---

konu serefsizzzz
    görüşülen kişi xxxyyy
    grup: gelen posta
    cevapla ilet sil ihraç et
    xxxyyy 24.04. tarihinde saat 12:43
    sen adam olmayaya yeminlisin ama oyunla ilgim kalmadı sen alsan alsan yaragımı alırsın amcık serefsizin götü amın oglu urusbu cocugusun sen yawsak adam amına koydugum oglu seniiiiii rahatladınmı simdi urusbu cocugu.

--- spoiler ---

http://www.klanlar.org/ adresinden ulaşılabilir. müptelası olursanız bana sövmeyin. w1'e gelirseniz bi selam verin.

edit; jose morinholu değilim.
  • klansavaslari ismi ile çıktığından beri oynadığım online browser oyunu. en yeni haliyle öyle çok çok çok büyük farklar yok. bikaç sene önce bıraktığım bu oyuna geçen hafta tekrar dayanamayıp başlamış bulunmaktayım. artık final sınavlarında e=mc^2 yerine "acaba birliklerim ne alemde? savaşı kim kazandı? saldırdılar mı bana acaba?" gibi sorular uçuşacak kafamda..
  • bir tarayıcı oyunudur. ortaçağ zamanlarında geçen bir senaryosu vardır. ilerleme kat edildikçe bağımlılık düzeyi artacaktır.
    köyleriniz emrinizde askerleriniz, sadık halkınız vardır, kısacası candır, iyi oyundur, 9. dünyası hali hazırda yeni gibi durmaktadır.
  • 7.0 sürümüne geçişiyle benim gördüğüm en kapsamlı görsel değişiklik yapılmıştır.
  • an itibariyle 11. dünyasının açılmasını beklediğim online oyun.