• bilgisayar basinda aslan kesilip asan, kesen , doven bireye online ortamlarda verilen isim. "adres ver" "bittin olum sen" benzeri bir çok anahtar kelimenin dilimize girmesinin nedenidir. türk halkının teknoloji ile imtihanın bir başka yan etkisidir.
  • kavga ekipmani olarak klavye kullanan hi-tech delikanli. klavyeyi hasminin beline beline indirerek etkisiz hale getirmeye calisir.
  • "adres ver ulan" repliğiyle tanınırlar.
  • (bkz: log out a gel)
  • ekşi sözlük yazarlarının %0.01'i böyle değildir, onlar klavye dedesi.
  • en kral siteleri bile hackleyebilecek kaabiliyete sahip ki$ilere takilabilecek lakap. ayni ki$i evindeki prizi degi$tirecek kadar bile beceri sahibi degildir o ayri
  • esasen günümüzde netin de hayatın ciddi bir parçası olduğunu unutmamak gerekir. bu noktadan hareketle nette yaşanılan ciddi çatışma, tartışma, küfürleşmeleri küçümsememek gerekir. üstelik küfrü hazmedebilen var, edemeyen var.

"adres ver geliyorum." noktasından sonra çok da siklenmemesi gereken kimselerdir. çünkü zeballah mısın ulan sen? nereye geliyorsun? elbette kişinin yüksek dozajda özgüveni, sağlam adeleleri, counterdan fırlama desertü, bıçağı, baltası, hatta keleşi olabilir. sen istersen mafya babasının oğlu ol, nerden biliyorsun lan adresini istediğin adamın nasrallah'ın amcaoğlu olmadığını dallama. bu ne fırlamalıktır, bu ne vurdumduymazlıktır. esas korkulması gereken kimseler "peki madem öyle diyorsun, gel benim adım şu şu. şurada buluşalım." diyen gözü dönmüşlerdir. bunlar çoğunlukla ciddi, gözüpek kimselerdir. dayak atacağı önyargısından çok prensipleri uğruna dayak yemeyi göze alarak da konuşurlar. tabii her zaman bir dayak olsa söz konusu olan, durumda bir ciddiyet bile söz konusu değil kanımca.

bir de hayat amma sıkıcı, nette küfür etsem, kendimi dövdürsem de bir rahatlasam tadında mallar da yok değil. işte bunlardan sakınınız.
hesabın var mı? giriş yap