şükela:  tümü | bugün
  • hele ki içlerinde bios güncellemesi de bulunan 5-6 driver updateden sonra fark ettiyseniz insanı deli eden paranoyaklaştıran ve sonuç olarak 2 gününüzü piç eden bir olay.

çalışmayan tuşların sebebi yeni yaptığınız güncellemeler mi yoksa daha önceden beri çalışmıyorlardı da ben farkedemedim falan derken bin tane ayar uğraş sonrası sistem geri yükleme sonucunda hala gelmemesi kaynağının softwareden olmadığını yavaşça anladığınız fakat bu seferde lan daha yeni 2 yıllık laptop neden böyle yapar ki derken kendinizi format atarken bulursunuz. saatler süren format sonunda ise hala çalışmadığını gördüğünüzde bilgisayarcıya mı götürsem kendim mi değiştirsem ikilemleri yaşayıp sahip olduğunuz laptopın klavye değişimi için piyasadaki en zor laptoplardan biri olduğunu fark edip bir klavye için anakarta kadar tüm sistemi sökmek gerektiğini anlayıp bilgisayarcıya götürmeyi kafayı koyarsınız. burada biter mi benim gibi takıntılı biriyseniz internetten araştırıp öğrenilen bir kaç basit teknik ile düzelme imkanı olduğunu anlayıp pc'yi açıp kendimi şanslı hissediyorum butonuna basarsınız ve klavyeyi sökmeden sadece bağlantı kablosundan 1 santim keserek tekrar bağlayıp büyük bir umutla pc yi tekrar açıp hüsran ile karşılaştığınızda aynı tuşların hala çalışmadığınızı gördüğünüzde 2 gündür boşuna kastığınızı anlayıp nerdeydi lan bunun çantası dersiniz.

bu da benim hafta sonum hüsnü.
  • hadi hepsini geçtim de backspace çalışmıyorsa harbiden sinir krizleri geçirtebilen durumdur
  • lessons learned: bazı şeyler yaparken klavyeye dikkat etmek lazım demek ki...
    gençler fazla asılmayın klavyenin kablosuna...
  • şu şekilde üstesinden gelinebilecek problem.