• bisikletlerde oluşmaz. yazın "klima suyudur bu" diye saçmalamayın. görürseniz bilin ki işiyordur terbiyesiz.
  • trende de bolca miktarda raylara akar. sonra görüpte milletin çişini raylara salıyorlar diye saçma sapan konuşup adamın canını sıkmayın.
  • ruh hastası bazı apartman yöneticileri binanın temeline zarar verdiğini iddia eder bunun... kendilerine istanbul'da zaman zaman yağmur da yağabildiğini hatırlatmanız işe yaramaz üstelik...
  • binbir çeşit klima çıkardılar hala buna bir çare bulamadılar. insanlar damlayan sudan rahatsız oluyorlarmış ben altıparmakta otobüs beklerken omzuma, suyun tahliyesi için koydukları 0,5 litrelik pet şişe düştü. nevrim döndü durduğum yerde, karizmayı çizdirmeyelim diye hiç şaşırmamış taklidi yaparken; üzerine damla sıçrayanlar, şok olmuş suratımdan yola çıkarak suyu ağzımdan çıkardıklarını sandı. yetkililere sesleniyorum artık içinde buharlaştır mısınız, yoksa bol su içen bir hayvan mı yerleştirirsiniz bilmem ama artık ilgilenin bu sorunla.
  • kuyu suyudur.. bahcede top oynayan cocuklar icmeye kalkarsa, icirmeyin, siktirin gidin evinizde icin diyin..
  • ziyan edilmemesi gereken sudur. çeşitli yerlerde kullanılabilir.

mesela, benim işlediğim ofiste 3 tane hayvani klima var. birinden akan suları hortum yardımıyla ufak bahçemize yönlendirdik. gümbür gümbür karpuzlar geliyor ordan. diğer iki klimaların suları yine hortumların yardımlarıyla 2 ayrı kapta birikmekte. bunlardan da çevredeki kedi, köpek, kuş, arı gibi bilimum hayvanat serinlemekte. kullanın bu suları kısacası; ziyan olmasın.
  • bir kova ya da şişede biriktirilip çiçek sulamakta birebirdir. klimanın çalışma durumuna göre her gün bir kova saf su elde etmek mümkün.
  • düşük oranlarda da olsa bakır, alüminyum, kurşun, gibi metaller içerir bu yüzden içilmez , sokak hayvanlarına verilmez ve akvaryumlara koyulmaz. tabi bu kafanıza damladığında sizi öldüreceği anlamına gelmez. yani düzenli tüketilirse bu metaller vücudumuzda birikim yapabilir. yani çölde klima suyu bulursanız içilmez bu deyip kuma dökmeyin. ayrıca sebze yetiştiriciliğinde kullanmayın çünkü bu bitkiler metalleri ağaçlar gibi yüksek oranda süzemediği için bu metaller besin yoluyla vücudumuza geçebilir. hani şu bazı deniz ürünleri için yapılan ağır metaller içerir tüketirken dikkat edin uyarıları gibi.

bunun dışında saksı bitkilerinde kullanılabilir ama içerisinde mineral ve sodyum olmadığı için çok besleyici değildir. kireçli olmadığı için cam silmede(içine iki üç damla sirke damlatın) , radyatöre su doldurmada , sağı solu yıkamada ve sifon rezervuarı içinde kullanılabilir.
  • ofisimizin estetik görüntüsünün bozulmaması için ve klima tesisatçılarının "dantelli damacana kılıfı alın, takın" önerisine rağmen patronumuzun ve bizlerin isteği üzerine damacana değil; 10 litrelik, dibinde deniz kabukları bulunan cam kavanozumuzu dolduran yaz mutluluğumuzun suyu.
  • camdan kafanı hevesle çıkarıp temiz hava alma güdüsüyle derin bir nefes alırken tam kafanın ortasına damlayan o sinir bozucu sudur.
hesabın var mı? giriş yap