şükela:  tümü | bugün
  • alanya kalesinin eteklerinde, genellikle suyun dibinin gözüktügü, hemen derinlesen, deiniz suyun sizi rahatlıkla kaldırdığı güzel plaj. sayısız semsiye ve sezlongun kiralandığı, kuma cıplak ayakla basmanın ancak kasımda mümkün olduğu mekan...
    yazın zaman zaman beach voley turnuvaları yapılır.
    damlatas magarasının hemen önünden baslar.
  • alanya'nın mavi bayraklı plajlarından.alanya'nın denizinin de içine edildiği için doğru dürüst denize girilebilecek plajların başında gelir.
  • (bkz: akyaka)
    (bkz: gokova korfezi)
  • sedir adasındaki kleopatra plajına giderseniz, ogrenci kartınız yanınızda bulunsun zira milli park oldugu icin giris ucreti alınmakta.
  • yerlilerin damlataş adını verdikleri plajdır, plaj'ın hemen girişinde damlataş mağarası bulunmaktadır , alanya kalesinin hemen dibinde bulunan bu plaj genelde turistlerin çok rağbet ettiği , denizi ve kumu güzel bir plajdır, şezlong ve semsiye kiralamak zorunlu değildir , kendi semsiyeniz ve havlunuz ile plajın uygun bir yerine gelip kendinize özel bir ortam yaratabilirsiniz. üstsüz tursitlerin çok sayıda olması plajın abaza oranını büyük ölçüde yükselttiğinden mümkün olduğunca sakin bölgelere oturulması tavsiye edilir , plaj içinde en keyifli olan şey denizden çıkınca o buz gibi suyla duş almaktır, şiddetle tavsiye edilmektedir.
  • yurdumuz sahillerinde hatırı sayılı miktarda bulunan kumsal türü.
  • bir diğer adı, daha doğrusu, yaygın adı damlataş plajıdır. denizi, çocukluğumda bir adımda derinleşivermesiyle meşhurdu. bir de dalgalarıyla. yüzme bilmeyen biri kolay kolay o dalgalarla başedemez. ama birkaç sene önce, neredeyse bir gece kayalıklarla doldu deniz. aslında incelenmesi gereken bir değişimdi bu, ama nedense kimse sallamadı.
  • kucukken yaz tatilinin her gunu aksatmadan gittigim plaj.

ayrica burda rahmetli dedem benim fotografimi ceker gibi yapip arkadaki ustsuz turistleri cekerdi.
  • sedir adasında bulunan, milli park icerisindeki; alanyadaki plaj ile mukayese edilemeyecek kadar guzel bir denize sahip ufak plaj.
    milli park alanıdır ve kumsalı artık koruma altındadır, sadece denize girilebilir fakat kumlarının uzerinde yatılamaz. zira kumları azalmaktaymıs .
    milli park alanı icerisindeki uygulamalardan dolayı ogrenci kartına indirim olmazken müzekart ile ucretsiz girilebilmektedir. muzekart ise adada elektrik olmadıgından dolayı cıkartılamıyor sadece olan kullanılabiliyor.
  • her yazlık mekanda mutlaka olan plaj. ben bir tane bodrum'da bir tane de marmaris'te olduğunu biliyorum mesela. kumları diğer plajların kumlarından güzel oluyor gerçekten.

bodrum'daki turist akınına uğramıştı en son.herkes yatmış kumda yuvarlanıyordu. değil kumda yuvarlanmak ayakta duracak yeri bile yoktu. kendimizi denize attık su ilginç (!) bir biçimde sıcacıktı. hayır metrekareye düşen 12 kişiyle alakası olduğunu düşünmüyorum.