şükela:  tümü | bugün
  • bedelli askerlik yapıp ondan sonra ayağına taş değmesin edebiyatı yapan adi insanlarla dolu sosyal medya*. yokluktan işsizlikten dolayı sözleşmeli er olmak zorunda kalan gariban evlatları savaşıyor suriye'de, klavye komandoları da aklınca burda savaş çığırtkanlığı yapıyor. nasıl olsa kendilerine bir şey olmayacak. ordumuz güçlü, ordumuz büyük, anlı şanlı ordumuz diye övünürler ama sorsan 2 saat nöbet tutmuşluğu bile yoktur. gecenin 2'sinde uyandır bunları kalk nöbete, kalk operasyona diye, götüm götüm kaçarlar. ama yazık bu çocuklara, ne işleri var orda diyince biz terörist oluruz.
  • operasyonu/savaşı pubg veya call of duty sanan, gerzeklerin eylemidir

    “eğer bir adam bir marşa ayak uydurup, emir altında neşe içinde yürüyebiliyorsa, benim gözümde beş para etmez. kendisine yalnızca bir omurilik yetebilecekken yanlışlıkla kocaman bir beyin sahibi olmuştur. uygarlığın bu kara lekesi en kısa sürede yok edilmelidir.

    emirle gelen kahramanlıktan, bilinçsiz şiddetten, aptalca yurtseverlikten, tüm bunlardan nasıl da nefret ediyorum. ben savaşı öylesine tiksinti verici ve aşağılayıcı buluyorum ki böyle iğrenç bir eyleme katılmaktansa kendimi parçalayıp yok ederim daha iyi… “

    alıntıdır