şükela:  tümü | bugün
  • bisphenol a icermeyen (bkz: bpa-free) celik kaplari ve suluklari piyasaya ilk sunmus bir uretici.

zerre plastik icermeyen kaplari mevcut.
  • çelik olduğundan, toksik madde içermeyen marka.
  • arası vakumlu çelik bardakları uzun süre sıcaklığı muhafaza ediyor. üstü açık bildiğin kupa olanları bile.
  • mataraları ciddi suyu kokutan markadır kendisi. insanların bitmeyen tükenmeyen tavsiyeleri uyarınca taa amerikalardan getirttim benim oğlana. ama aynı gün içinde su metal kokuyor. oysa 5 yıldır kullandığım siggde hiç böyle bir şikayetim olmamıştı.
    tercih yapacaksanız tercihinizi sigg den yana kullanın derim. kabul sigg darbelere dayanıklı değil ama en azından suyun tadını bozmuyor.
  • suyun tadını bozma veya koku yapma gibi bir sorunla karşılaşmadığım müthüş amerikan markası.

amazon.com'dan türkiyeye 15 dolara getirtebilirsiniz. boyalı modelleri soyulma yapabilir ve temizlik için yanında şişe fırçası tavsiye edilir, ancak özellikle önemliyse tamamen bulaşık makinasına girebilen fırçalı metal almanız tavsiye edilir. aynı zamanda bir gün ihtiyacınız olursa bu fırçalı metal modelinde su bile kaynatabilirsiniz!

sitelerindeki sorulara verdikleri cevaba göre, paslanmaz çelikte koku olması mümkün değil, tek koku oluşabilecek parçası kapak, onu da makinaya atabiliyorsunuz veya metal/bambu kapak alabiliyorsunuz.

çizik ve bükülme harici sorunlar için ise ömür boyu garantisi veriyorlar.
  • geçen hafta amazon.com.tr'den 40 oz siyah olanından aldım. haftasonu denedim.
    sıcak çayı koyduktan 1 saat sonra bile dışı çıplak elle tutulamayacak kadar sıcaktı. bir bez yardımı olmadan kullanamadım. ben mi olayı yanlış anladım bilemiyorum ama bu ürünün dışının soğuk olması gerekmiyor mu? yoksa benim ürünümde mi sıkıntı var? bilgi verebilecekler yeşillendirebilirse sevinirim.

edit: markanın instagram sayfasına mesaj atarak bu konuda bilgi verip veremeyeceklerini sordum. aldığım cevap şu şekilde oldu:

‘’sorry but the 40oz wide bottle is not insulated. ıt’s primarily used as a water bottle. the insulated versions hold hot liquids and will not be hot on your hands.’’

20 saate kadar sıcak tutabilir diye satılan bir ürünün izole olmaması ve 'primarily' sıcak içecekler için kullanılamayacak olması çok saçma diye düşünerek ürünü iade ettim.