şükela:  tümü | bugün
  • çook uzun zamandır kuzguncuk'ta ikamet eden meşhur bir köfteci. gayet cool bir yer, menü falan yok gidiyorsunuz napalım 2 köfte mi yapalım? piyaz duble mi olsun, yok abi tek olsun şeklinde sipariş veriyorsunuz. gayet lezzetli köfteleri var, baya da gelen gideni varmış ünlülerin fotoğraflarını asmışlar, masalarda insanların bıraktığı notlar var. anadolu yakası'nda köfte yemek için ideal.
  • ortalama köftelerine fahiş fiyatlar biçen bunu da mekanına astığı 3. sınıf ünlülere dayandıran köfte salonudur.
  • köftesi vasat olan ve size illa kaç kişi geldiyseniz o sayıda piyaz geçirmeye çalışan köfteci. içerisinde her zaman (bkz: a haber) veya (bkz: atv) açık oluyor televizyonda. bence mekanı sevimsiz yapan detaylardan birisi de bu. ayrıca kapısında çok iyi kokoreç yapan bir arkadaş vardı onunla da yolları ayırmışlar, kokoreçi çok iyiydi.
  • bir dönem çalışma arkadaşlarımla sık sık gittiğimiz köfteci.

bugünden itibaren bir daha kapısının önünden geçmeyeceğim.

16 mayıs 2019 tarihinde kendilerini arayıp "akşam kaça kadar açıksınız?" diye bir soru yönelttim ve ardından iftardan önce geleceğim dedim. aldığım cevap aynen şu şekilde: "iftardan önce geleceksen, hizmet alamazsın." dedi.

"nasıl yani anlamadım, oruç tutmuyorsam gelemiyor muyum?" dedim ve aldığım cevap hiç çekinmeden "evet" dedi.

şimdi, kafamda bir kaç soru var.

1-bu adam para kazanmayı hak ediyor mu?
    2-esnaflık böyle bir şey mi?
    3-ben onların dinine inanmak zorunda mıyım?
    4-bonus soru: bu insanlar tuttukları orucu benim için mi tutuyor?
  • ilk entry dışındaki entryleri dikkate alarak asla gitmeyeceğim mekan. dincilerle hiç işim olmaz
  • kuzgunda yemek yenilmeyecek belki de tek yer. o taraflara gelirseniz haber verin.
  • sikko hamburgerciye söz geçiremeyen sözlük ahalisinin atarlandığı yer. adında meymenet yok.
  • mekanın kalitesini bilemem de iftar vakti zaten aşırı bir yoğunluk yaşayacak restoranın iftar öncesi hizmet vermek istememesi neden garip olsun ki?
  • sözleşme özgürlüğü diye bişeyden habersiz yazarların serzenişte bulunduğu köfteci. adam istediği saatte istediği kişiye köfte satar. gelip buraya şikayet etmenin anlamı yok.