şükela:  tümü | bugün
  • aralarında ekrem demirli'nin de bulunduğu bir grup eğitmenin, felsefe ve islam klasikleri üzerine seminerler ve dersler verdiği platform.

youtube hesabı üzerinden dersler canlı ya da kayıtlı olarak takip edilebilir.

kadroda ekrem demirli olmasa şahsen işbu başlığı açmaya tenezzül etmezdim. zira günümüzde, görünürde dini referanslarla nefes aldığını iddia edenlerin ahlaksızlığı öylesine büyük bir temsil gücüne kavuştu ki irfan ehlinin özlü paylaşımlarına bile tahammül edemez hale geldim. her tesettürlüyü elif çakır, her sakallıyı ışid sempatizanı, her badem bıyıklıyı hüseyin üzmez sanmak gibi dizginlenemez bir öfkenin içindeyken bir çok feyz yoluna kapıları kapadığımın da farkındayım. öyle bile olsa deizmin kollarında ziyadesiyle mesut ve mutmainim.

ilgili ilgisiz herkese ekrem demirli'nin aktarımlarını tavsiye ederim. ontolojiye dair önemli ipuçları yakalayabilir, islami literatürü içselleştirmek zorunda kalmadan da bilgi sahibi olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/…tvph3ihfbzew1nfylta/videos
    http://www.klasikdusunceokulu.org/hakkimizda

zamanla gelen edit: mail yoluyla üye olanlar derslerin tamamına youtube üzerinden değil de resmi web sayfaları üzerinden erişebilirler. kayıtlar ses ve görüntü kalitesi açısından yazık ki broadcast düzeyde değil. ama özellikle ekrem demirli'nin belagat gücü bu tip teknik sıkıntıları hissettirmiyor.

zamanla gelen edit 2: kayıtlara dair biraz özen istediğinizde sizi edebe davet eden kibirli bir dille karşılaşıyorsunuz. belli ki ekrem demirli'nin tevazusundan da derslerinden de hiç bir şey öğrenmemiş agresif özneler platformda cirit atıyor. sonra da bu topraklardan neden ilim-irfan çıkmaz diye sorar dururuz.
  • ekrem demirli , izlediğim (eski tarihli) bir programda bu okuldan bahsedip, geçmiş ders kayıtlarının yer aldığı video arşivine dileyen herkesin ücretsiz ulaşabileceğini söyleyince heyecanla siteye girdim ve üye oldum ancak üye olmam ders arşivine ulaşmama, onları izlememe yetmedi. sonradan sayfanın sağ tarafındaki yazıyı fark ettim ki "web öğrencisi olma koşulları" başlığı altında maddeler var ve maddelerden birisi de bağış yapmak ile ilgili. keşke buna son verseler. çünkü bunlar zihinsel yaşamımızı sürdürebilmemiz, büyüyebilmemiz için zorunlu bilgiler ve bu kadar değerli bilgiler satılmamalı, "saçılmalı"..
    hevesim kursağımda kaldı.

not: vır vır etmekte erken davranmışım çünkü üyeliğim onaylandı. utandım. fakat diğer yandan, yaşasın!
  • bütün dersleri ücretsiz bir şekilde erişime açan çok kıymetli işler yapan kuruluş
  • kurumun öğretmenlerinin çok dinamik, heyecanlı olmasına rağmen öğrencilerinin oldukça bayık , isteksiz dolayısıyla gayretsiz olduğunu düşündüğüm kuruluş.madem böyle güzel bir iş yapıyorsunuz kendini gerçekten bu yola adamış , gönüllü yola çıkan az ama içinde bulunduğu garabeti gerçekten yırtıp atmak isteyen kişiler bulsanıza abicim ya .konuşmacının enerjisini bile sömüren tipler var resmen .önüne verilen 10 tane kağıdı bile okumadan oraya mal mal dinlemeye gelen adamlarla olmaz bu işler .

videoları ufak ufak youtube a yüklemeside süper . kendi sitesinde videoyu hızlı oynatma seçeneği yok malesef .